Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1165G7 vs Apple M1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1165G7 та Apple M1 — два популярні процесори для ноутбуків, що вийшли майже одночасно восени 2020 року. Перший — представник 11-го покоління Intel Tiger Lake, другий — революційний ARM-чіп від Apple. Вони конкурують у сегменті ультрабуків, але пропонують різну архітектуру, продуктивність та енергоефективність. Ми порівняли їх за ключовими бенчмарками, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант для роботи чи ігор.

Короткий висновок. Apple M1 випереджає Intel Core i7 1165G7 за більшістю показників: вищі результати в Geekbench 6 (одноядерний — 2383 проти 2027, багатоядерний — 8765 проти 5457), Cinebench R23 (багатоядерний — 7800 проти 6070), а також значно краща швидкість стиснення файлів (936.1 MB/s проти 423.3 MB/s). Обидва мають однакову енергоефективність (100 балів), але M1 демонструє кращу інтегровану графіку (29 проти 22). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатопотокових завданнях та енергоефективність, обирайте Apple M1. Intel Core i7 1165G7 може бути актуальним для сумісності з x86-програмним забезпеченням або якщо ви не плануєте переходити на екосистему Apple.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M1 значно потужніший — 7800 балів у Cinebench R23 проти 6070 у Intel Core i7 1165G7, що дає приріст майже на 28%.
  • Однопотокова продуктивність: M1 також попереду: Geekbench 6 (одноядерний) — 2383 проти 2027, що на ~17% вище.
  • Інтегрована графіка: Apple M1 отримує 29 балів проти 22 у Intel, що робить його кращим для легких графічних завдань та відео.
  • Швидкість роботи з файлами: M1 стискає дані зі швидкістю 936.1 MB/s, тоді як Intel — лише 423.3 MB/s, різниця більш ніж удвічі.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100 балів, але M1 досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1504 1514
Cinebench R23 (багатоядерний) 6070 7800

GeekBench v6

File compression 423.3 MB/sec 936.1 MB/sec
Clang compilation 39.7 Klines/sec 71.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 100.5 pages/sec 204.8 pages/sec
PDF Renderer 166.4 Mpixels/sec 241.1 Mpixels/sec
Text processing 199.9 pages/sec 242.5 pages/sec
Background blur 27.4 images/sec 34.8 images/sec
Photo processing 42.5 images/sec 79.9 images/sec
Ray tracing 7.05 Mpixels/sec 9.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2027 2383
Geekbench 6 (багатоядерний) 5457 8765

PassMark

Integer math 34 GOps/sec 33.5 GOps/sec
Floating point math 20.2 GOps/sec 35.7 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 141M Primes/sec
Random string sorting 12.9M Strings/sec 21.2M Strings/sec
Data encryption 5.7 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 106 MBytes/sec 169.4 MBytes/sec
Physics 732 Frames/sec 1375 Frames/sec
Extended instructions 7.5B Matrices/sec 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2802 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 10181 14155

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 2 вересня 2020 20 листопада 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M1
Номер моделі i7-1165G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Apple M1 GPU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 4
Частота 1.2-2.8 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 12-28x Немає даних
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 14 Вт
Сокет BGA-1449 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 16 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Apple M1 GPU
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1278 МГц
Шейдерні блоки 768 1024
TMUs 48 64
ROPs 24 32
Обчислювальні блоки 96 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2 терафлопси 2,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,25 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1165G7 Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 1165G7 чи Apple M1?

Apple M1 має кращу інтегровану графіку (29 балів проти 22), що дає перевагу в іграх. Однак Intel Core i7 1165G7 може бути кращим для старих ігор через сумісність із x86.

Чи варто купувати Intel Core i7 1165G7 у 2025 році?

Якщо вам потрібен ноутбук на Windows із хорошою однопотоковою продуктивністю, Intel Core i7 1165G7 ще актуальний. Але Apple M1 пропонує кращу багатопотокову продуктивність та енергоефективність.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i7 1165G7 чи Apple M1?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M1 досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання, тому він ефективніший у реальних завданнях.

Чи підходить Apple M1 для відеомонтажу?

Так, завдяки кращій багатопотоковій продуктивності (Geekbench 6 — 8765 балів) та швидшій обробці зображень (79.9 images/s проти 42.5), Apple M1 чудово справляється з відеомонтажем.

Який процесор краще для роботи з великими файлами?

Apple M1 значно швидше стискає файли (936.1 MB/s проти 423.3 MB/s) та компілює код (71.3 Klines/s проти 39.7 Klines/s), тому він кращий для роботи з великими даними.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.