Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11700KF vs AMD Ryzen 7 5800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11700KF та AMD Ryzen 7 5800X3D — це два потужні процесори, які змагаються за місце в ігрових та робочих збірках. Перший вийшов у березні 2021 року на архітектурі Rocket Lake, другий — рівно через рік на Zen 3 з унікальною 3D V-Cache технологією. Обидва мають 8 ядер і 16 потоків, але підходи до продуктивності суттєво різняться. Розберімося, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5800X3D виграє в ігровій продуктивності завдяки великому кешу L3, що дає перевагу в чутливих до пам'яті сценаріях. Він також демонструє вищі результати в багатоядерних бенчмарках (Passmark 28304 проти 23922) та швидше стискає файли. Intel Core i7 11700KF, своєю чергою, лідирує в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2334 проти 2113) і краще підходить для завдань, де важлива частота одного ядра. Якщо ваш пріоритет — ігри, обирайте Ryzen; для робочих станцій з високими одноядерними навантаженнями — Intel.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i7 11700KF випереджає AMD у Cinebench R23 (1570 проти 1453) та Geekbench 6 (2334 проти 2113), що дає перевагу в застосунках, чутливих до частоти одного ядра.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 7 5800X3D має вищий Passmark (28304 проти 23922) та Geekbench 6 multi (11198 проти 10754), хоча в Cinebench R23 multi результати майже однакові (14804 vs 15009).
  • Швидкість стиснення файлів: Ryzen 7 5800X3D значно швидше (1240 MB/s проти 795.7 MB/s) — майже на 56% краще, що важливо для архівації та роботи з великими даними.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel споживає більше під навантаженням, що може вплинути на вибір системи охолодження.
  • Інтегрована графіка: AMD має невелику перевагу (38 проти 34), хоча для ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1570 1453
Cinebench R23 (багатоядерний) 15009 14804

GeekBench v6

File compression 795.7 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 92.7 Klines/sec 80.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 210.5 pages/sec 227.7 pages/sec
PDF Renderer 348.1 Mpixels/sec 316.9 Mpixels/sec
Text processing 231.1 pages/sec 205.9 pages/sec
Background blur 53.8 images/sec 54.7 images/sec
Photo processing 79.7 images/sec 81.4 images/sec
Ray tracing 21.2 Mpixels/sec 19.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2334 2113
Geekbench 6 (багатоядерний) 10754 11198

PassMark

Integer math 85.9 GOps/sec 89.1 GOps/sec
Floating point math 50.8 GOps/sec 50.1 GOps/sec
Find prime numbers 63M Primes/sec 223M Primes/sec
Random string sorting 36.3M Strings/sec 33.7M Strings/sec
Data encryption 15.4 GBytes/sec 20.3 GBytes/sec
Data compression 319.2 MBytes/sec 329.7 MBytes/sec
Physics 985 Frames/sec 2890 Frames/sec
Extended instructions 22.3B Matrices/sec 22.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3381 3233
Passmark CPU (багатоядерний) 23922 28304

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 березня 2021 15 березня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i7-11700KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.6 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 34x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 105 Вт
Сокет LGA-1200 AM4
Критична температура 100°C 90°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
- DDR4-2933
- DDR4-2667
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11700KF Сайт AMD Ryzen 7 5800X3D
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 11700KF чи AMD Ryzen 7 5800X3D?

AMD Ryzen 7 5800X3D зазвичай кращий для ігор завдяки 3D V-Cache, який зменшує затримки доступу до пам'яті. У бенчмарках він показує вищі результати в стисненні файлів та багатоядерних тестах, що також важливо для сучасних ігор.

Чи варто купувати Intel Core i7 11700KF у 2025 році?

Так, якщо вам потрібна висока одноядерна продуктивність для робочих завдань (наприклад, компіляція коду або рендеринг в одному потоці). Однак для ігор Ryzen 7 5800X3D буде більш вигідним вибором.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core i7 11700KF споживає більше енергії під навантаженням. AMD Ryzen 7 5800X3D працює трохи холодніше, що дозволяє використовувати простіше охолодження.

Чи підтримують ці процесори розгін?

Intel Core i7 11700KF має розблокований множник і підтримує розгін. AMD Ryzen 7 5800X3D має заблокований множник, але його продуктивність уже оптимізована завдяки 3D V-Cache, тому розгін не дасть значного приросту.

Який процесор краще підходить для робочих станцій?

Для багатопотокових завдань (рендеринг, компіляція) AMD Ryzen 7 5800X3D часто виграє завдяки вищому Passmark (28304) та швидшому стисненню файлів. Intel кращий для завдань, де важлива частота одного ядра.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.