Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11800H vs AMD Ryzen 5 6600H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11800H та AMD Ryzen 5 6600H — це два популярні процесори для ігрових та робочих ноутбуків, випущені з різницею в кілька місяців. Перший базується на архітектурі Tiger Lake H45, другий — на сучасній Zen 3+. Обидва мають 8 ядер, але відрізняються частотами, кешем та енергоспоживанням. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні реальні показники в синтетичних тестах та прикладних задачах, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 11800H випереджає AMD Ryzen 5 6600H у більшості бенчмарків: Cinebench R23 (багатоядерний) на 19% вищий, Geekbench 6 (багатоядерний) — на 5%, а Passmark (багатоядерний) — на 9%. Однак Ryzen 5 6600H демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів) і трохи вищу швидкість у стисненні файлів та обробці тексту. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для рендерингу та компіляції — обирайте Intel. Для збалансованих завдань з акцентом на енергоспоживання підійде AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 11800H має кращу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 (багатоядерний) — 12180 проти 10226 у Ryzen 5 6600H.
  • AMD Ryzen 5 6600H випереджає Intel у швидкості стиснення файлів (857 MB/s проти 765.8 MB/s) та обробці тексту (208.8 стор./с проти 186.6 стор./с).
  • Одноядерна продуктивність майже ідентична: Passmark (одноядерний) — 3177 у AMD проти 3073 у Intel, різниця мінімальна.
  • Intel показує вищі результати в рендерингу PDF (281.6 Mpixels/s) та трасуванні променів (15.3 Mpixels/s), що важливо для графічних задач.
  • Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Ryzen 5 6600H випущений пізніше (2022 рік) і базується на енергоефективнішій архітектурі Zen 3+.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1500 1458
Cinebench R23 (багатоядерний) 12180 10226

GeekBench v6

File compression 765.8 MB/sec 857 MB/sec
Clang compilation 64.3 Klines/sec 62.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 189.5 pages/sec 169.7 pages/sec
PDF Renderer 281.6 Mpixels/sec 223.8 Mpixels/sec
Text processing 186.6 pages/sec 208.8 pages/sec
Background blur 37.7 images/sec 41.6 images/sec
Photo processing 78.7 images/sec 73.7 images/sec
Ray tracing 15.3 Mpixels/sec 14.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1962 1954
Geekbench 6 (багатоядерний) 8986 8529

PassMark

Integer math 72.7 GOps/sec 65.3 GOps/sec
Floating point math 43.2 GOps/sec 36.8 GOps/sec
Find prime numbers 87M Primes/sec 51M Primes/sec
Random string sorting 28.9M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 12.6 GBytes/sec 14.4 GBytes/sec
Data compression 245.4 MBytes/sec 231.4 MBytes/sec
Physics 948 Frames/sec 886 Frames/sec
Extended instructions 16.5B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3073 3177
Passmark CPU (багатоядерний) 20433 18693

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 травня 2021 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі i7-11800H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Radeon 660M

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 1.9-2.3 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 19-23x 33x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 45 Вт
Сокет BGA-1787 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) AMD Radeon 660M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 256 384
TMUs 16 24
ROPs 8 16
Обчислювальні блоки 32 6
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 1,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11800H Сайт AMD Ryzen 5 6600H
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 11800H чи AMD Ryzen 5 6600H?

Обидва забезпечують високу ігрову продуктивність. Intel Core i7 11800H має невелику перевагу в багатопотокових завданнях, але в іграх різниця мінімальна. Вирішальним фактором часто є відеокарта та охолодження ноутбука.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 5 6600H через кращу енергоефективність?

Так, якщо для вас важлива автономність ноутбука. Ryzen 5 6600H на архітектурі Zen 3+ споживає менше енергії при виконанні легких завдань, що подовжує час роботи від батареї.

Який процесор швидше справляється з рендерингом відео?

Intel Core i7 11800H швидше завдяки вищим багатоядерним показникам (Cinebench R23 багатоядерний — 12180 проти 10226). Для професійної роботи з відео він буде кращим вибором.

Чи підтримують ці процесори DDR5?

AMD Ryzen 5 6600H підтримує DDR5-4800 та LPDDR5-6400, тоді як Intel Core i7 11800H працює з DDR4-3200. Це дає AMD перевагу в швидкості пам'яті на сумісних ноутбуках.

Який процесор кращий для програмування та компіляції коду?

Intel Core i7 11800H показує вищу швидкість компіляції Clang (64.3 Klines/s проти 62.5 Klines/s) та кращу багатопотокову продуктивність, тому він більше підходить для важких компіляцій.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.