Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11700KF vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11700KF та Apple M2 Pro — два потужні процесори, що представляють різні архітектури та екосистеми. Перший створений для настільних ПК із високою тактовою частотою, другий — флагманський ARM-чіп Apple для MacBook Pro та Mac Mini. Ми порівняли їх за ключовими параметрами: однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, енергоефективністю, бенчмарками та ігровими можливостями, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Apple M2 Pro випереджає Intel Core i7 11700KF за більшістю сучасних бенчмарків: Geekbench 6 (одноядерний 2666 проти 2334, багатоядерний 14489 проти 10754) та Passmark (одноядерний 4106 проти 3381). M2 Pro також демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів, але ARM-архітектура споживає менше енергії). Водночас i7 11700KF має вищий багатоядерний результат у Cinebench R23 (15009 проти 13876) та кращу продуктивність у трасуванні променів (21.2 проти 17 Mpixels/sec). Якщо вам потрібен процесор для ігор та розблокований множник — обирайте Intel. Для роботи з відео, фото та енергоефективності — Apple M2 Pro.

Основні відмінності

  • Apple M2 Pro значно швидший у Geekbench 6: одноядерний на 14%, багатоядерний на 35%, що свідчить про кращу оптимізацію під сучасні застосунки.
  • Intel Core i7 11700KF перемагає в Cinebench R23 багатоядерному (15009 проти 13876), що робить його кращим для традиційних рендер-завдань, оптимізованих під x86.
  • M2 Pro демонструє вищу швидкість у File compression (1630 MB/sec проти 795.7 MB/sec) та Clang compilation (125.3 Klines/sec проти 92.7 Klines/sec), що прискорює роботу з великими даними та компіляцію коду.
  • У трасуванні променів Intel i7 11700KF має перевагу (21.2 проти 17 Mpixels/sec), що важливо для професійного 3D-рендеру.
  • Apple M2 Pro виграє в енергоефективності: при однаковому рейтингу 100 балів він споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що подовжує автономність ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1570 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 15009 13876

GeekBench v6

File compression 795.7 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 92.7 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 210.5 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 348.1 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 231.1 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 53.8 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 79.7 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 21.2 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2334 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 10754 14489

PassMark

Integer math 85.9 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 50.8 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 63M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 36.3M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 15.4 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 319.2 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 985 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 22.3B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3381 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 23922 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 березня 2021 17 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Rocket Lake Apple M2
Номер моделі i7-11700KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 3.6 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 36x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 30 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11700KF Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1398 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 2432
TMUs Немає даних 152
ROPs Немає даних 76
Обчислювальні блоки Немає даних 304
TGP Немає даних 35 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 6,8 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 11700KF чи Apple M2 Pro?

Intel Core i7 11700KF краще підходить для ігор завдяки вищим тактовим частотам, розблокованому множнику та сумісності з потужними дискретними відеокартами. Apple M2 Pro має інтегровану графіку, але його ігрова продуктивність обмежена екосистемою macOS.

Чи варто купувати Intel Core i7 11700KF у 2025 році?

Так, якщо ви збираєте ігровий ПК або робочу станцію з Windows. Він все ще забезпечує високу продуктивність у багатьох завданнях, але поступається новішим архітектурам за енергоефективністю.

Apple M2 Pro підходить для відеомонтажу?

Так, M2 Pro відмінно справляється з відеомонтажем завдяки високій швидкості Photo processing (126.3 images/sec) та File compression, а також підтримці ProRes. Він ідеальний для Final Cut Pro.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M2 Pro значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі. Він споживає менше енергії при виконанні більшості завдань, що робить його кращим вибором для ноутбуків з тривалою автономністю.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 11700KF та Apple M2 Pro для роботи з кодом?

Так. M2 Pro швидше компілює код (Clang compilation 125.3 Klines/sec проти 92.7), але i7 11700KF може бути кращим для специфічних x86-застосунків. Вибір залежить від екосистеми та використовуваного софту.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.