Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11700K vs AMD Ryzen 9 3900XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11700K та AMD Ryzen 9 3900XT — це потужні процесори, що належать до різних архітектурних поколінь. 11700K вийшов у березні 2021 року на архітектурі Rocket Lake, тоді як 3900XT дебютував у липні 2020 року як оновлення лінійки Ryzen 3000. Обидва CPU пропонують високу продуктивність, але суттєво відрізняються за кількістю ядер, частотами та сценаріями використання. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні та слабкі сторони, спираючись на реальні тести та бенчмарки.

Короткий висновок. Intel Core i7 11700K виграє в однопотоковій продуктивності завдяки вищим частотам та новішій архітектурі, що робить його кращим вибором для ігор та завдань, чутливих до швидкості одного ядра. Натомість AMD Ryzen 9 3900XT має більше ядер (12 проти 8) і демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність, що ідеально для відеомонтажу, рендерингу та компіляції. Якщо вам потрібен універсальний ігровий CPU — обирайте Intel. Для робочих станцій з інтенсивним багатозадачним навантаженням краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 11700K має вищий показник (62 бали) проти 49 балів у AMD, що підтверджується тестами Cinebench R23 (1569 проти 1354) та Geekbench 6 (2372 проти 1680).
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 3900XT перемагає завдяки 12 ядрам, набираючи 28 балів проти 25 у Intel. У Cinebench R23 багатоядерний результат AMD становить 18404, тоді як Intel — 15011.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i7 11700K має вбудоване відеоядро UHD Graphics 750 (35 балів), що дозволяє використовувати ПК без дискретної відеокарти. Ryzen 9 3900XT не має інтегрованої графіки (41 бал — лише загальна оцінка).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100 балів, але Intel споживає менше енергії в іграх завдяки вищій однопотоковій ефективності, тоді як AMD може вимагати більше енергії при повному навантаженні.
  • Бенчмарки: AMD лідирує в задачах компіляції (111.3 Klines/sec проти 85.6) та стиснення файлів (1040 MB/sec проти 829.7), а Intel краще справляється з обробкою тексту (227.4 pages/sec проти 143.6) та фото (85.1 images/sec проти 74.9).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1569 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 15011 18404

GeekBench v6

File compression 829.7 MB/sec 1040 MB/sec
Clang compilation 85.6 Klines/sec 111.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 211.8 pages/sec 217.5 pages/sec
PDF Renderer 338.9 Mpixels/sec 335.3 Mpixels/sec
Text processing 227.4 pages/sec 143.6 pages/sec
Background blur 52.3 images/sec 32.4 images/sec
Photo processing 85.1 images/sec 74.9 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 26.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2372 1680
Geekbench 6 (багатоядерний) 10622 10907

PassMark

Integer math 86.9 GOps/sec 100 GOps/sec
Floating point math 51.3 GOps/sec 58.6 GOps/sec
Find prime numbers 67M Primes/sec 215M Primes/sec
Random string sorting 36.8M Strings/sec 48.5M Strings/sec
Data encryption 15.8 GBytes/sec 28.7 GBytes/sec
Data compression 324.4 MBytes/sec 452.7 MBytes/sec
Physics 1050 Frames/sec 1797 Frames/sec
Extended instructions 23.1B Matrices/sec 28.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3402 2746
Passmark CPU (багатоядерний) 24585 32670

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 березня 2021 7 липня 2020
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i7-11700K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Немає

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 24
Частота 3.6 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 38x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 105 Вт
Сокет LGA-1200 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1300 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11700K Сайт AMD Ryzen 9 3900XT
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 11700K чи AMD Ryzen 9 3900XT?

Intel Core i7 11700K кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2372 проти 1680). Більшість ігор чутливі до швидкості одного ядра, тому Intel забезпечить вищий FPS.

Чи варто купувати AMD Ryzen 9 3900XT у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна багатопотокова продуктивність для рендерингу або відеомонтажу. 12 ядер забезпечують високу швидкість у Cinebench R23 (18404), але для ігор краще розглянути новіші моделі.

Який процесор має інтегровану графіку?

Intel Core i7 11700K має вбудовану графіку UHD Graphics 750, що дозволяє працювати без дискретної відеокарти. AMD Ryzen 9 3900XT не має інтегрованого відео, тому потребує окремої GPU.

Який CPU енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак Intel споживає менше енергії при однопотокових завданнях, тоді як AMD може бути енергоємнішим під багатоядерним навантаженням.

Який процесор краще підходить для робочих станцій?

AMD Ryzen 9 3900XT кращий для робочих станцій завдяки 12 ядрам та вищій багатопотоковій продуктивності (Passmark багатоядерний: 32670 проти 24585). Він швидше компілює код та обробляє відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.