Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11370H vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11370H та Apple M2 — два потужних процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Перший створений для ноутбуків на Windows, другий — серце MacBook. Обидва чипи демонструють високу однопотокову продуктивність, але M2 вирізняється кращою багатопотоковою роботою та енергоефективністю. Розберімося, який з них підійде саме вам.

Короткий висновок. Apple M2 випереджає Intel Core i7 11370H майже за всіма ключовими показниками: у Geekbench 6 багатоядерний результат на 68% вищий (10122 проти 6032), а в Cinebench R23 багатоядерний — на 52% (8667 проти 5712). M2 також швидше обробляє файли, компілює код та рендерить PDF. Однак Intel Core i7 11370H залишається гідним вибором для сумісних Windows-систем, особливо якщо вам потрібна підтримка x86-програм без емуляції.

Основні відмінності

  • Apple M2 має значно вищу багатопотокову продуктивність: у Cinebench R23 багатоядерний тест — 8667 проти 5712 у Intel Core i7 11370H.
  • В одноядерних завданнях Apple M2 також попереду: Geekbench 6 одноядерний — 2589 проти 1783 у конкурента.
  • Apple M2 демонструє кращу енергоефективність завдяки архітектурі ARM, що дозволяє довше працювати від акумулятора в MacBook.
  • Intel Core i7 11370H підтримує ширший спектр x86-сумісних програм та ігор без емуляції, що важливо для Windows-користувачів.
  • У тестах обробки зображень та файлів Apple M2 випереджає Intel: photo processing — 107 проти 72.7 images/sec, file compression — 1130 проти 720.8 MB/sec.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1518 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 5712 8667

GeekBench v6

File compression 720.8 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 32.4 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 136.5 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 167.8 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 166.2 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 26.1 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 72.7 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 6.21 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1783 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 6032 10122

PassMark

Integer math 36.4 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 22.3 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 15.6M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 6.9 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 128.4 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 747 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 9.4B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2935 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 11691 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 12 січня 2021 6 червня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M2
Номер моделі i7-11370H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics 96 Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 4
Частота 3.0-3.3 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 30-33x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 28-35 Вт 18 Вт
Сокет BGA-1449 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics 96 Apple M2 GPU
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1350 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 768 1024
TMUs 48 64
ROPs 24 32
Обчислювальні блоки 96 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,07 терафлопс 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 102,4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11370H Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 11370H чи Apple M2?

Intel Core i7 11370H краще сумісний з Windows-іграми, але Apple M2 має потужнішу інтегровану графіку та вищу продуктивність в емуляції. Для ігор на Windows обирайте Intel, для Mac — M2.

Чи варто переходити з Intel Core i7 11370H на Apple M2?

Якщо ви працюєте в екосистемі Apple та потребуєте вищої продуктивності в багатопотокових завданнях, M2 буде значним апгрейдом. Для Windows-користувачів перехід може бути невиправданим через сумісність.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M2 значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі. Він забезпечує довший час автономної роботи в MacBook порівняно з Intel Core i7 11370H у Windows-ноутбуках.

Який чип швидше справляється з відеомонтажем?

Apple M2 випереджає Intel Core i7 11370H у завданнях, що використовують багатоядерність, наприклад рендеринг та компіляція. У тестах Clang compilation M2 має 80.4 Klines/sec проти 32.4 у Intel.

Чи підтримують ці процесори однакову кількість оперативної пам’яті?

Intel Core i7 11370H підтримує до 64 ГБ DDR4, тоді як Apple M2 має об'єднану пам’ять до 24 ГБ. Вибір залежить від ваших потреб: більше пам’яті — Intel, швидша інтеграція — M2.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.