Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1160G7 vs AMD Ryzen 7 4800U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1160G7 та AMD Ryzen 7 4800U — це два потужні мобільні процесори, які змагаються за місце в ультрабуках та тонких ноутбуках. Обидві моделі вийшли у 2020 році, але мають різну архітектуру: Intel пропонує 4 ядра з Hyper-Threading, тоді як AMD — 8 ядер і 16 потоків. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 4800U значно випереджає Intel Core i7 1160G7 у багатопотокових завданнях завдяки вдвічі більшій кількості ядер. Це помітно в Cinebench R23 (багатоядерний): 9762 проти 3233. Водночас Intel демонструє кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (1727 проти 1573) і вищу швидкість у File compression (721.8 MB/s проти 401.5 MB/s). Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність та рендеринг — обирайте Ryzen 7 4800U. Для легких завдань і стиснення даних краще підійде Core i7 1160G7.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 4800U має 8 ядер та 16 потоків, тоді як Intel Core i7 1160G7 — лише 4 ядра та 8 потоків, що дає перевагу AMD у багатозадачності.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Ryzen 7 4800U (9762) майже втричі перевершує Core i7 1160G7 (3233).
  • Intel Core i7 1160G7 випереджає AMD в однопотоковому Geekbench 6 (1727 проти 1573) та Passmark CPU (2675 проти 2570).
  • Швидкість стиснення файлів у Intel значно вища: 721.8 MB/s проти 401.5 MB/s у AMD.
  • Інтегрована графіка AMD Ryzen 7 4800U демонструє кращі результати в Ray tracing (15.1 Mpixels/s проти 6.16 Mpixels/s) та Background blur (28 images/s проти 18.4 images/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1172 1235
Cinebench R23 (багатоядерний) 3233 9762

GeekBench v6

File compression 721.8 MB/sec 401.5 MB/sec
Clang compilation 25.5 Klines/sec 56 Klines/sec
HTML 5 Browser 137.1 pages/sec 106 pages/sec
PDF Renderer 152.6 Mpixels/sec 182.8 Mpixels/sec
Text processing 159.4 pages/sec 132.9 pages/sec
Background blur 18.4 images/sec 28 images/sec
Photo processing 58.9 images/sec 43.8 images/sec
Ray tracing 6.16 Mpixels/sec 15.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1727 1573
Geekbench 6 (багатоядерний) 5544 6147

PassMark

Integer math 31.2 GOps/sec 61.3 GOps/sec
Floating point math 18.3 GOps/sec 34 GOps/sec
Find prime numbers 45M Primes/sec 33M Primes/sec
Random string sorting 11.2M Strings/sec 25.1M Strings/sec
Data encryption 5.1 GBytes/sec 13.8 GBytes/sec
Data compression 92.3 MBytes/sec 226.8 MBytes/sec
Physics 763 Frames/sec 730 Frames/sec
Extended instructions 6.7B Matrices/sec 14B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2675 2570
Passmark CPU (багатоядерний) 9181 16689

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 вересня 2020 6 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 2 (Renoir)
Номер моделі i7-1160G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 0.9-2.1 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 9-21x 18x
Швидкість шини 2 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7-15 Вт 10-25 Вт
Сокет BGA-1598 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Radeon Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1750 МГц
Шейдерні блоки 768 512
TMUs 48 32
ROPs 24 8
Обчислювальні блоки 96 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,69 терафлопс 1,79 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4x-4267 - DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,27 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1160G7 Сайт AMD Ryzen 7 4800U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 1160G7 чи AMD Ryzen 7 4800U?

AMD Ryzen 7 4800U має потужнішу інтегровану графіку, що забезпечує вищу продуктивність у Ray tracing та обробці зображень, тому він краще підходить для ігор.

Чи варто обирати Intel Core i7 1160G7 замість AMD Ryzen 7 4800U для роботи?

Якщо ваша робота пов'язана з однопотоковими завданнями або стисненням даних, Intel може бути кращим вибором. Для багатозадачності та рендерингу обирайте AMD.

Який процесор енергоефективніший: Intel чи AMD?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому вони приблизно рівні за споживанням енергії.

Чи підходить AMD Ryzen 7 4800U для відеомонтажу?

Так, завдяки 8 ядрам і високій багатопотоковій продуктивності Ryzen 7 4800U чудово справляється з відеомонтажем та рендерингом.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 7 4800U перевершує Intel Core i7 1160G7 за продуктивністю графіки, що підтверджується вищими результатами в тестах Ray tracing та Background blur.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.