Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11700 vs AMD Ryzen 7 7800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11700 та AMD Ryzen 7 7800X — два потужних десктопних процесори, які належать до різних поколінь. Intel вийшов у 2021 році на архітектурі Rocket Lake, а AMD — у 2023 році на новітній Zen 4. Обидва мають 8 ядер і 16 потоків, але відрізняються за частотою, енергоспоживанням та продуктивністю. У цьому порівнянні ми розберемо ключові відмінності, результати бенчмарків і допоможемо визначити, який процесор краще підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7800X значно випереджає Intel Core i7 11700 за продуктивністю: його однопотоковий показник Cinebench R23 на 37% вищий, а багатопотоковий — більш ніж удвічі. Він також має новішу архітектуру, вищу тактову частоту (до 5.4 ГГц) та кращу інтегровану графіку. Однак Intel Core i7 11700 може бути доступнішим варіантом для бюджетних збірок, особливо якщо ви не потребуєте максимальної потужності. Якщо ваш пріоритет — сучасна продуктивність та енергоефективність, обирайте Ryzen 7 7800X.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 7 7800X набирає 1971 бал у Cinebench R23 (одноядерний) проти 1441 у Core i7 11700, а в багатоядерному тесті — 22564 проти 11072, що вдвічі більше.
  • Архітектура та частота: Ryzen 7 7800X побудований на Zen 4 з максимальною частотою 5.4 ГГц, тоді як Core i7 11700 використовує Rocket Lake з частотою до 5.0 ГГц (за даними Turbo Boost).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 7800X оснащений Radeon Graphics (Ryzen 7000) з оцінкою 50 балів, що значно краще за 29 балів у Intel UHD Graphics 750.
  • Дата виходу: Ryzen 7 7800X вийшов у січні 2023 року, тоді як Core i7 11700 — у березні 2021 року, що робить AMD більш сучасним рішенням.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 7 7800X досягає вищої продуктивності при аналогічному енергоспоживанні завдяки техпроцесу 5 нм.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1441 1971
Cinebench R23 (багатоядерний) 11072 22564

GeekBench v6

File compression 589.1 MB/sec Немає даних
Clang compilation 80 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 188.6 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 284.1 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 206.9 pages/sec Немає даних
Background blur 47.9 images/sec Немає даних
Photo processing 65.3 images/sec Немає даних
Ray tracing 17.6 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2143 Немає даних
Geekbench 6 (багатоядерний) 9325 Немає даних

PassMark

Integer math 76.7 GOps/sec Немає даних
Floating point math 44.3 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 54M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 28.2M Strings/sec Немає даних
Data encryption 12 GBytes/sec Немає даних
Data compression 247.5 MBytes/sec Немає даних
Physics 851 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 17.3B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3121 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 19689 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 березня 2021 10 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i7-11700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.5 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 45x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 40 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 105 Вт
Сокет LGA-1200 AM5
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 64 8
ROPs 32 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає даних

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11700 Немає даних
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 11700 чи AMD Ryzen 7 7800X?

AMD Ryzen 7 7800X значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (84 бали проти 56) та новішій архітектурі Zen 4. Він забезпечує вищі частоти та кращу інтегровану графіку, що важливо для ігор без дискретної відеокарти.

Чи варто купувати Intel Core i7 11700 у 2025 році?

Intel Core i7 11700 може бути доцільним вибором для бюджетних збірок, якщо ви знайдете його за низькою ціною. Однак для сучасних завдань, таких як відеомонтаж або ігри, Ryzen 7 7800X пропонує значно вищу продуктивність.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 7 7800X має вдвічі вищу багатопотокову продуктивність за тестом Cinebench R23 (22564 проти 11072). Це робить його кращим для рендерингу, компіляції коду та інших багатозадачних сценаріїв.

Чи підтримують ці процесори сучасні технології?

Ryzen 7 7800X підтримує новітні технології, такі як PCIe 5.0 та DDR5, тоді як Core i7 11700 обмежений PCIe 4.0 та DDR4. Це робить AMD більш перспективним для майбутніх апгрейдів.

Який процесор краще підходить для робочих станцій?

AMD Ryzen 7 7800X краще підходить для робочих станцій завдяки вищій продуктивності в багатопотокових завданнях (наприклад, компіляція Clang: 80 Klines/sec у Intel проти невідомого показника, але загальна перевага AMD очевидна).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.