Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11700KF vs AMD Ryzen 3 8300G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11700KF та AMD Ryzen 3 8300G — два процесори з різними підходами. Перший — потужний 8-ядерник 2021 року без вбудованої графіки, орієнтований на продуктивність. Другий — свіжий 4-ядерник 2024 року з інтегрованою графікою, що підходить для компактних ПК. Порівняємо їхні характеристики, результати тестів і сценарії використання, щоб визначити оптимальний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 11700KF значно випереджає Ryzen 3 8300G у багатопотокових завданнях завдяки вдвічі більшій кількості ядер. Він набирає 15009 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 9689 у конкурента. Однак Ryzen 3 8300G демонструє трохи кращу однопотокову продуктивність (1601 проти 1570) і помітно вищу швидкість у File compression (915.3 MB/s). Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність або рендеринг — обирайте Intel. Для офісних завдань і компактних збірок з інтегрованою графікою підійде AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 11700KF має 8 ядер і 16 потоків, тоді як AMD Ryzen 3 8300G — лише 4 ядра та 8 потоків, що дає Intel перевагу в багатопотоковій роботі.
  • У тесті Cinebench R23 (багатоядерний) Intel набирає 15009 балів, що на 55% більше за результат AMD (9689), що критично для рендерингу.
  • AMD Ryzen 3 8300G випереджає Intel в однопотокових тестах: Geekbench 6 (одноядерний) — 2409 проти 2334, а Passmark (одноядерний) — 3840 проти 3381.
  • Ryzen 3 8300G значно швидший у стисненні файлів (915.3 MB/s проти 795.7 MB/s), але суттєво відстає у Clang compilation (45.4 проти 92.7 Klines/s).
  • Intel Core i7 11700KF випущений у березні 2021 року, а AMD Ryzen 3 8300G — у січні 2024, тому AMD має свіжішу архітектуру та кращу енергоефективність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1570 1601
Cinebench R23 (багатоядерний) 15009 9689

GeekBench v6

File compression 795.7 MB/sec 915.3 MB/sec
Clang compilation 92.7 Klines/sec 45.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 210.5 pages/sec 171.9 pages/sec
PDF Renderer 348.1 Mpixels/sec 153.2 Mpixels/sec
Text processing 231.1 pages/sec 253.1 pages/sec
Background blur 53.8 images/sec 38.2 images/sec
Photo processing 79.7 images/sec 81.3 images/sec
Ray tracing 21.2 Mpixels/sec 9.24 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2334 2409
Geekbench 6 (багатоядерний) 10754 7702

PassMark

Integer math 85.9 GOps/sec 40.6 GOps/sec
Floating point math 50.8 GOps/sec 25.3 GOps/sec
Find prime numbers 63M Primes/sec 54M Primes/sec
Random string sorting 36.3M Strings/sec 20.5M Strings/sec
Data encryption 15.4 GBytes/sec 9.4 GBytes/sec
Data compression 319.2 MBytes/sec 163.2 MBytes/sec
Physics 985 Frames/sec 905 Frames/sec
Extended instructions 22.3B Matrices/sec 12.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3381 3840
Passmark CPU (багатоядерний) 23922 14572

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 березня 2021 8 січня 2024
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i7-11700KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon 740M

Процесор

Ядер 8 1
Потоковий 16 2
Частота 3.6 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 34x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 3
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.6 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 45-65 Вт
Сокет LGA-1200 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11700KF Сайт AMD Ryzen 3 8300G
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 14

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 740M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2600 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 256
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 4
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,33 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 11700KF чи AMD Ryzen 3 8300G?

Для ігор краще обирати Intel Core i7 11700KF завдяки вищій багатопотоковій продуктивності, що важливо в сучасних проектах. Однак AMD Ryzen 3 8300G має вбудовану графіку, що дозволяє грати без дискретної відеокарти.

Чи варто купувати Intel Core i7 11700KF у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатопотокова продуктивність для рендерингу або роботи з важкими додатками. Однак варто врахувати, що він не має інтегрованої графіки та споживає більше енергії.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але AMD Ryzen 3 8300G завдяки свіжішій архітектурі зазвичай споживає менше енергії в реальних сценаріях.

Чи підходить AMD Ryzen 3 8300G для робочих завдань?

Так, для офісних програм, веб-серфінгу та легкого редагування документів він чудово підходить. Однак для відеомонтажу або 3D-моделювання краще обрати Intel Core i7 11700KF.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду?

Intel Core i7 11700KF значно швидший у Clang compilation (92.7 Klines/s проти 45.4 Klines/s), тому він краще підходить для розробників програмного забезпечення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.