Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11370H vs AMD Ryzen 7 3800XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11370H та AMD Ryzen 7 3800XT — два процесори з різними архітектурами та призначенням. Перший — мобільний чип для тонких ноутбуків, другий — потужний десктопний CPU для настільних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність в бенчмарках та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 3800XT значно випереджає Intel Core i7 11370H у багатопотокових завданнях завдяки 8 ядрам та 16 потокам, що підтверджується майже вдвічі вищими показниками в Cinebench R23 (багатоядерний) та Passmark. Однак Intel Core i7 11370H демонструє кращу однопотокову продуктивність і вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочої станції — обирайте Ryzen 7 3800XT. Для легких ноутбуків з акцентом на автономність — i7 11370H.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 3800XT має 8 ядер та 16 потоків проти 4 ядер та 8 потоків у Intel Core i7 11370H, що дає йому перевагу в багатозадачності.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Ryzen 7 3800XT набирає 12955 балів, тоді як i7 11370H — лише 5712, що демонструє майже 2,3-кратну перевагу AMD.
  • Intel Core i7 11370H випереджає Ryzen 7 3800XT в однопотоковому тесті Cinebench R23 (1518 проти 1354), що важливо для ігор та швидкодії додатків.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але i7 11370H споживає значно менше енергії (TDP 35 Вт проти 105 Вт у Ryzen), що робить його кращим для ноутбуків.
  • Ryzen 7 3800XT значно швидший у завданнях компіляції (73.2 Klines/sec проти 32.4 Klines/sec) та рендерингу (14.5 Mpixels/sec проти 6.21 Mpixels/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1518 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 5712 12955

GeekBench v6

File compression 720.8 MB/sec 899.5 MB/sec
Clang compilation 32.4 Klines/sec 73.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 136.5 pages/sec 196 pages/sec
PDF Renderer 167.8 Mpixels/sec 279.9 Mpixels/sec
Text processing 166.2 pages/sec 135.7 pages/sec
Background blur 26.1 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 72.7 images/sec 66.2 images/sec
Ray tracing 6.21 Mpixels/sec 14.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1783 1674
Geekbench 6 (багатоядерний) 6032 8981

PassMark

Integer math 36.4 GOps/sec 69.7 GOps/sec
Floating point math 22.3 GOps/sec 40.9 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 107M Primes/sec
Random string sorting 15.6M Strings/sec 33.8M Strings/sec
Data encryption 6.9 GBytes/sec 19.9 GBytes/sec
Data compression 128.4 MBytes/sec 314.4 MBytes/sec
Physics 747 Frames/sec 1225 Frames/sec
Extended instructions 9.4B Matrices/sec 20B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2935 2802
Passmark CPU (багатоядерний) 11691 23604

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 12 січня 2021 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i7-11370H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics 96 Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 3.0-3.3 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 30-33x 39x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 28-35 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1449 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics 96 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1350 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,07 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11370H Сайт AMD Ryzen 7 3800XT
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 11370H чи AMD Ryzen 7 3800XT?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність, тому Intel Core i7 11370H має невелику перевагу завдяки вищим частотам та архітектурі. Однак Ryzen 7 3800XT також забезпечує високу продуктивність і може бути кращим у сучасних іграх, оптимізованих під багато ядер.

Чи варто вибирати Intel Core i7 11370H для роботи з відеомонтажем?

Для відеомонтажу важлива багатопотокова продуктивність, тому AMD Ryzen 7 3800XT значно кращий завдяки 8 ядрам. Intel Core i7 11370H впорається з легкими завданнями, але для професійної роботи краще обрати Ryzen.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Core i7 11370H споживає значно менше енергії (35 Вт проти 105 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи можна порівнювати мобільний i7 11370H з десктопним Ryzen 7 3800XT?

Так, це різні класи процесорів: i7 11370H призначений для ноутбуків, а Ryzen 7 3800XT — для настільних ПК. Порівняння показує, що десктопний CPU значно потужніший у багатопотокових завданнях, але мобільний чип виграє в енергоефективності.

Який процесор краще підходить для стрімінгу?

Для стрімінгу потрібна багатопотокова продуктивність, тому AMD Ryzen 7 3800XT краще справляється з одночасним кодуванням відео та запуском ігор. Intel Core i7 11370H може бути достатнім для початкового рівня, але Ryzen забезпечує більше запасу потужності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.