Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1160G7 vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1160G7 та Apple M2 Ultra — це процесори з абсолютно різних світів. Перший — це енергоефективний чип для тонких ноутбуків 2020 року, тоді як M2 Ultra — флагманський монстр Apple 2023 року, створений для професійних робочих станцій. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в продуктивності, бенчмарках та сценаріях використання, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно перевершує Intel Core i7 1160G7 за всіма показниками багатопотокової продуктивності: у Cinebench R23 багатоядерний результат M2 Ultra (28924) майже в 9 разів вищий, ніж у i7 (3233). Одноядерна продуктивність також на користь Apple (1735 проти 1172). M2 Ultra також демонструє кращу інтегровану графіку та вищу швидкість у завданнях рендерингу, компіляції та обробки фото. Однак i7 1160G7 виграє в енергоефективності для компактних пристроїв і може бути достатнім для базових офісних завдань. Якщо вам потрібна максимальна потужність для професійної роботи — обирайте M2 Ultra, для легких ноутбуків — i7.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Ultra має в 8-9 разів вищі показники в Cinebench R23 (28924 проти 3233) та Geekbench 6 (21387 проти 5544).
  • Одноядерна продуктивність: M2 Ultra на 47% швидший в одноядерному тесті Geekbench 6 (2685 проти 1727).
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra значно потужніший у графічних завданнях (Ray tracing 33.8 Mpixels/sec проти 6.16).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але M2 Ultra досягає цього при значно вищій продуктивності.
  • Дата виходу: i7 1160G7 вийшов у вересні 2020, M2 Ultra — у травні 2023, що пояснює технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1172 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 3233 28924

GeekBench v6

File compression 721.8 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 25.5 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 137.1 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 152.6 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 159.4 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 18.4 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 58.9 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 6.16 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1727 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 5544 21387

PassMark

Integer math 31.2 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 18.3 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 45M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 11.2M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 5.1 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 92.3 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 763 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 6.7B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2675 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 9181 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 2 вересня 2020 5 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M2
Номер моделі i7-1160G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 8 16
Частота 0.9-2.1 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 24
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 9-21x 35x
Швидкість шини 2 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7-15 Вт 80 Вт
Сокет BGA-1598 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1100 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,69 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4x-4267 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 32 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1160G7 Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Apple M2 Ultra має значно потужнішу інтегровану графіку, що забезпечує кращу продуктивність в іграх, особливо з високими налаштуваннями. Intel Core i7 1160G7 підійде лише для легких або старих ігор.

Чи варто купувати Intel Core i7 1160G7 у 2024 році?

Для базових офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео цей процесор все ще актуальний, але для більш вимогливих завдань краще розглянути новіші моделі.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Apple M2 Ultra значно кращий завдяки високій багатопотоковій продуктивності та потужній графіці, що прискорює рендеринг та обробку відео.

Чи можна порівнювати ці процесори за енергоспоживанням?

Обидва мають високу енергоефективність, але M2 Ultra досягає її при набагато вищій продуктивності, що робить його ідеальним для робочих станцій.

Який процесор вибрати для програмування та компіляції?

M2 Ultra значно швидший у компіляції (226.4 Klines/sec проти 25.5), тому для професійної розробки він є кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.