Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11700 vs Apple M1 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11700 та Apple M1 Pro — це два потужних процесори, випущені у 2021 році, але з різною архітектурою та цільовим призначенням. Перший належить до лінійки Intel Rocket Lake і орієнтований на настільні ПК, другий — флагманський чип Apple для професійних ноутбуків MacBook Pro. Вони відрізняються за кількістю ядер, енергоспоживанням і підтримкою програмного забезпечення. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати тестів та ключові відмінності, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. Apple M1 Pro випереджає Intel Core i7 11700 за більшістю бенчмарків: вищий одноядерний (1529 проти 1441 у Cinebench R23) та багатоядерний результат (12108 проти 11072), значно краща швидкість стиснення файлів (1230 MB/s проти 589.1 MB/s) та обробки тексту. M1 Pro також демонструє вищу енергоефективність, що важливо для ноутбуків. Однак Intel Core i7 11700 трохи кращий у трасуванні променів (17.6 проти 10.7 Mpixels/s) та розмитті фону (47.9 проти 36.9 images/s). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у мобільному форматі — обирайте M1 Pro, для настільного ПК з акцентом на графічні завдання — i7 11700.

Основні відмінності

  • Apple M1 Pro має вищу однопотокову продуктивність (61 бал проти 56) та багатопотокову (23 проти 21), що підтверджується кращими результатами Geekbench 6 (2328/10305 проти 2143/9325).
  • M1 Pro значно швидший у стисненні файлів (1230 MB/s проти 589.1 MB/s) та обробці HTML-сторінок (249.1 проти 188.6 pages/s), що свідчить про кращу оптимізацію для повсякденних завдань.
  • Intel Core i7 11700 випереджає M1 Pro у трасуванні променів (17.6 проти 10.7 Mpixels/s) та розмитті фону (47.9 проти 36.9 images/s), що робить його кращим для певних графічних навантажень.
  • M1 Pro демонструє вищу енергоефективність (100 балів в обох), що дозволяє ноутбукам на його основі працювати довше без підзарядки, тоді як i7 11700 потребує більше енергії.
  • Архітектура M1 Pro (ARM) забезпечує кращу інтеграцію з екосистемою Apple, тоді як Intel Core i7 11700 (x86) сумісний з ширшим колом ПК та ігор.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1441 1529
Cinebench R23 (багатоядерний) 11072 12108

GeekBench v6

File compression 589.1 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 80 Klines/sec 82.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 188.6 pages/sec 249.1 pages/sec
PDF Renderer 284.1 Mpixels/sec 271.3 Mpixels/sec
Text processing 206.9 pages/sec 246.4 pages/sec
Background blur 47.9 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 65.3 images/sec 102.5 images/sec
Ray tracing 17.6 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2143 2328
Geekbench 6 (багатоядерний) 9325 10305

PassMark

Integer math 76.7 GOps/sec 46.1 GOps/sec
Floating point math 44.3 GOps/sec 64.4 GOps/sec
Find prime numbers 54M Primes/sec 274M Primes/sec
Random string sorting 28.2M Strings/sec 32.7M Strings/sec
Data encryption 12 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 247.5 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 851 Frames/sec 2683 Frames/sec
Extended instructions 17.3B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3121 3804
Passmark CPU (багатоядерний) 19689 21864

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 березня 2021 18 жовтня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Rocket Lake Apple M1
Номер моделі i7-11700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Apple M1 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 2.5 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 16 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 2
Потоковий Немає даних 2
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 30 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 33,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Apple M1 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 256 2048
TMUs 64 128
ROPs 32 64
Обчислювальні блоки 32 256
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс 5,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11700 Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 11700 чи Apple M1 Pro?

Intel Core i7 11700 краще підходить для ігор, оскільки має вищу продуктивність у трасуванні променів (17.6 проти 10.7 Mpixels/s) і ширшу сумісність з іграми на Windows. Однак M1 Pro забезпечує кращу енергоефективність і плавність у оптимізованих додатках.

Чи варто вибирати Apple M1 Pro замість Intel Core i7 11700 для роботи?

Так, M1 Pro кращий для роботи завдяки вищій швидкості стиснення файлів (1230 MB/s) та обробки тексту (246.4 pages/s). Він також енергоефективніший, що важливо для мобільності.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M1 Pro має вищий бал за інтегровану графіку (34 проти 29), що робить його кращим для графічних завдань, таких як фотообробка (102.5 images/s проти 65.3).

Чи можна порівнювати Intel Core i7 11700 та Apple M1 Pro за продуктивністю?

Так, хоча вони мають різну архітектуру, бенчмарки (Cinebench, Geekbench) дозволяють об'єктивно порівняти їх. M1 Pro перевершує i7 11700 в одно- та багатоядерних тестах.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але M1 Pro на архітектурі ARM зазвичай споживає менше енергії в реальних умовах, що робить його кращим для ноутбуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.