Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11390H vs AMD Ryzen 7 2700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11390H та AMD Ryzen 7 2700 — це процесори різних поколінь та призначення. Перший створений для потужних ноутбуків, другий — для настільних ПК. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 11390H значно випереджає AMD Ryzen 7 2700 в одноядерних завданнях (Geekbench 6: 2009 проти 1159), що робить його кращим для ігор та повсякденних додатків. Однак Ryzen 7 2700 має перевагу в багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 8947 проти 6379) завдяки 8 ядрам та 16 потокам, що ідеально для рендерингу та відеомонтажу. Вибір залежить від ваших пріоритетів: мобільність та швидкість реакції або багатозадачність на робочому столі.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i7 11390H має значно вищі показники в Geekbench 6 (одноядерний) — 2009 проти 1159 у Ryzen 7 2700, що дає перевагу в іграх та швидкодії додатків.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 7 2700 виграє в багатоядерних тестах: Cinebench R23 (8947 проти 6379) та Passmark (15700 проти 9943), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel 11390H споживає менше енергії завдяки архітектурі для ноутбуків, тоді як Ryzen 7 2700 потребує більше енергії для настільної платформи.
  • Швидкість обробки тексту: Intel Core i7 11390H значно швидше обробляє текстові файли (181.8 стор./сек проти 102.6), що важливо для офісної роботи.
  • Трасування променів: AMD Ryzen 7 2700 показує кращі результати в трасуванні променів (11.7 Mpixels/сек проти 7.08), що може бути корисним у професійному 3D-моделюванні.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1602 1057
Cinebench R23 (багатоядерний) 6379 8947

GeekBench v6

File compression 494.4 MB/sec 560.1 MB/sec
Clang compilation 38.7 Klines/sec 50 Klines/sec
HTML 5 Browser 116.2 pages/sec 147 pages/sec
PDF Renderer 160.4 Mpixels/sec 209.9 Mpixels/sec
Text processing 181.8 pages/sec 102.6 pages/sec
Background blur 26.9 images/sec 26.6 images/sec
Photo processing 51 images/sec 56.1 images/sec
Ray tracing 7.08 Mpixels/sec 11.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2009 1159
Geekbench 6 (багатоядерний) 5711 6110

PassMark

Integer math 35 GOps/sec 55.5 GOps/sec
Floating point math 19.7 GOps/sec 28.6 GOps/sec
Find prime numbers 51M Primes/sec 39M Primes/sec
Random string sorting 12.4M Strings/sec 27M Strings/sec
Data encryption 5.5 GBytes/sec 15.3 GBytes/sec
Data compression 104.1 MBytes/sec 233.9 MBytes/sec
Physics 704 Frames/sec 776 Frames/sec
Extended instructions 6.8B Matrices/sec 9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2872 2177
Passmark CPU (багатоядерний) 9943 15700

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 21 червня 2021 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Немає даних
Номер моделі i7-11390H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 2.9-3.4 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4.1 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29-34x 36x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 28-35 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1449 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1400 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,15 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2933
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11390H Сайт AMD Ryzen 7 2700
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 11390H чи AMD Ryzen 7 2700?

Intel Core i7 11390H кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 2009 проти 1159). Більшість ігор чутливі до частоти одного ядра, тому Intel забезпечить вищий FPS.

Чи підходить AMD Ryzen 7 2700 для відеомонтажу?

Так, Ryzen 7 2700 добре підходить для відеомонтажу завдяки 8 ядрам та 16 потокам. У багатоядерних тестах він випереджає Intel 11390H (Cinebench R23: 8947 проти 6379), що прискорює рендеринг.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core i7 11390H створений для ноутбуків і споживає менше енергії (TDP ~35 Вт), тоді як Ryzen 7 2700 має TDP 65 Вт і потребує кращого охолодження.

Чи можна порівнювати мобільний та настільний процесори?

Так, але варто враховувати різницю в платформах. Intel 11390H встановлюється в ноутбуки, а Ryzen 7 2700 — у настільні ПК. Для мобільності обирайте Intel, для максимальної багатозадачності вдома — AMD.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду?

AMD Ryzen 7 2700 швидше компілює код (Clang: 50 Klines/сек проти 38.7), завдяки більшій кількості ядер. Для розробників, які працюють з багатопотоковими завданнями, він буде кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.