Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1160G7 vs Intel Core i7 1280P

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1160G7 та Intel Core i7 1280P — це два процесори від Intel, що належать до різних поколінь. Перший вийшов у 2020 році та орієнтований на ультратонкі ноутбуки, тоді як другий, випущений у 2022 році, пропонує значно вищу продуктивність завдяки гібридній архітектурі. Якщо ви шукаєте процесор для повсякденних завдань або потужний чип для роботи з важкими додатками, це порівняння допоможе зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 1280P значно випереджає i7 1160G7 за багатопотоковою продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже в 3,6 раза вищий (11666 проти 3233). Одноядерна продуктивність також краща — 1651 проти 1172. Проте i7 1160G7 демонструє вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для автономних ультрабуків. Якщо вам потрібна максимальна потужність для рендерингу, компіляції чи ігор, обирайте i7 1280P. Для офісних завдань і тривалої роботи від батареї достатньо i7 1160G7.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i7 1280P має результат Cinebench R23 11666 балів, що в 3,6 раза вище за 3233 бали у i7 1160G7.
  • Одноядерна продуктивність: у Geekbench 6 одноядерний тест i7 1280P (2325) на 35% вищий, ніж у i7 1160G7 (1727).
  • Інтегрована графіка: i7 1280P отримав 31 бал проти 21 у i7 1160G7, що забезпечує кращу роботу з графікою та легкими іграми.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але i7 1160G7 споживає менше енергії, що важливо для ультрабуків.
  • Рік випуску: i7 1160G7 вийшов у 2020 році, а i7 1280P — у 2022, що пояснює значний стрибок продуктивності завдяки новій архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1172 1651
Cinebench R23 (багатоядерний) 3233 11666

GeekBench v6

File compression 721.8 MB/sec 711.9 MB/sec
Clang compilation 25.5 Klines/sec 94.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 137.1 pages/sec 238.3 pages/sec
PDF Renderer 152.6 Mpixels/sec 294 Mpixels/sec
Text processing 159.4 pages/sec 235 pages/sec
Background blur 18.4 images/sec 47.9 images/sec
Photo processing 58.9 images/sec 85.7 images/sec
Ray tracing 6.16 Mpixels/sec 20.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1727 2325
Geekbench 6 (багатоядерний) 5544 10823

PassMark

Integer math 31.2 GOps/sec 76.8 GOps/sec
Floating point math 18.3 GOps/sec 52 GOps/sec
Find prime numbers 45M Primes/sec 89M Primes/sec
Random string sorting 11.2M Strings/sec 24.6M Strings/sec
Data encryption 5.1 GBytes/sec 13.4 GBytes/sec
Data compression 92.3 MBytes/sec 222.3 MBytes/sec
Physics 763 Frames/sec 1462 Frames/sec
Extended instructions 6.7B Matrices/sec 12.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2675 3328
Passmark CPU (багатоядерний) 9181 20431

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 2 вересня 2020 23 лютого 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Alder Lake
Номер моделі i7-1160G7 i7-1280P
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Iris Xe Graphics (96EU)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 0.9-2.1 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,8 ГГц
Кількість ядер 4 14
Кількість потоків 8 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 9-21x 18x
Швидкість шини 2 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 1.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.6 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7-15 Вт 20-28 Вт
Сокет BGA-1598 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 64 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Intel Iris Xe Graphics (96EU)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1450 МГц
Шейдерні блоки 768 768
TMUs 48 48
ROPs 24 24
Обчислювальні блоки 96 96
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,69 терафлопс 2,23 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4x-4267 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1160G7 Сайт Intel Core i7 1280P
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: i7 1160G7 чи i7 1280P?

Intel Core i7 1280P кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх порівняно з i7 1160G7.

Чи варто купувати i7 1160G7 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний процесор для офісних завдань, перегляду відео та роботи з документами. Він добре підходить для ультрабуків з тривалим часом автономної роботи.

Який процесор швидше працює з відеомонтажем?

Intel Core i7 1280P значно швидший завдяки вищій багатопотоковій продуктивності. У тестах рендерингу він показує результати в 3-4 рази кращі за i7 1160G7.

Чи підходять ці процесори для роботи з архівацією?

Обидва процесори демонструють схожу швидкість стиснення файлів: i7 1160G7 — 721,8 MB/s, i7 1280P — 711,9 MB/s. Різниця мінімальна, тому вибір не критичний.

Який процесор краще тримає заряд батареї?

Intel Core i7 1160G7 споживає менше енергії, що робить його кращим вибором для ноутбуків з акцентом на автономність. i7 1280P потребує більше живлення через вищу продуктивність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.