Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11700K vs AMD Ryzen 7 9800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11700K та AMD Ryzen 7 9800X3D — це процесори різних поколінь, які представляють два підходи до продуктивності. Перший вийшов у 2021 році на архітектурі Rocket Lake, другий — у 2024 на Zen 4 з 3D V-Cache. Незважаючи на різницю у віці, обидва CPU заслуговують на увагу: 11700K пропонує збалансовані характеристики для свого часу, а 9800X3D орієнтований на максимальну ігрову швидкість. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, бенчмарки та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 9800X3D значно випереджає Intel Core i7 11700K за всіма ключовими показниками: однопотокова продуктивність вища на 35%, багатопотокова — майже вдвічі. У бенчмарках Cinebench R23 9800X3D набирає 2073/23334 балів проти 1569/15011 у 11700K. Geekbench 6 також показує перевагу 3315/18350 проти 2372/10622. 9800X3D швидше обробляє файли, компілює код та рендерить. Якщо вам потрібен максимальний FPS в іграх та потужність для робочих завдань, вибір очевидний — Ryzen 7 9800X3D. 11700K може бути бюджетним варіантом для старих збірок, але за продуктивністю він суттєво поступається.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 7 9800X3D на 35% швидший завдяки вищій частоті та новішій архітектурі (Cinebench R23: 2073 vs 1569).
  • Багатопотокова продуктивність: 9800X3D випереджає 11700K майже на 55% у Cinebench R23 (23334 vs 15011) та на 72% у Geekbench 6 (18350 vs 10622).
  • Швидкість обробки даних: 9800X3D компілює код на 64% швидше (140.3 vs 85.6 Klines/sec) та стискає файли вдвічі швидше (1730 vs 829.7 MB/sec).
  • Графічні завдання: 9800X3D обробляє фото на 59% швидше (135.2 vs 85.1 images/sec) та рендерить трасування променів на 55% ефективніше (29.1 vs 18.8 Mpixels/sec).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але 9800X3D досягає вищої продуктивності при схожому енергоспоживанні завдяки техпроцесу 5 нм.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1569 2073
Cinebench R23 (багатоядерний) 15011 23334

GeekBench v6

File compression 829.7 MB/sec 1730 MB/sec
Clang compilation 85.6 Klines/sec 140.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 211.8 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 338.9 Mpixels/sec 509 Mpixels/sec
Text processing 227.4 pages/sec 337 pages/sec
Background blur 52.3 images/sec 90.4 images/sec
Photo processing 85.1 images/sec 135.2 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 29.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2372 3315
Geekbench 6 (багатоядерний) 10622 18350

PassMark

Integer math 86.9 GOps/sec Немає даних
Floating point math 51.3 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 67M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 36.8M Strings/sec Немає даних
Data encryption 15.8 GBytes/sec Немає даних
Data compression 324.4 MBytes/sec Немає даних
Physics 1050 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 23.1B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3402 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 24585 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 березня 2021 31 жовтня 2024
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Zen 5 (Granite Ridge)
Номер моделі i7-11700K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Radeon Graphics

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.6 ГГц 4,7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 47x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 120 Вт
Сокет LGA-1200 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Radeon Graphics
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 64 8
ROPs 32 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
Макс. розмір 128 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11700K Сайт AMD Ryzen 7 9800X3D
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 11700K чи AMD Ryzen 7 9800X3D?

AMD Ryzen 7 9800X3D значно кращий для ігор завдяки 3D V-Cache та вищій однопотоковій продуктивності. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, особливо у важких сценах.

Чи варто купувати Intel Core i7 11700K у 2025 році?

Intel Core i7 11700K може бути виправданий лише для бюджетних збірок на старій платформі LGA1200. Для нових систем краще обрати Ryzen 7 9800X3D, який пропонує значно вищу продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 7 9800X3D використовує енергію ефективніше завдяки 5-нм техпроцесу, досягаючи вищої продуктивності на ват.

Який процесор краще підходить для робочих завдань, наприклад, рендерингу?

AMD Ryzen 7 9800X3D перевершує 11700K у багатопотокових задачах: рендеринг, компіляція, обробка фото та відео. Він швидший у 1.5-2 рази залежно від завдання.

Чи підтримують ці процесори інтегровану графіку?

Так, обидва мають інтегровану графіку: Intel UHD Graphics 750 у 11700K та AMD Radeon Graphics у 9800X3D. Однак для ігор вона не призначена — лише для базового виведення зображення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.