Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11700F vs AMD Ryzen 9 3900XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11700F та AMD Ryzen 9 3900XT — два потужних процесори, які змагаються в різних сценаріях використання. Перший вийшов у березні 2021 року, другий — у липні 2020-го. i7 11700F пропонує 8 ядер і 16 потоків, тоді як Ryzen 9 3900XT має 12 ядер і 24 потоки. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони в однопотокових і багатопотокових завданнях, енергоефективність та ігрову продуктивність, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 11700F виграє в однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 1538 проти 1354, Geekbench 6 одноядерний: 2274 проти 1680), що робить його кращим вибором для ігор і швидкодії в легких задачах. AMD Ryzen 9 3900XT, навпаки, лідирує в багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 18404 проти 11069, Passmark багатоядерний: 32670 проти 20996) завдяки 12 ядрам. Якщо ваша мета — ігри та повсякденна робота, обирайте i7 11700F. Для професійного рендерингу, компіляції коду або важкого багатозадачного режиму краще підійде Ryzen 9 3900XT.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: i7 11700F має 8 ядер і 16 потоків, тоді як Ryzen 9 3900XT — 12 ядер і 24 потоки, що дає перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Однопотокова продуктивність: i7 11700F значно випереджає в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2274 проти 1680), що важливо для ігор і швидкодії додатків.
  • Багатопотокові бенчмарки: Ryzen 9 3900XT демонструє майже вдвічі вищі результати в Cinebench R23 багатоядерному (18404 проти 11069) і Passmark багатоядерному (32670 проти 20996).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, що свідчить про схоже енергоспоживання відносно продуктивності.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 3900XT має вищий бал за інтегровану графіку (41 проти 31), але для ігор все одно потрібна дискретна відеокарта.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1538 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 11069 18404

GeekBench v6

File compression 714.5 MB/sec 1040 MB/sec
Clang compilation 81.7 Klines/sec 111.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 182.3 pages/sec 217.5 pages/sec
PDF Renderer 291.3 Mpixels/sec 335.3 Mpixels/sec
Text processing 217.5 pages/sec 143.6 pages/sec
Background blur 40.1 images/sec 32.4 images/sec
Photo processing 69.2 images/sec 74.9 images/sec
Ray tracing 18.2 Mpixels/sec 26.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2274 1680
Geekbench 6 (багатоядерний) 9331 10907

PassMark

Integer math 80 GOps/sec 100 GOps/sec
Floating point math 46.8 GOps/sec 58.6 GOps/sec
Find prime numbers 57M Primes/sec 215M Primes/sec
Random string sorting 30.7M Strings/sec 48.5M Strings/sec
Data encryption 12.9 GBytes/sec 28.7 GBytes/sec
Data compression 270 MBytes/sec 452.7 MBytes/sec
Physics 891 Frames/sec 1797 Frames/sec
Extended instructions 18.6B Matrices/sec 28.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3282 2746
Passmark CPU (багатоядерний) 20996 32670

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 березня 2021 7 липня 2020
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i7-11700F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Немає

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 24
Частота 2.5 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 38x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 105 Вт
Сокет LGA-1200 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11700F Сайт AMD Ryzen 9 3900XT
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 11700F чи AMD Ryzen 9 3900XT?

Intel Core i7 11700F краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 1538 проти 1354). Для більшості сучасних ігор важливіша швидкість одного ядра, тому i7 11700F буде ефективнішим.

Чи варто обирати AMD Ryzen 9 3900XT для рендерингу та відеомонтажу?

Так, Ryzen 9 3900XT чудово підходить для рендерингу, компіляції коду та відеомонтажу завдяки 12 ядрам і 24 потокам. Його багатопотокова продуктивність (Cinebench R23: 18404) майже вдвічі вища, ніж у i7 11700F.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори отримали однаковий бал енергоефективності (100), тому вони приблизно рівні за співвідношенням продуктивності до енергоспоживання. Однак Ryzen 9 3900XT має більше ядер, що може вплинути на загальне тепловиділення під навантаженням.

Чи потрібна дискретна відеокарта для цих процесорів?

Так, обидва процесори не мають потужної вбудованої графіки (бали 31 і 41), тому для ігор або графічної роботи обов'язково потрібна дискретна відеокарта.

Який процесор краще впорається з багатозадачністю?

AMD Ryzen 9 3900XT краще справляється з багатозадачністю завдяки більшій кількості ядер. Він показує вищі результати в багатопотокових тестах, таких як File compression (1040 MB/sec проти 714.5 MB/sec) і Clang compilation (111.3 Klines/sec проти 81.7 Klines/sec).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.