Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1160G7 vs AMD Ryzen 7 3750H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1160G7 та AMD Ryzen 7 3750H — два популярні мобільні процесори, які часто зустрічаються в ноутбуках різного класу. Перший вийшов у вересні 2020 року і побудований на архітектурі Tiger Lake, другий дебютував на початку 2019 року на базі Zen+. Незважаючи на різницю в поколіннях, обидва чипи змагаються в сегменті ультрабуків та ігрових моделей. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та енергоспоживання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 1160G7 виграє в однопотокових завданнях, має вищі показники у Geekbench 6 (одноядерний) та Passmark (одноядерний), а також демонструє кращу швидкість у стисненні файлів і обробці текстів. AMD Ryzen 7 3750H, у свою чергу, сильніший у багатопотокових сценаріях: його Cinebench R23 (багатоядерний) на 26% вищий. Якщо вам потрібна максимальна чуйність у повсякденних додатках і краща енергоефективність — обирайте Intel. Для завдань, що використовують усі ядра (рендеринг, компіляція), AMD пропонує більше сили.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 1160G7 має значно вищий результат у Geekbench 6 (одноядерний) — 1727 проти 1125 у Ryzen 7 3750H, що дає перевагу в іграх та швидкодії інтерфейсу.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 3750H випереджає Intel у Cinebench R23 (багатоядерний) — 4081 проти 3233, завдяки більшій кількості ядер або кращій багатопотоковій архітектурі.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100 за цим параметром, що свідчить про низьке енергоспоживання, але Intel вийшов пізніше і може бути ефективнішим у реальних умовах.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i7 1160G7 має вищий показник (21 проти 17), що робить його кращим для легких ігор та мультимедіа без дискретної відеокарти.
  • Швидкість обробки даних: Intel значно швидше стискає файли (721.8 MB/s проти 278.9 MB/s) і обробляє текст (159.4 pages/s проти 101.8 pages/s), що важливо для офісних завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1172 904
Cinebench R23 (багатоядерний) 3233 4081

GeekBench v6

File compression 721.8 MB/sec 278.9 MB/sec
Clang compilation 25.5 Klines/sec 24.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 137.1 pages/sec 77 pages/sec
PDF Renderer 152.6 Mpixels/sec 108.3 Mpixels/sec
Text processing 159.4 pages/sec 101.8 pages/sec
Background blur 18.4 images/sec 14 images/sec
Photo processing 58.9 images/sec 29 images/sec
Ray tracing 6.16 Mpixels/sec 5.82 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1727 1125
Geekbench 6 (багатоядерний) 5544 3303

PassMark

Integer math 31.2 GOps/sec 28.3 GOps/sec
Floating point math 18.3 GOps/sec 14.6 GOps/sec
Find prime numbers 45M Primes/sec 17M Primes/sec
Random string sorting 11.2M Strings/sec 13.3M Strings/sec
Data encryption 5.1 GBytes/sec 7.4 GBytes/sec
Data compression 92.3 MBytes/sec 113.5 MBytes/sec
Physics 763 Frames/sec 430 Frames/sec
Extended instructions 6.7B Matrices/sec 4.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2675 2079
Passmark CPU (багатоядерний) 9181 8096

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 вересня 2020 6 січня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen+ (Picasso)
Номер моделі i7-1160G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Radeon RX Vega 10

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 0.9-2.1 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 9-21x 23x
Швидкість шини 2 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7-15 Вт 12-35 Вт
Сокет BGA-1598 FP5
Критична температура 100°C 105°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Radeon RX Vega 10
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 768 640
TMUs 48 40
ROPs 24 16
Обчислювальні блоки 96 10
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,69 терафлопс 1,79 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4x-4267 - DDR4-2400
Макс. розмір 32 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 35,76 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1160G7 Сайт AMD Ryzen 7 3750H
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i7 1160G7 має вищу однопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку, що робить його більш придатним для ігор без дискретної відеокарти. AMD Ryzen 7 3750H може бути кращим у поєднанні з потужною відеокартою завдяки багатопотоковій потужності.

Чи варто обирати Intel Core i7 1160G7 для роботи з відео?

Так, Intel демонструє вищу швидкість у рендерингу PDF (152.6 Mpixels/s) та обробці фото (58.9 images/s), що корисно для легкого монтажу. Для важкого рендерингу AMD може бути кращим через багатопотоковість.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності, але Intel Core i7 1160G7 виготовлений за новішим техпроцесом, що зазвичай означає менше тепловиділення та довший час автономної роботи в ноутбуках.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціни не вказані, але Intel Core i7 1160G7 зазвичай встановлюється в дорожчі ультрабуки, тоді як AMD Ryzen 7 3750H частіше зустрічається в ігрових ноутбуках середнього цінового сегмента.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

У тесті Clang compilation результати майже однакові (25.5 vs 24.9 Klines/s), тому обидва підходять для написання коду. Для багатопотокової компіляції AMD Ryzen 7 3750H має невелику перевагу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.