Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10875H vs Apple M4 (10-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10875H — мобільний процесор 2020 року з 8 ядрами та 16 потоками, орієнтований на ігрові ноутбуки та робочі станції. Apple M4 (10-Core) — чип 2024 року з архітектурою ARM, що пропонує 10 ядер (4 продуктивних + 6 енергоефективних) і вбудовану графіку нового покоління. Порівняння показує, наскільки сучасні ARM-рішення випереджають старі x86-моделі за енергоефективністю та однопотоковою швидкістю.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) значно перевершує Intel Core i7 10875H за однопотоковою продуктивністю (93 проти 48 балів) та багатопотоковою (33 проти 18 балів). У тестах Geekbench 6 M4 набирає 3849 одноядерних балів проти 1799 у Intel, а в Cinebench R23 — 2102 проти 1241. Водночас Intel має вищий показник енергоефективності (100 балів), але M4 демонструє кращу інтегровану графіку (40 проти 24). Якщо вам потрібна максимальна швидкість у сучасних застосунках та енергозбереження, обирайте Apple M4. Для сумісності з Windows-екосистемою та бюджетних збірок i7 10875H залишається актуальним.

Основні відмінності

  • Apple M4 має майже вдвічі вищу однопотокову продуктивність за Geekbench 6 (3849 проти 1799) та Cinebench R23 (2102 проти 1241).
  • У багатоядерних тестах M4 випереджає Intel на 50-70%: Geekbench 6 (15100 проти 8189), Cinebench R23 (12124 проти 8889).
  • Інтегрована графіка M4 оцінюється в 40 балів проти 24 у Intel, що дає кращу продуктивність у фотообробці (141.5 проти 72.3 зображень/с).
  • Apple M4 випущений у 2024 році, тоді як Intel Core i7 10875H — у 2020, що пояснює значну різницю в архітектурі та енергоефективності.
  • У тестах стиснення файлів M4 показує 1500 MB/s проти 689.5 MB/s у Intel, що вказує на кращу роботу з даними.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1241 2102
Cinebench R23 (багатоядерний) 8889 12124

GeekBench v6

File compression 689.5 MB/sec 1500 MB/sec
Clang compilation 62.7 Klines/sec 118.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 188.5 pages/sec 335.8 pages/sec
PDF Renderer 278.3 Mpixels/sec 396.3 Mpixels/sec
Text processing 175.8 pages/sec 357.1 pages/sec
Background blur 34.7 images/sec 72.2 images/sec
Photo processing 72.3 images/sec 141.5 images/sec
Ray tracing 12.7 Mpixels/sec 17.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1799 3849
Geekbench 6 (багатоядерний) 8189 15100

PassMark

Integer math 52.8 GOps/sec 72.1 GOps/sec
Floating point math 33.2 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 50M Primes/sec 251M Primes/sec
Random string sorting 27.9M Strings/sec 35.4M Strings/sec
Data encryption 5.2 GBytes/sec 15.4 GBytes/sec
Data compression 219.3 MBytes/sec 274.9 MBytes/sec
Physics 848 Frames/sec 2648 Frames/sec
Extended instructions 13.4B Matrices/sec 13.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2727 4471
Passmark CPU (багатоядерний) 14861 25080

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 2 квітня 2020 7 травня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Comet Lake Apple M4
Номер моделі i7-10875H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M4 GPU (10-core)

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 16 4
Частота 2.3 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 16 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 23x 44x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 22 Вт
Сокет BGA-1440 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M4 GPU (10-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 1280
TMUs 24 80
ROPs 3 40
Обчислювальні блоки 24 160
TGP 15 Вт 18 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 4,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - LPDDR5X-7500
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 120 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10875H Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i7 10875H має вищу багатопотокову продуктивність у Passmark (14861 проти 25080 у M4, але M4 випереджає в одноядерних тестах). Для ігор важливіша однопотокова швидкість, тому Apple M4 забезпечує кращу частоту кадрів у сучасних іграх, хоча сумісність з Windows-іграми обмежена.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 10875H з Apple M4?

Так, обидва процесори є мобільними рішеннями, але належать до різних архітектур (x86 vs ARM). M4 значно новіший і швидший, але Intel сумісний з більшістю ПК-додатків та ігор.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Apple M4 має менше тепловиділення завдяки 3-нм техпроцесу, що дозволяє довше працювати від батареї в ноутбуках.

Який процесор краще для відеомонтажу?

Apple M4 значно швидший у багатоядерних завданнях (Cinebench R23 12124 проти 8889) та має кращу інтегровану графіку, що прискорює рендеринг і обробку відео.

Чи варто купувати Intel Core i7 10875H у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний ноутбук з Windows і ви не потребуєте максимальної продуктивності. Для сучасних завдань Apple M4 буде значно швидшим та енергоефективнішим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.