Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11390H vs Apple M1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11390H та Apple M1 — два потужні процесори для ноутбуків, але вони працюють у різних екосистемах. i7 11390H — це 4-ядерний чип Intel для Windows-пристроїв, випущений у 2021 році, тоді як Apple M1 — 8-ядерний ARM-процесор, що дебютував у 2020 році в MacBook. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні бенчмарки, енергоефективність та продуктивність у реальних завданнях, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. Apple M1 випереджає Intel Core i7 11390H за більшістю показників: багатоядерна продуктивність вища на 22% у Cinebench R23 та на 53% у Geekbench 6. M1 також значно швидший у компресії файлів (936 MB/s проти 494 MB/s) та обробці тексту. Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але M1 демонструє кращу інтегровану графіку. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у багатозадачності та творчих завданнях, обирайте Apple M1. Для сумісності з Windows-екосистемою та ігор i7 11390H залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Apple M1 набирає 7800 балів у Cinebench R23, що на 22% більше, ніж 6379 у Intel Core i7 11390H.
  • Однопотокова швидкість: M1 лідирує в Geekbench 6 (2383 бали) проти 2009 у i7 11390H, хоча в Cinebench R23 i7 трохи попереду (1602 проти 1514).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але M1 забезпечує вищу продуктивність на ват завдяки ARM-архітектурі.
  • Інтегрована графіка: Apple M1 має перевагу з 29 балами проти 22 у i7 11390H, що підтверджується кращою обробкою фото (79.9 зображень/с проти 51).
  • Реальні завдання: M1 значно швидший у компресії файлів (936 MB/s проти 494 MB/s) та компіляції коду (71.3 Klines/s проти 38.7 Klines/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1602 1514
Cinebench R23 (багатоядерний) 6379 7800

GeekBench v6

File compression 494.4 MB/sec 936.1 MB/sec
Clang compilation 38.7 Klines/sec 71.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 116.2 pages/sec 204.8 pages/sec
PDF Renderer 160.4 Mpixels/sec 241.1 Mpixels/sec
Text processing 181.8 pages/sec 242.5 pages/sec
Background blur 26.9 images/sec 34.8 images/sec
Photo processing 51 images/sec 79.9 images/sec
Ray tracing 7.08 Mpixels/sec 9.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2009 2383
Geekbench 6 (багатоядерний) 5711 8765

PassMark

Integer math 35 GOps/sec 33.5 GOps/sec
Floating point math 19.7 GOps/sec 35.7 GOps/sec
Find prime numbers 51M Primes/sec 141M Primes/sec
Random string sorting 12.4M Strings/sec 21.2M Strings/sec
Data encryption 5.5 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 104.1 MBytes/sec 169.4 MBytes/sec
Physics 704 Frames/sec 1375 Frames/sec
Extended instructions 6.8B Matrices/sec 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2872 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 9943 14155

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 21 червня 2021 20 листопада 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M1
Номер моделі i7-11390H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Apple M1 GPU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 4
Частота 2.9-3.4 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 29-34x Немає даних
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 28-35 Вт 14 Вт
Сокет BGA-1449 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 16 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Apple M1 GPU
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 1278 МГц
Шейдерні блоки 768 1024
TMUs 48 64
ROPs 24 32
Обчислювальні блоки 96 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,15 терафлопс 2,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,25 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11390H Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ноутбука: Intel Core i7 11390H чи Apple M1?

Apple M1 кращий завдяки вищій багатоядерній продуктивності, кращій графіці та енергоефективності. Intel Core i7 11390H підійде, якщо вам потрібна сумісність із Windows.

Чи підходить Intel Core i7 11390H для ігор?

Так, i7 11390H має інтегровану графіку для легких ігор, але для сучасних AAA-проєктів знадобиться дискретна відеокарта. Apple M1 менш сумісний з іграми через обмежену підтримку Windows.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M1 забезпечує вищу продуктивність при меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.

Чи варто купувати Intel Core i7 11390H у 2024 році?

Так, якщо ви шукаєте бюджетний ноутбук на Windows із хорошою однопотоковою продуктивністю. Для творчих завдань і багатозадачності Apple M1 буде кращим вибором.

Який процесор швидший у відеомонтажі?

Apple M1 швидший завдяки вищій багатоядерній продуктивності (7800 балів у Cinebench R23) та кращій інтегрованій графіці, що прискорює рендеринг та обробку зображень.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.