Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1160G7 vs AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1160G7 та AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX — це два абсолютно різних процесори, які належать до різних сегментів. Перший — це енергоефективний мобільний чип для тонких ноутбуків, тоді як другий — потужний робочий процесор для професійних робочих станцій. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та визначимо, для яких завдань підходить кожен із них.

Короткий висновок. AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX значно випереджає Intel Core i7 1160G7 у багатопотокових завданнях, що підтверджується результатами Geekbench 6 (13635 проти 5544) та Passmark (40299 проти 9181). Він також демонструє кращу продуктивність у компіляції коду, рендерингу та обробці зображень. Однак Intel Core i7 1160G7 має вищий показник енергоефективності (100 балів) та кращу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 (1172 проти відсутніх даних у Threadripper). Таким чином, вибір залежить від сценарію використання: для мобільності та повсякденних завдань підійде i7, а для професійної роботи — Threadripper.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX майже втричі швидший у багатоядерному тесті Geekbench 6 (13635 проти 5544) та в 4,4 рази швидший у Passmark (40299 проти 9181).
  • Енергоефективність: Intel Core i7 1160G7 має вищий показник енергоефективності (100 балів), що робить його ідеальним для тонких та легких ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX отримав вищий бал за інтегровану графіку (50 проти 21), хоча обидва процесори не призначені для ігор без дискретної відеокарти.
  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 1160G7 лідирує в однопотоковому тесті Cinebench R23 (1172), тоді як Threadripper показує трохи нижчий результат у Geekbench 6 (1669 проти 1727).
  • Спеціалізовані завдання: Threadripper значно швидший у компіляції коду (130,6 Klines/sec проти 25,5) та рендерингу (30 Mpixels/sec проти 6,16), що робить його кращим для професійних робочих станцій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1172 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 3233 Немає даних

GeekBench v6

File compression 721.8 MB/sec 1280 MB/sec
Clang compilation 25.5 Klines/sec 130.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 137.1 pages/sec 343.7 pages/sec
PDF Renderer 152.6 Mpixels/sec 358.9 Mpixels/sec
Text processing 159.4 pages/sec 132.2 pages/sec
Background blur 18.4 images/sec 46 images/sec
Photo processing 58.9 images/sec 102.7 images/sec
Ray tracing 6.16 Mpixels/sec 30 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1727 1669
Geekbench 6 (багатоядерний) 5544 13635

PassMark

Integer math 31.2 GOps/sec 132.7 GOps/sec
Floating point math 18.3 GOps/sec 78 GOps/sec
Find prime numbers 45M Primes/sec 203M Primes/sec
Random string sorting 11.2M Strings/sec 63.9M Strings/sec
Data encryption 5.1 GBytes/sec 38.1 GBytes/sec
Data compression 92.3 MBytes/sec 602 MBytes/sec
Physics 763 Frames/sec 2511 Frames/sec
Extended instructions 6.7B Matrices/sec 38.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2675 2680
Passmark CPU (багатоядерний) 9181 40299

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 вересня 2020 14 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Немає даних
Номер моделі i7-1160G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Немає

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 8 32
Частота 0.9-2.1 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 4 16
Кількість потоків 8 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 9-21x 39x
Швидкість шини 2 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7-15 Вт 280 Вт
Сокет BGA-1598 sWRX8
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1100 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,69 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4x-4267 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 2048 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1160G7 Сайт AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 128

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Обидва процесори не є ігровими. Intel Core i7 1160G7 має кращу однопотокову продуктивність, що важливо для деяких ігор, але для комфортного геймінгу потрібна дискретна відеокарта.

Чи підходить AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX для відеомонтажу?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності та швидкості в рендерингу (30 Mpixels/sec) цей процесор чудово справляється з відеомонтажем та 3D-моделюванням.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i7 1160G7 має вищий показник енергоефективності (100 балів), що робить його кращим вибором для ноутбуків з автономною роботою.

Чи можна порівнювати ці процесори для офісних завдань?

Так, Intel Core i7 1160G7 достатньо продуктивний для офісних завдань, веб-серфінгу та текстових редакторів, тоді як Threadripper буде надлишковим для таких сценаріїв.

Який процесор кращий для компіляції коду?

AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX значно швидший у компіляції (130,6 Klines/sec проти 25,5), тому він краще підходить для розробників програмного забезпечення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.