Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11700KF vs Apple M4 Max (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11700KF та Apple M4 Max (14-Core) — це представники різних епох і платформ. Перший — потужний десктопний процесор 2021 року з архітектурою x86, другий — флагманський чип для ноутбуків Apple 2024 року на ARM. Незважаючи на різне призначення, їх часто порівнюють через високу продуктивність. У цьому матеріалі ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно випереджає Intel Core i7 11700KF за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, демонструючи майже вдвічі вищі результати в Geekbench 6 та Cinebench R23. Він також має кращу інтегровану графіку та вищу енергоефективність. Однак i7 11700KF залишається актуальним вибором для десктопних збірок, де важлива сумісність з материнськими платами LGA1200 та можливість апгрейду. Якщо ви будуєте стаціонарний ПК з дискретною відеокартою і маєте обмежений бюджет, i7 11700KF — гідний варіант. Для максимальної продуктивності в ноутбуці або компактному Mac, M4 Max буде кращим вибором.

Основні відмінності

  • Продуктивність: M4 Max (14-Core) має значно вищі показники в однопотокових (Geekbench 6: 3996 vs 2334) та багатопотокових тестах (Geekbench 6: 23275 vs 10754), що робить його швидшим у більшості завдань.
  • Енергоефективність: M4 Max створений за техпроцесом 3 нм і споживає значно менше енергії при вищій продуктивності, тоді як i7 11700KF (14 нм) потребує потужнішого охолодження.
  • Інтегрована графіка: M4 Max оснащений потужною 32-ядерною графікою Apple, здатною замінити дискретну відеокарту в багатьох сценаріях, тоді як i7 11700KF не має вбудованої графіки (потрібна дискретна).
  • Платформа та архітектура: i7 11700KF працює на сокеті LGA1200 (x86), а M4 Max — це ARM-процесор, який використовується виключно в пристроях Apple (MacBook Pro, Mac Studio).
  • Дата виходу: i7 11700KF вийшов у березні 2021 року, тоді як M4 Max — у жовтні 2024, що пояснює значний розрив у технологіях та продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1570 2279
Cinebench R23 (багатоядерний) 15009 23841

GeekBench v6

File compression 795.7 MB/sec Немає даних
Clang compilation 92.7 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 210.5 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 348.1 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 231.1 pages/sec Немає даних
Background blur 53.8 images/sec Немає даних
Photo processing 79.7 images/sec Немає даних
Ray tracing 21.2 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2334 3996
Geekbench 6 (багатоядерний) 10754 23275

PassMark

Integer math 85.9 GOps/sec Немає даних
Floating point math 50.8 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 63M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 36.3M Strings/sec Немає даних
Data encryption 15.4 GBytes/sec Немає даних
Data compression 319.2 MBytes/sec Немає даних
Physics 985 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 22.3B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3381 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 23922 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 березня 2021 30 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Rocket Lake Apple M4
Номер моделі i7-11700KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M4 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 8 10
Потоковий 16 10
Частота 3.6 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 14
Кількість потоків 16 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 36x 45x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 62 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 50 ГБ/с 410 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11700KF Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M4 Max GPU (32-core)
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 4096
TMUs Немає даних 256
ROPs Немає даних 128
Обчислювальні блоки Немає даних 512
TGP Немає даних 51 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 14,8 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 11700KF чи Apple M4 Max (14-Core)?

Для ігор i7 11700KF часто кращий через сумісність з Windows та більш широкий вибір ігор. M4 Max має потужну графіку, але бібліотека ігор для macOS обмежена.

Чи можна порівнювати десктопний i7 11700KF з мобільним M4 Max безпосередньо?

Так, але з урахуванням різних платформ. M4 Max значно продуктивніший та енергоефективніший, але i7 11700KF може бути вигіднішим для десктопних збірок з дискретною відеокартою.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

Apple M4 Max (14-Core) значно швидший: Cinebench R23 багатоядерний — 23841 проти 15009 у i7 11700KF, що робить його кращим для відеомонтажу та рендерингу.

Чи потребує Intel Core i7 11700KF окремої відеокарти?

Так, i7 11700KF не має вбудованої графіки, тому для роботи комп'ютера обов'язково потрібна дискретна відеокарта. M4 Max має потужну інтегровану графіку.

Який процесор краще для роботи з відео та 3D-моделюванням?

Apple M4 Max (14-Core) забезпечує вищу продуктивність у більшості професійних застосунків завдяки потужним ядрам та інтегрованій графіці, особливо в екосистемі Apple.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.