Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11700K vs Intel Core i7 1250U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11700K та Intel Core i7 1250U — два представники різних поколінь і архітектур. Перший — потужний десктопний процесор 2021 року з високою багатопотоковою продуктивністю, другий — енергоефективний мобільний чип 2022 року, орієнтований на ультрабуки. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків, енергоспоживання та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 11700K значно перевершує i7 1250U у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 15011 проти 7402, а Passmark багатоядерний — 24585 проти 11635. Він також виграє в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2372 проти 2044) та у більшості синтетичних тестів. Однак i7 1250U має вищу енергоефективність (обидва мають 100 балів у цьому показнику, але TDP у мобільного чипа значно нижчий) і свіжіший рік випуску. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК, обирайте 11700K. Для компактного ноутбука з помірними навантаженнями — 1250U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: 11700K майже вдвічі потужніший за 1250U (Cinebench R23 багатоядерний: 15011 vs 7402).
  • Однопотокова продуктивність: 11700K випереджає 1250U у Geekbench 6 (2372 vs 2044) та Passmark (3402 vs 2749).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий бал 100, але 1250U споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ультрабуків.
  • Інтегрована графіка: 11700K має вищий бал (35 vs 22), що дає перевагу в простих графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Рік випуску та призначення: 11700K (2021) — десктопний процесор для ПК, 1250U (2022) — мобільний чип для тонких ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1569 1567
Cinebench R23 (багатоядерний) 15011 7402

GeekBench v6

File compression 829.7 MB/sec 764.8 MB/sec
Clang compilation 85.6 Klines/sec 49.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 211.8 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 338.9 Mpixels/sec 216.3 Mpixels/sec
Text processing 227.4 pages/sec 211.8 pages/sec
Background blur 52.3 images/sec 23 images/sec
Photo processing 85.1 images/sec 59.7 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 9.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2372 2044
Geekbench 6 (багатоядерний) 10622 7134

PassMark

Integer math 86.9 GOps/sec 41.4 GOps/sec
Floating point math 51.3 GOps/sec 27.2 GOps/sec
Find prime numbers 67M Primes/sec 59M Primes/sec
Random string sorting 36.8M Strings/sec 14M Strings/sec
Data encryption 15.8 GBytes/sec 7.9 GBytes/sec
Data compression 324.4 MBytes/sec 123.3 MBytes/sec
Physics 1050 Frames/sec 908 Frames/sec
Extended instructions 23.1B Matrices/sec 6.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3402 2749
Passmark CPU (багатоядерний) 24585 11635

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 16 березня 2021 23 лютого 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Alder Lake
Номер моделі i7-11700K i7-1250U
Інтегрована графіка UHD Graphics 750 Iris Xe Graphics (96EU)

Процесор

Ядер 8 2
Потоковий 16 4
Частота 3.6 ГГц 1.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 11x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 0,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.5 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 9 Вт
Сокет LGA-1200 BGA-1781
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 29 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 750 Intel Iris Xe Graphics (96EU)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 950 МГц
Шейдерні блоки 256 768
TMUs 64 48
ROPs 32 24
Обчислювальні блоки 32 96
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,67 терафлопс 1,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11700K Сайт Intel Core i7 1250U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: i7 11700K чи i7 1250U?

Intel Core i7 11700K значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2372 vs 2044) та потужнішій інтегрованій графіці. Однак для сучасних ігор все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Чи можна встановити i7 1250U у звичайний десктоп?

Ні, Intel Core i7 1250U — це мобільний процесор, призначений для ноутбуків. Він має інший сокет і конструктив, тому не підходить для стаціонарних материнських плат.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але i7 1250U споживає набагато менше енергії (TDP близько 9-15 Вт проти 125 Вт у 11700K), що робить його кращим вибором для автономних пристроїв.

Чи виправдовує i7 11700K свою вартість у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатопотокова продуктивність для рендерингу, кодування або роботи з важкими додатками. Однак для простих завдань сучасніші мобільні чипи можуть бути більш раціональним вибором.

Який процесор краще справляється з відеомонтажем?

Intel Core i7 11700K значно потужніший у багатоядерних тестах (Cinebench R23: 15011 vs 7402), тому він краще підходить для відеомонтажу та інших ресурсоємних завдань, де важлива кожна нитка.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.