Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11390H vs AMD Ryzen 5 5600U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11390H та AMD Ryzen 5 5600U — два потужних процесори для ноутбуків, що вийшли у 2021 році. Обидва отримали однаковий загальний рейтинг 48 балів, але мають різні сильні сторони. Core i7 11390H виділяється вищою однопотоковою продуктивністю, тоді як Ryzen 5 5600U пропонує кращу багатопотокову роботу та енергоефективність. Розберімося, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i7 11390H виграє в однопотокових тестах (Cinebench R23 одноядерний: 1602 проти 1372) та має вищий показник у Passmark одноядерному (2872 проти 2918, де різниця мінімальна). Він краще підходить для ігор та додатків, чутливих до частоти одного ядра. Натомість AMD Ryzen 5 5600U демонструє значно кращу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 7582 проти 6379) та виграє в більшості робочих завдань — компіляції, стисненні файлів, обробці зображень. Якщо вам потрібна максимальна швидкість в одному потоці — обирайте Intel. Для багатозадачності та роботи з важким контентом — AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 11390H має вищий результат у Cinebench R23 одноядерному (1602 проти 1372) та Geekbench 6 одноядерному (2009 проти 1834), що дає перевагу в іграх та швидкодії інтерфейсу.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 5600U значно потужніший у багатоядерних завданнях — Cinebench R23 багатоядерний (7582 проти 6379) та Geekbench 6 багатоядерний (6371 проти 5711).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 5600U отримав вищий бал за інтегровану графіку (25 проти 22), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та відео без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але Ryzen 5 5600U виконаний на 7-нм техпроцесі (проти 10-нм у Intel), що забезпечує кращу автономність у тонких ноутбуках.
  • Робочі завдання: AMD лідирує у стисненні файлів (670.8 проти 494.4 MB/sec), компіляції коду (45.4 проти 38.7 Klines/sec) та трасуванні променів (10.7 проти 7.08 Mpixels/sec), що робить його кращим для професійної роботи.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1602 1372
Cinebench R23 (багатоядерний) 6379 7582

GeekBench v6

File compression 494.4 MB/sec 670.8 MB/sec
Clang compilation 38.7 Klines/sec 45.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 116.2 pages/sec 123.2 pages/sec
PDF Renderer 160.4 Mpixels/sec 169.3 Mpixels/sec
Text processing 181.8 pages/sec 183.2 pages/sec
Background blur 26.9 images/sec 29.9 images/sec
Photo processing 51 images/sec 53.1 images/sec
Ray tracing 7.08 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2009 1834
Geekbench 6 (багатоядерний) 5711 6371

PassMark

Integer math 35 GOps/sec 57.9 GOps/sec
Floating point math 19.7 GOps/sec 31 GOps/sec
Find prime numbers 51M Primes/sec 48M Primes/sec
Random string sorting 12.4M Strings/sec 19.3M Strings/sec
Data encryption 5.5 GBytes/sec 11.7 GBytes/sec
Data compression 104.1 MBytes/sec 182.4 MBytes/sec
Physics 704 Frames/sec 700 Frames/sec
Extended instructions 6.8B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2872 2918
Passmark CPU (багатоядерний) 9943 15431

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 21 червня 2021 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i7-11390H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Radeon RX Vega 7

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 2.9-3.4 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29-34x 23x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 28-35 Вт 10-25 Вт
Сокет BGA-1449 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Radeon RX Vega 7
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 768 448
TMUs 48 28
ROPs 24 8
Обчислювальні блоки 96 7
TGP 15 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 2,15 терафлопс 1,61 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11390H Сайт AMD Ryzen 5 5600U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 11390H чи AMD Ryzen 5 5600U?

Intel Core i7 11390H краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (вищі частоти). Однак різниця невелика, і в більшості сучасних ігор обидва процесори покажуть подібні результати, особливо з дискретною відеокартою.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали максимальний бал за енергоефективність, але AMD Ryzen 5 5600U використовує 7-нм техпроцес, що забезпечує менше тепловиділення та довший час автономної роботи в ноутбуках.

Чи підходить Intel Core i7 11390H для відеомонтажу?

Так, але AMD Ryzen 5 5600U буде ефективнішим у відеомонтажі завдяки кращій багатопотоковій продуктивності, що прискорює рендеринг та експорт відео.

У чому різниця в інтегрованій графіці між цими процесорами?

AMD Ryzen 5 5600U має трохи потужнішу інтегровану графіку (бал 25 проти 22), що дає змогу комфортно грати в старіші ігри та дивитися відео високої чіткості без дискретної відеокарти.

Який процесор краще вибрати для роботи з кодом?

AMD Ryzen 5 5600U краще підходить для компіляції коду (45.4 Klines/sec проти 38.7), тому для програмістів та розробників він буде більш продуктивним вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.