Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1160G7 vs Intel Core i7 1365U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1160G7 (2020) та Intel Core i7 1365U (2023) — це два мобільні процесори з лінійки Intel, орієнтовані на тонкі та легкі ноутбуки. Обидві моделі пропонують високу енергоефективність, але 1365U належить до новішого покоління Raptor Lake, що обіцяє суттєвий приріст продуктивності. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 1365U є значно потужнішим за 1160G7 у більшості завдань. Завдяки новішій архітектурі він демонструє вищі результати в однопотокових (Geekbench 6: 2639 проти 1727) та багатопотокових тестах (Cinebench R23 багатоядерний: 9343 проти 3233). Водночас 1160G7 виграє у швидкості стиснення файлів (721.8 MB/s проти 639.3 MB/s), що може бути корисним для окремих вузьких завдань. Якщо вам потрібна універсальна продуктивність для роботи, творчості чи ігор — обирайте 1365U. 1160G7 підійде для базових офісних сценаріїв за нижчою ціною.

Основні відмінності

  • Продуктивність: 1365U на 60% швидший в однопотокових тестах (Geekbench 6) і майже втричі швидший у багатопотокових (Cinebench R23).
  • Інтегрована графіка: 1365U отримав вищий рейтинг (28 проти 21), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях, як-от обробка фото та трасування променів.
  • Рік випуску: 1160G7 вийшов у 2020 році, а 1365U — у 2023, що пояснює технологічний розрив на користь новішої моделі.
  • Багатозадачність: 1365U значно випереджає 1160G7 у компіляції коду (33.6 Klines/s проти 25.5 Klines/s) та рендерингу PDF (211.2 Mpixels/s проти 152.6 Mpixels/s).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, тому вони однаково економні, що важливо для автономності ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1172 1883
Cinebench R23 (багатоядерний) 3233 9343

GeekBench v6

File compression 721.8 MB/sec 639.3 MB/sec
Clang compilation 25.5 Klines/sec 33.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 137.1 pages/sec 200.7 pages/sec
PDF Renderer 152.6 Mpixels/sec 211.2 Mpixels/sec
Text processing 159.4 pages/sec 261.6 pages/sec
Background blur 18.4 images/sec 42.6 images/sec
Photo processing 58.9 images/sec 78.2 images/sec
Ray tracing 6.16 Mpixels/sec 14.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1727 2639
Geekbench 6 (багатоядерний) 5544 8126

PassMark

Integer math 31.2 GOps/sec 54.1 GOps/sec
Floating point math 18.3 GOps/sec 35.7 GOps/sec
Find prime numbers 45M Primes/sec 64M Primes/sec
Random string sorting 11.2M Strings/sec 17.8M Strings/sec
Data encryption 5.1 GBytes/sec 10.1 GBytes/sec
Data compression 92.3 MBytes/sec 157.6 MBytes/sec
Physics 763 Frames/sec 1014 Frames/sec
Extended instructions 6.7B Matrices/sec 8.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2675 3543
Passmark CPU (багатоядерний) 9181 14873

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 2 вересня 2020 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Raptor Lake
Номер моделі i7-1160G7 i7-1365U
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Iris Xe Graphics (96 EU)

Процесор

Ядер 4 2
Потоковий 8 4
Частота 0.9-2.1 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 4 10
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 9-21x 18x
Швидкість шини 2 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 1.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.9 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7-15 Вт 12-15 Вт
Сокет BGA-1598 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 55 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Intel Iris Xe Graphics (96 EU)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 768 768
TMUs 48 48
ROPs 24 24
Обчислювальні блоки 96 96
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,69 терафлопс 2 терафлопси

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4x-4267 - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 32 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1160G7 Сайт Intel Core i7 1365U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: 1160G7 чи 1365U?

Intel Core i7 1365U має потужнішу інтегровану графіку та вищу однопотокову продуктивність, що забезпечує кращий досвід у сучасних іграх. 1160G7 підійде лише для старих або нетребувальних проектів.

Чи варто переплачувати за 1365U замість 1160G7?

Так, якщо ви працюєте з важкими програмами, редагуєте відео або граєте в ігри. Для базових завдань (браузинг, офіс) 1160G7 все ще актуальний, але 1365U забезпечує значний запас продуктивності на майбутнє.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидві моделі отримали максимальний бал 100 за енергоефективність. Вони споживають приблизно однакову кількість енергії, що робить їх чудовим вибором для тонких ноутбуків із тривалим часом автономної роботи.

Чи підходить 1160G7 для професійного використання?

1160G7 може впоратися з офісними завданнями, веб-серфінгом та легким програмуванням. Однак для складних обчислень, 3D-моделювання або компіляції великих проектів краще обрати 1365U через вищу багатопотокову продуктивність.

Який процесор новіший і чи є сенс купувати застарілу модель?

1365U вийшов у 2023 році, тоді як 1160G7 — у 2020. Купувати 1160G7 має сенс лише за значно нижчою ціною, якщо ваші завдання не потребують високої продуктивності. В іншому випадку 1365U буде більш вигідним вкладенням.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.