Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11700KF vs AMD Ryzen 7 7800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7-11700KF та AMD Ryzen 7 7800X3D — це два процесори, які належать до різних поколінь та архітектур. Перший вийшов у 2021 році на архітектурі Rocket Lake, другий — у 2023 році на Zen 4 з 3D V-Cache. Порівняємо їх за ключовими параметрами: частотами, кількістю ядер, результатами тестів та енергоспоживанням, щоб визначити, який з них краще підходить для ігор, роботи чи збірки ПК.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7800X3D значно випереджає Intel Core i7-11700KF у більшості бенчмарків: однопотокова продуктивність вища на ~14%, багатопотокова — на ~21% (Cinebench R23). У реальних завданнях, як-от обробка фото чи компіляція, 7800X3D також демонструє перевагу. Водночас i7-11700KF може бути цікавим варіантом для бюджетних збірок на платформі LGA1200, якщо не потрібна максимальна продуктивність. Однак з огляду на новизну, енергоефективність та ігровий потенціал (завдяки 3D V-Cache), Ryzen 7 7800X3D є більш перспективним вибором.

Основні відмінності

  • Продуктивність у бенчмарках: Ryzen 7 7800X3D набирає 1785 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 1570 у i7-11700KF, а в багатоядерному тесті — 18193 проти 15009.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але 7800X3D виготовлений за більш сучасним техпроцесом (5 нм vs 14 нм), що забезпечує краще співвідношення продуктивності до тепловиділення.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 7800X3D має вбудоване відеоядро RDNA 2 (45 балів), тоді як i7-11700KF взагалі позбавлений інтегрованої графіки (34 бали), що потребує дискретної відеокарти.
  • Багатопотокова продуктивність: 7800X3D значно потужніший — 35 балів проти 25 у i7-11700KF, що підтверджується тестами Geekbench 6 (15319 vs 10754) та Passmark (34274 vs 23922).
  • Сумісність та платформа: i7-11700KF працює на сокеті LGA1200 (підтримка DDR4), а Ryzen 7 7800X3D — на AM5 (DDR5 та PCIe 5.0), що забезпечує більш сучасний апгрейд.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1570 1785
Cinebench R23 (багатоядерний) 15009 18193

GeekBench v6

File compression 795.7 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 92.7 Klines/sec 111.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 210.5 pages/sec 331.1 pages/sec
PDF Renderer 348.1 Mpixels/sec 399 Mpixels/sec
Text processing 231.1 pages/sec 266.2 pages/sec
Background blur 53.8 images/sec 65.8 images/sec
Photo processing 79.7 images/sec 117 images/sec
Ray tracing 21.2 Mpixels/sec 22.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2334 2657
Geekbench 6 (багатоядерний) 10754 15319

PassMark

Integer math 85.9 GOps/sec 104.3 GOps/sec
Floating point math 50.8 GOps/sec 62 GOps/sec
Find prime numbers 63M Primes/sec 329M Primes/sec
Random string sorting 36.3M Strings/sec 43.9M Strings/sec
Data encryption 15.4 GBytes/sec 22.4 GBytes/sec
Data compression 319.2 MBytes/sec 385.1 MBytes/sec
Physics 985 Frames/sec 3540 Frames/sec
Extended instructions 22.3B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3381 3752
Passmark CPU (багатоядерний) 23922 34274

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 березня 2021 4 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Rocket Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i7-11700KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.6 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 42x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 120 Вт
Сокет LGA-1200 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 11,2 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11700KF Сайт AMD Ryzen 7 7800X3D
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7-11700KF чи AMD Ryzen 7 7800X3D?

AMD Ryzen 7 7800X3D завдяки 3D V-Cache забезпечує вищу ігрову продуктивність, особливо в сучасних іграх, чутливих до кешу. i7-11700KF також може впоратися з більшістю ігор, але програє в частотах та архітектурі.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 7 7800X3D демонструє значно кращі результати в багатопотокових тестах: Cinebench R23 — 18193 проти 15009, Geekbench 6 — 15319 проти 10754. Він краще підходить для відеомонтажу, компіляції та інших ресурсомістких завдань.

Чи потрібна дискретна відеокарта для Intel Core i7-11700KF?

Так, оскільки i7-11700KF не має інтегрованої графіки (позначка KF), для роботи комп'ютера обов'язково потрібна дискретна відеокарта. Ryzen 7 7800X3D має вбудоване відеоядро, яке підійде для базових завдань.

Який процесор більш енергоефективний?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності 100 балів, але Ryzen 7 7800X3D виготовлений за техпроцесом 5 нм, що забезпечує краще тепловиділення та менше споживання при високій продуктивності.

Який процесор обрати для збірки ПК у 2024 році?

Якщо ви плануєте нову збірку, краще обрати AMD Ryzen 7 7800X3D — він підтримує сучасні стандарти (DDR5, PCIe 5.0) і має вищу продуктивність. Intel Core i7-11700KF може бути варіантом для оновлення старої платформи LGA1200.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.