Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1160G7 vs AMD Ryzen 5 7430U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1160G7 та AMD Ryzen 5 7430U — два популярні процесори для тонких ноутбуків, що пропонують баланс продуктивності та енергоефективності. Перший вийшов у 2020 році на архітектурі Tiger Lake, другий — у 2023-му на Zen 3. Обидва мають 8 потоків, але відрізняються кількістю ядер, частотами та результатами тестів. Розберімося, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7430U випереджає Intel Core i7 1160G7 у більшості бенчмарків, особливо в багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний майже в 2,5 рази вищий (8198 проти 3233). Geekbench 6 також демонструє перевагу AMD (1865/6558 проти 1727/5544). Однак Intel краще стискає файли (721,8 MB/s проти 606,2) та швидше обробляє HTML5. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність і компіляція — обирайте Ryzen 5 7430U. Для простих офісних завдань i7 1160G7 теж буде гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 7430U майже в 2,5 рази швидший у Cinebench R23 багатоядерному (8198 проти 3233) завдяки 6 ядрам проти 4 у Intel.
  • Однопотокова продуктивність: AMD лідирує в Passmark одноядерному (2948 проти 2675) та Geekbench 6 (1865 проти 1727), що впливає на швидкість повсякденних додатків.
  • Компіляція та рендеринг: Ryzen 5 7430U компілює код у 2 рази швидше (51,2 Klines/sec проти 25,5) та має кращу трасування променів (12,8 проти 6,16 Mpixels/sec).
  • Стиснення файлів: Intel Core i7 1160G7 швидше стискає дані (721,8 MB/s проти 606,2), що може бути важливим для архівації.
  • Обробка графіки: AMD швидше розмиває фон (31 проти 18,4 images/sec), а Intel — обробляє фото (58,9 проти 44,4 images/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1172 1421
Cinebench R23 (багатоядерний) 3233 8198

GeekBench v6

File compression 721.8 MB/sec 606.2 MB/sec
Clang compilation 25.5 Klines/sec 51.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 137.1 pages/sec 106.5 pages/sec
PDF Renderer 152.6 Mpixels/sec 177.4 Mpixels/sec
Text processing 159.4 pages/sec 189.7 pages/sec
Background blur 18.4 images/sec 31 images/sec
Photo processing 58.9 images/sec 44.4 images/sec
Ray tracing 6.16 Mpixels/sec 12.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1727 1865
Geekbench 6 (багатоядерний) 5544 6558

PassMark

Integer math 31.2 GOps/sec 57.9 GOps/sec
Floating point math 18.3 GOps/sec 31.6 GOps/sec
Find prime numbers 45M Primes/sec 47M Primes/sec
Random string sorting 11.2M Strings/sec 19M Strings/sec
Data encryption 5.1 GBytes/sec 11.8 GBytes/sec
Data compression 92.3 MBytes/sec 186.3 MBytes/sec
Physics 763 Frames/sec 676 Frames/sec
Extended instructions 6.7B Matrices/sec 12.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2675 2948
Passmark CPU (багатоядерний) 9181 15601

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 вересня 2020 5 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i7-1160G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Radeon RX Vega 7

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 0.9-2.1 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 9-21x 23x
Швидкість шини 2 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7-15 Вт 15 Вт
Сокет BGA-1598 FP6
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Radeon RX Vega 7
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 768 448
TMUs 48 28
ROPs 24 8
Обчислювальні блоки 96 7
TGP 15 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 1,69 терафлопс 1,61 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4x-4267 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1160G7 Сайт AMD Ryzen 5 7430U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

AMD Ryzen 5 7430U має вищий бал інтегрованої графіки (25 проти 21) і кращу трасування променів, тому він забезпечить більш плавний геймплей у сучасних іграх на низьких налаштуваннях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але Ryzen 5 7430U виконаний на новішому техпроцесі (6 нм проти 10 нм), що забезпечує кращу продуктивність на ват.

Чи варто міняти i7 1160G7 на Ryzen 5 7430U?

Так, якщо ви працюєте з багатопотоковими завданнями (компіляція, рендеринг, віртуалізація). Для офісних програм різниця буде менш помітною.

Який процесор краще підходить для роботи з відео?

AMD Ryzen 5 7430U завдяки вищій багатопотоковій продуктивності швидше обробляє відео, особливо при експорті та рендерингу.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 5 7430U має трохи вищий бал (25 проти 21) та кращі результати в трасуванні променів, що робить його кращим для легких ігор та графічних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.