Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1160G7 vs Intel Processor N100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1160G7 та Intel Processor N100 — два представники різних поколінь і сегментів. Перший вийшов у 2020 році як мобільний чип для тонких ноутбуків, другий дебютував у 2023-му як енергоефективне рішення для бюджетних пристроїв. Порівняємо їх за ключовими бенчмарками, енергоспоживанням та інтегрованою графікою, щоб зрозуміти, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i7 1160G7 значно випереджає N100 в однопотоковій та багатопотоковій продуктивності: у Geekbench 6 він майже вдвічі швидший за багатоядерним показником (5544 проти 2595). Також i7 демонструє кращу інтегровану графіку (21 бал проти 15) і вищу швидкість у реальних завданнях — компіляції, обробці фото та рендерингу. N100 виграє лише в енергоефективності (обидва мають 100 балів, але N100 споживає менше) та свіжішій даті виходу. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для роботи чи творчості — обирайте i7 1160G7. Для простих офісних завдань і тривалої автономності підійде N100.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Core i7 1160G7 має вищі показники в усіх бенчмарках — Cinebench R23 (1172 проти 930 одноядерний, 3233 проти 2949 багатоядерний) та Geekbench 6 (1727 проти 1216 одноядерний, 5544 проти 2595 багатоядерний).
  • Інтегрована графіка: i7 1160G7 отримав 21 бал за графіку проти 15 у N100, що забезпечує кращу продуктивність у фотообробці (58.9 проти 22.6 зображень/с) та трасуванні променів (6.16 проти 3.1 Mpixels/с).
  • Багатозадачність: у завданнях компіляції Clang i7 майже вдвічі швидший (25.5 проти 12.6 Klines/с), а стиснення файлів виконує зі швидкістю 721.8 MB/с проти 227.3 MB/с у N100.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але N100 споживає менше енергії завдяки архітектурі Alder Lake-N, що робить його ідеальним для пасивного охолодження.
  • Дата виходу: Core i7 1160G7 вийшов у вересні 2020 року, тоді як N100 — у січні 2023, що робить останній свіжішим, але не обов'язково продуктивнішим.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1172 930
Cinebench R23 (багатоядерний) 3233 2949

GeekBench v6

File compression 721.8 MB/sec 227.3 MB/sec
Clang compilation 25.5 Klines/sec 12.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 137.1 pages/sec 65.5 pages/sec
PDF Renderer 152.6 Mpixels/sec 86.6 Mpixels/sec
Text processing 159.4 pages/sec 144.1 pages/sec
Background blur 18.4 images/sec 11.6 images/sec
Photo processing 58.9 images/sec 22.6 images/sec
Ray tracing 6.16 Mpixels/sec 3.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1727 1216
Geekbench 6 (багатоядерний) 5544 2595

PassMark

Integer math 31.2 GOps/sec 16.4 GOps/sec
Floating point math 18.3 GOps/sec 11 GOps/sec
Find prime numbers 45M Primes/sec 22M Primes/sec
Random string sorting 11.2M Strings/sec 7.5M Strings/sec
Data encryption 5.1 GBytes/sec 4.2 GBytes/sec
Data compression 92.3 MBytes/sec 59.4 MBytes/sec
Physics 763 Frames/sec 405 Frames/sec
Extended instructions 6.7B Matrices/sec 3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2675 1943
Passmark CPU (багатоядерний) 9181 5504

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 2 вересня 2020 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Alder Lake
Номер моделі i7-1160G7 N100
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU UHD Graphics (24EU)

Процесор

Ядер 4 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0.9-2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 9-21x 34x
Швидкість шини 2 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 3,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7-15 Вт 6 Вт
Сокет BGA-1598 BGA-1264
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Intel UHD Graphics (24EU)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1100 МГц 750 МГц
Шейдерні блоки 768 192
TMUs 48 12
ROPs 24 6
Обчислювальні блоки 96 24
TGP 15 Вт 6-10 Вт
IGPU FLOPS 1,69 терафлопс 0,29 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4x-4267 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 32 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1160G7 Сайт Intel Processor N100
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 9

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 1160G7 чи Intel Processor N100?

Core i7 1160G7 має потужнішу інтегровану графіку (21 бал проти 15), тому краще впорається з легкими іграми та старими проєктами. N100 підійде хіба для найпростіших інді-ігор.

Чи варто обирати Intel Processor N100 замість Core i7 1160G7 для офісних завдань?

Так, якщо ваші завдання обмежуються браузером, текстом і відео — N100 достатньо. Але для роботи з великими таблицями або багатозадачності краще взяти i7 1160G7.

Який процесор енергоефективніший: i7 1160G7 чи N100?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але N100 споживає менше (6 Вт TDP проти 15 Вт у i7), тому він ліпший для ультрабуків із пасивним охолодженням.

Чи підходить Intel Core i7 1160G7 для відеомонтажу?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (5544 проти 2595 у Geekbench 6) i7 1160G7 краще впорається з рендерингом і обробкою відео, ніж N100.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Intel Core i7 1160G7 показує вищі результати: 1172 проти 930 у Cinebench R23 та 1727 проти 1216 у Geekbench 6, що дає перевагу в швидкодії повсякденних додатків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.