Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10875H vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10875H — мобільний процесор 2020 року для ігрових і робочих ноутбуків, а Apple M1 Ultra — флагманський чип 2022 року для Mac Studio. Незважаючи на різні архітектури та цільові платформи, обидва CPU цікаві для порівняння: перший — перевірений варіант для Windows, другий — рекордсмен за енергоефективністю та сирою потужністю в екосистемі Apple. Розглянемо бенчмарки, сценарії використання та ключові відмінності.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra значно випереджає Intel Core i7 10875H за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний — 23841 проти 8889), швидкістю компіляції та роботи з медіа. Він також має кращу інтегровану графіку та вдвічі вищий показник енергоефективності. Однак i7 10875H залишається актуальним для Windows-ноутбуків, де потрібна сумісність з x86-софтом, і пропонує гідну однопотокову продуктивність. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність у Mac — вибір очевидний на користь M1 Ultra.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Ultra має майже втричі вищий результат у Cinebench R23 (23841 проти 8889) та Passmark (41175 проти 14861).
  • Енергоефективність: обидва мають 100 балів, але M1 Ultra досягає цього при значно вищій продуктивності, що вказує на кращу архітектуру.
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra набирає 53 бали проти 24 у i7, що підтверджується вищою швидкістю обробки фото (151.4 проти 72.3 зображень/с).
  • Однопотокова продуктивність: M1 Ultra випереджає в Geekbench 6 (2436 проти 1799) та Cinebench R23 одноядерному (1510 проти 1241).
  • Рік випуску та платформа: i7 10875H вийшов у 2020 році для Windows-ноутбуків, M1 Ultra — у 2022 році виключно для Mac, що визначає сумісність з ПЗ.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1241 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 8889 23841

GeekBench v6

File compression 689.5 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 62.7 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 188.5 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 278.3 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 175.8 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 34.7 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 72.3 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 12.7 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1799 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 8189 18530

PassMark

Integer math 52.8 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 33.2 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 50M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 27.9M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 5.2 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 219.3 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 848 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 13.4B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2727 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 14861 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 2 квітня 2020 8 березня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M1
Номер моделі i7-10875H APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 16
Частота 2.3 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 20
Кількість потоків 16 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 23x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 70 Вт
Сокет BGA-1440 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 192 8192
TMUs 24 512
ROPs 3 256
Обчислювальні блоки 24 1024
TGP 15 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10875H Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Apple M1 Ultra значно швидший завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Він краще впорається з рендерингом, кодуванням та роботою з великими файлами.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 10875H з Apple M1 Ultra за енергоспоживанням?

Так, обидва мають максимальний бал енергоефективності, але M1 Ultra досягає цього при значно вищій продуктивності, що робить його набагато ефективнішим за ват.

Який процесор вигідніше купити для ігор?

Intel Core i7 10875H краще сумісний з Windows-іграми та має вищу однопотокову продуктивність у деяких сценаріях, але M1 Ultra може бути швидшим у нативних іграх для Mac.

Чи варто міняти ноутбук з i7 10875H на Mac з M1 Ultra?

Так, якщо вам потрібна значно вища продуктивність у багатопотокових завданнях і ви готові перейти на macOS. Для звичайних завдань різниця може бути не настільки відчутною.

Який процесор краще підходить для програмування та компіляції?

Apple M1 Ultra значно швидший: Clang compilation — 189 Klines/sec проти 62.7 Klines/sec. Це робить його кращим вибором для розробників, які працюють з великими проектами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.