Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11800H vs AMD Ryzen 5 7530U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11800H (2021) та AMD Ryzen 5 7530U (2023) — це два процесори для ноутбуків, які належать до різних сегментів. Перший — потужний 8-ядерник для ігрових та робочих станцій, другий — енергоефективний 6-ядерник для ультрабуків. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність у бенчмарках, енергоспоживання та інтегровану графіку, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core i7 11800H значно випереджає AMD Ryzen 5 7530U у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 12180 проти 8418, Geekbench 6 багатоядерний — 8986 проти 6856. Він також швидше стискає файли, компілює код та обробляє фото. Однак Ryzen 5 7530U демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів) і трохи вищий одноядерний Passmark (3115 проти 3073). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте i7 11800H, а для автономності та повсякденних завдань — Ryzen 5 7530U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i7 11800H має на 45% вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному (12180 проти 8418) та на 31% у Geekbench 6 багатоядерному (8986 проти 6856).
  • Одноядерна продуктивність: процесори майже рівні — i7 11800H трохи випереджає у Cinebench R23 одноядерному (1500 проти 1443), але Ryzen 5 7530U лідирує у Passmark одноядерному (3115 проти 3073).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, що свідчить про однаково високий рівень енергоефективності, хоча Ryzen 5 7530U споживає менше енергії (15 Вт TDP проти 45 Вт у i7).
  • Інтегрована графіка: i7 11800H має трохи кращий показник (30 балів проти 27), що підтверджується вищою швидкістю обробки фото (78.7 проти 45.3 зображень/с) та трасування променів (15.3 проти 14.7 Мпікс/с).
  • Текстове опрацювання: Ryzen 5 7530U несподівано випереджає i7 11800H у швидкості обробки тексту (208.1 проти 186.6 сторінок/с), що може бути корисним для офісних завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1500 1443
Cinebench R23 (багатоядерний) 12180 8418

GeekBench v6

File compression 765.8 MB/sec 595.5 MB/sec
Clang compilation 64.3 Klines/sec 55.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 189.5 pages/sec 106.1 pages/sec
PDF Renderer 281.6 Mpixels/sec 190.7 Mpixels/sec
Text processing 186.6 pages/sec 208.1 pages/sec
Background blur 37.7 images/sec 34.9 images/sec
Photo processing 78.7 images/sec 45.3 images/sec
Ray tracing 15.3 Mpixels/sec 14.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1962 1934
Geekbench 6 (багатоядерний) 8986 6856

PassMark

Integer math 72.7 GOps/sec 59.8 GOps/sec
Floating point math 43.2 GOps/sec 32 GOps/sec
Find prime numbers 87M Primes/sec 48M Primes/sec
Random string sorting 28.9M Strings/sec 20.1M Strings/sec
Data encryption 12.6 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 245.4 MBytes/sec 191.8 MBytes/sec
Physics 948 Frames/sec 681 Frames/sec
Extended instructions 16.5B Matrices/sec 12.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3073 3115
Passmark CPU (багатоядерний) 20433 16022

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 травня 2021 5 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i7-11800H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Radeon RX Vega 7

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 1.9-2.3 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 19-23x 20x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 15 Вт
Сокет BGA-1787 FP6
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Radeon RX Vega 7
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 256 448
TMUs 16 28
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 32 7
TGP 45 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 1,79 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11800H Сайт AMD Ryzen 5 7530U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 11800H чи AMD Ryzen 5 7530U?

Intel Core i7 11800H кращий для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Який процесор енергоефективніший?

AMD Ryzen 5 7530U енергоефективніший завдяки нижчому TDP (15 Вт проти 45 Вт у i7 11800H). Це забезпечує довший час автономної роботи ноутбука, що важливо для мобільних пристроїв.

Чи підходить Intel Core i7 11800H для відеомонтажу?

Так, i7 11800H добре підходить для відеомонтажу завдяки високим показникам у багатопотокових тестах (Cinebench R23 багатоядерний — 12180) та швидкій обробці фото (78.7 зображень/с).

Який процесор кращий для офісних завдань?

AMD Ryzen 5 7530U кращий для офісних завдань завдяки вищій швидкості обробки тексту (208.1 сторінок/с) та кращій енергоефективності, що забезпечує довший час роботи від батареї.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i7 11800H має трохи кращу інтегровану графіку (30 балів проти 27), що підтверджується вищою продуктивністю в обробці фото та трасуванні променів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.