Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11700KF vs Apple M1 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11700KF та Apple M1 Max — два потужні процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Перший — класичний x86 CPU для настільних ПК з високим TDP, другий — ARM-система на чипі, що вражає енергоефективністю та інтегрованою графікою. Вибір між ними залежить від завдань: чи то ігри, чи то професійний рендеринг, чи то робота з відео. Розгляньмо ключові відмінності та результати тестів.

Короткий висновок. Intel Core i7 11700KF виграє в багатоядерних синтетичних тестах, таких як Cinebench R23 (15009 проти 12411), і пропонує вищу продуктивність у завданнях, що вимагають чистого CPU, як-от рендеринг або компіляція. Однак Apple M1 Max демонструє значно кращу енергоефективність і випереджає Intel в однопотокових тестах Geekbench 6 (2431 проти 2334) та операціях із файлами (1450 MB/s проти 795.7 MB/s). Для ігор та робочих станцій з Windows краще обрати Intel, тоді як M1 Max ідеальний для Mac, де важливі автономність та інтегрована графіка.

Основні відмінності

  • Apple M1 Max має вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2431 проти 2334), що дає перевагу в швидкодії звичайних додатків та інтерфейсу.
  • Intel Core i7 11700KF значно швидший у багатоядерному Cinebench R23 (15009 проти 12411), що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • M1 Max удвічі швидше стискає файли (1450 MB/s проти 795.7 MB/s) і краще обробляє фото (122.8 images/s проти 79.7), що важливо для творчих професіоналів.
  • Intel випереджає в трасуванні променів (21.2 Mpixels/s проти 14.9) та обробці фону (53.8 images/s проти 42.2), що може бути корисним у графічних завданнях.
  • Apple M1 Max споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує кращу автономність у ноутбуках, тоді як Intel потребує потужного охолодження.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1570 1542
Cinebench R23 (багатоядерний) 15009 12411

GeekBench v6

File compression 795.7 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 92.7 Klines/sec 105.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 210.5 pages/sec 329.2 pages/sec
PDF Renderer 348.1 Mpixels/sec 317 Mpixels/sec
Text processing 231.1 pages/sec 249.6 pages/sec
Background blur 53.8 images/sec 42.2 images/sec
Photo processing 79.7 images/sec 122.8 images/sec
Ray tracing 21.2 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2334 2431
Geekbench 6 (багатоядерний) 10754 12673

PassMark

Integer math 85.9 GOps/sec 46.5 GOps/sec
Floating point math 50.8 GOps/sec 64.8 GOps/sec
Find prime numbers 63M Primes/sec 279M Primes/sec
Random string sorting 36.3M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 15.4 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 319.2 MBytes/sec 275.8 MBytes/sec
Physics 985 Frames/sec 2822 Frames/sec
Extended instructions 22.3B Matrices/sec 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3381 3837
Passmark CPU (багатоядерний) 23922 22075

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 березня 2021 18 жовтня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Rocket Lake Apple M1
Номер моделі i7-11700KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M1 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 3.6 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 16 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 36x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 2
Потоковий Немає даних 2
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 50 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 57 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11700KF Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M1 Max GPU (32-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1296 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 4096
TMUs Немає даних 256
ROPs Немає даних 128
Обчислювальні блоки Немає даних 512
TGP Немає даних 60 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 10,6 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i7 11700KF кращий для ігор завдяки сумісності з Windows, вищій частоті та потужності в багатоядерних сценаріях, хоча M1 Max має сильнішу інтегровану графіку.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 11700KF та Apple M1 Max за продуктивністю?

Так, але результати залежать від завдань. Intel виграє в синтетичних тестах на кшталт Cinebench, а M1 Max — у реальних сценаріях, як-от стиснення файлів та робота з фото.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M1 Max значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі, що дозволяє йому працювати довше без підзарядки в ноутбуках, тоді як Intel споживає більше енергії.

Який CPU краще для відеомонтажу та рендерингу?

Intel Core i7 11700KF має вищі бали в Cinebench R23 (15009), що робить його кращим для рендерингу, але M1 Max швидший у фотообробці та стисненні відео.

Чи варто вибирати Intel Core i7 11700KF замість Apple M1 Max?

Так, якщо вам потрібна сумісність з Windows, висока продуктивність у багатоядерних завданнях та іграх. M1 Max кращий для Mac-користувачів, які цінують енергоефективність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.