Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1165G7 vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1165G7 та Apple M2 Pro — два потужні процесори, що представляють різні архітектури та покоління. Перший вийшов у 2020 році для тонких ноутбуків, другий — у 2023 році для професійних Mac. Порівняємо їхню продуктивність у бенчмарках, енергоефективність та придатність для різних завдань.

Короткий висновок. Apple M2 Pro значно випереджає Intel Core i7 1165G7 за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 13876 проти 6070) та швидкістю обробки даних (File compression: 1630 MB/s проти 423 MB/s). Він також має вищі одноядерні показники та кращу інтегровану графіку. Однак i7 1165G7 залишається гідним вибором для базових завдань завдяки низькому енергоспоживанню та доступності в бюджетних пристроях.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Pro має вдвічі вищий результат у Cinebench R23 (13876 проти 6070) та Geekbench 6 (14489 проти 5457).
  • Швидкість стиснення файлів: M2 Pro обробляє 1630 MB/s, що майже в 4 рази швидше за 423 MB/s у i7 1165G7.
  • Графічні завдання: M2 Pro демонструє кращу інтегровану графіку (39 балів проти 22) та вищу швидкість рейтрейсингу (17 проти 7.05 Mpixels/s).
  • Обробка фото та браузер: M2 Pro обробляє 126.3 images/s (фото) та 356.9 pages/s (HTML5), тоді як i7 — 42.5 images/s та 100.5 pages/s відповідно.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але M2 Pro досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1504 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 6070 13876

GeekBench v6

File compression 423.3 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 39.7 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 100.5 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 166.4 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 199.9 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 27.4 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 42.5 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 7.05 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2027 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 5457 14489

PassMark

Integer math 34 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 20.2 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 12.9M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 5.7 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 106 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 732 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 7.5B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2802 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 10181 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 2 вересня 2020 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M2
Номер моделі i7-1165G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 8
Частота 1.2-2.8 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 12-28x Немає даних
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 30 Вт
Сокет BGA-1449 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 768 2432
TMUs 48 152
ROPs 24 76
Обчислювальні блоки 96 304
TGP 15 Вт 35 Вт
IGPU FLOPS 2 терафлопси 6,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 204,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1165G7 Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 1165G7 чи Apple M2 Pro?

Apple M2 Pro має потужнішу інтегровану графіку (39 балів проти 22), що забезпечує кращу продуктивність в іграх, особливо в сучасних тайтлах.

Чи варто вибирати Intel Core i7 1165G7 у 2024 році?

Так, для базових завдань (офіс, веб, відео) i7 1165G7 все ще актуальний завдяки низькій ціні та енергоефективності, але для важких навантажень краще M2 Pro.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але M2 Pro забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні споживання.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Apple M2 Pro значно швидше обробляє фото (126.3 images/s) та PDF (352.9 Mpixels/s), що робить його кращим вибором для відеомонтажу та графіки.

Чи можна порівнювати ці процесори напряму?

Так, хоча вони мають різну архітектуру (x86 vs ARM), бенчмарки показують перевагу M2 Pro в усіх завданнях, крім базової офісної роботи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.