Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11700K vs Apple M4 Max (16-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11700K та Apple M4 Max (16-Core) — це два потужні процесори з різних архітектурних світів. Перший вийшов у 2021 році для настільних ПК, другий — у 2024 році для професійних ноутбуків Mac. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще впорається з вашими завданнями: від рендерингу та компіляції до щоденної роботи.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) значно випереджає Intel Core i7 11700K за більшістю бенчмарків: однопотокова продуктивність вища на 68%, багатопотокова — майже вдвічі. M4 Max також демонструє кращу енергоефективність (100 балів в обох), але його інтегрована графіка оцінена в 63 бали проти 35 у Intel. Однак i7 11700K залишається гідним вибором для ПК-збірок, особливо якщо ви плануєте використовувати дискретну відеокарту. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у компактному форм-факторі — M4 Max поза конкуренцією.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max (16-Core) вийшов у 2024 році, тоді як Intel Core i7 11700K — у 2021, що дає M4 перевагу в архітектурі та техпроцесі.
  • M4 Max має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) — 3986 проти 2372 у Intel.
  • Багатопотокова продуктивність M4 Max майже вдвічі вища: Cinebench R23 (багатоядерний) — 27399 проти 15011.
  • M4 Max значно швидше працює з компіляцією (219.7 Klines/sec проти 85.6) та стисненням файлів (2680 MB/sec проти 829.7).
  • Інтегрована графіка M4 Max оцінена в 63 бали, що майже вдвічі вище за 35 балів у Intel, що робить його кращим для завдань без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1569 2281
Cinebench R23 (багатоядерний) 15011 27399

GeekBench v6

File compression 829.7 MB/sec 2680 MB/sec
Clang compilation 85.6 Klines/sec 219.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 211.8 pages/sec 699.3 pages/sec
PDF Renderer 338.9 Mpixels/sec 771.1 Mpixels/sec
Text processing 227.4 pages/sec 381.1 pages/sec
Background blur 52.3 images/sec 92.2 images/sec
Photo processing 85.1 images/sec 236.2 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 36.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2372 3986
Geekbench 6 (багатоядерний) 10622 26190

PassMark

Integer math 86.9 GOps/sec Немає даних
Floating point math 51.3 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 67M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 36.8M Strings/sec Немає даних
Data encryption 15.8 GBytes/sec Немає даних
Data compression 324.4 MBytes/sec Немає даних
Physics 1050 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 23.1B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3402 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 24585 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 березня 2021 30 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Rocket Lake Apple M4
Номер моделі i7-11700K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Apple M4 Max GPU (40-core)

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 12
Частота 3.6 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 36x 45x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 70 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Apple M4 Max GPU (40-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 5120
TMUs 64 320
ROPs 32 160
Обчислювальні блоки 32 640
TGP 15 Вт 62 Вт
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс 18,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 546 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11700K Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Intel Core i7 11700K може бути кращим для ігор на ПК з дискретною відеокартою, але M4 Max має потужнішу інтегровану графіку. Для Mac-геймінгу M4 Max забезпечує вищу продуктивність.

Чи варто купувати Intel Core i7 11700K у 2025 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний ПК і плануєте використовувати дискретну відеокарту. Однак для роботи без відеокарти M4 Max буде значно ефективнішим.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

Apple M4 Max (16-Core) значно швидше обробляє відео завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та інтегрованій графіці. Він ідеальний для Final Cut Pro.

Чи можна порівнювати ці процесори напряму?

Так, хоча вони належать до різних платформ (x86 vs ARM). M4 Max пропонує кращу продуктивність на ват, але i7 11700K може бути вигіднішим для ПК-збірок.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність у нашому рейтингу, але M4 Max зазвичай споживає менше енергії при вищій продуктивності завдяки архітектурі ARM.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.