Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1160G7 vs Intel Core i7 7700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1160G7 (2020 рік) та Intel Core i7 7700 (2017 рік) — два процесори різних поколінь, що належать до різних сегментів. Перший — це енергоефективний чип для ультрабуків на архітектурі Tiger Lake, а другий — потужний настільний CPU на Kaby Lake. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще підходить для ваших завдань: мобільність та сучасні технології чи перевірена часом багатоядерна потужність.

Короткий висновок. Intel Core i7 1160G7 виграє в одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 1727 проти 1473) та енергоефективності, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків з тривалим часом автономної роботи. Натомість Intel Core i7 7700 демонструє значно вищу багатоядерну потужність (Cinebench R23: 5439 проти 3233) завдяки вищому TDP, тому краще підходить для стаціонарних ПК, де важлива обробка відео, компіляція коду та інші ресурсоємні завдання. Вибір залежить від ваших пріоритетів: мобільність або максимальна продуктивність у багатопотоці.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: i7 1160G7 випереджає i7 7700 за одноядерними тестами (Geekbench 6: 1727 vs 1473, Passmark одноядерний: 2675 vs 2454), що дає перевагу в більшості повсякденних завдань та іграх, чутливих до частоти.
  • Багатоядерна продуктивність: i7 7700 значно потужніший у багатопоточних сценаріях (Cinebench R23: 5439 vs 3233, Clang compilation: 32.2 vs 25.5 Klines/sec), що важливо для рендерингу, компіляції та роботи з архівами.
  • Енергоефективність: обидва мають однаковий рейтинг 100, але i7 1160G7 споживає значно менше енергії (7-15 Вт) порівняно з i7 7700 (65 Вт), що робить його кращим для мобільних пристроїв.
  • Інтегрована графіка: i7 1160G7 оснащений графікою Iris Xe, яка забезпечує вищу продуктивність у фотообробці (58.9 vs 46.5 images/sec) та кращу підтримку сучасних медіакодеків.
  • Дата виходу та платформа: i7 1160G7 вийшов у 2020 році для ультрабуків, тоді як i7 7700 (2017 рік) призначений для настільних ПК, що впливає на можливість апгрейду та сумісність з материнськими платами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1172 1089
Cinebench R23 (багатоядерний) 3233 5439

GeekBench v6

File compression 721.8 MB/sec 408.3 MB/sec
Clang compilation 25.5 Klines/sec 32.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 137.1 pages/sec 113.7 pages/sec
PDF Renderer 152.6 Mpixels/sec 152.6 Mpixels/sec
Text processing 159.4 pages/sec 139 pages/sec
Background blur 18.4 images/sec 26.8 images/sec
Photo processing 58.9 images/sec 46.5 images/sec
Ray tracing 6.16 Mpixels/sec 6.68 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1727 1473
Geekbench 6 (багатоядерний) 5544 4834

PassMark

Integer math 31.2 GOps/sec 27.6 GOps/sec
Floating point math 18.3 GOps/sec 17 GOps/sec
Find prime numbers 45M Primes/sec 28M Primes/sec
Random string sorting 11.2M Strings/sec 15.6M Strings/sec
Data encryption 5.1 GBytes/sec 3 GBytes/sec
Data compression 92.3 MBytes/sec 122.7 MBytes/sec
Physics 763 Frames/sec 591 Frames/sec
Extended instructions 6.7B Matrices/sec 8.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2675 2454
Passmark CPU (багатоядерний) 9181 8648

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 2 вересня 2020 3 січня 2017
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Kaby Lake
Номер моделі i7-1160G7 i7-7700
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU HD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 0.9-2.1 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 9-21x 36x
Швидкість шини 2 ГТ/с 8 ГТ/с
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7-15 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1598 LGA-1151
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Intel HD Graphics 630
Частота GPU 300 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 768 192
TMUs 48 24
ROPs 24 3
Обчислювальні блоки 96 24
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,69 терафлопс 0,44 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4x-4267 - DDR4-2400
- DDR3L-1600
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 35,76 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1160G7 Сайт Intel Core i7 7700
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ноутбука: Intel Core i7 1160G7 чи Intel Core i7 7700?

Intel Core i7 1160G7 створений спеціально для ультрабуків: він має низьке енергоспоживання, сучасну інтегровану графіку та вищу одноядерну продуктивність, що забезпечує довший час автономної роботи. Intel Core i7 7700 — настільний процесор, не призначений для мобільних пристроїв.

Чи підходить Intel Core i7 1160G7 для ігор?

Так, завдяки графіці Iris Xe він може запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях у роздільній здатності 720p-1080p. Однак для серйозного геймінгу краще обрати дискретну відеокарту.

Який процесор швидше в одноядерних завданнях?

Intel Core i7 1160G7 випереджає i7 7700 в одноядерних тестах (Geekbench 6: 1727 vs 1473, Passmark одноядерний: 2675 vs 2454), що робить його кращим для повсякденних програм, веб-серфінгу та офісних завдань.

Чи варто міняти Intel Core i7 7700 на Intel Core i7 1160G7?

Якщо вам потрібен мобільний пристрій з низьким енергоспоживанням та сучасною графікою — так. Але для стаціонарного ПК з високими вимогами до багатопотокової продуктивності i7 7700 залишається потужнішим варіантом.

Який процесор краще для відеомонтажу?

Intel Core i7 7700 краще підходить для відеомонтажу завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 5439 vs 3233). Однак i7 1160G7 має сучасніший медіапроцесор, який прискорює кодування/декодування відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.