Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11800H vs AMD Ryzen 7 3800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11800H та AMD Ryzen 7 3800X — це два потужні процесори, які належать до різних платформ: перший створений для мобільних ноутбуків, другий — для настільних ПК. i7-11800H базується на архітектурі Tiger Lake H45 (2021 рік), тоді як Ryzen 7 3800X — це десктопний чип на Zen 2 (2019 рік). Попри різне призначення, обидва CPU пропонують 8 ядер і 16 потоків, що робить їх цікавими для порівняння в контексті продуктивності, енергоспоживання та реальних завдань.

Короткий висновок. Intel Core i7 11800H виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 1500 проти 1346) та швидкості роботи з текстовими файлами й фото, що корисно для повсякденних завдань. AMD Ryzen 7 3800X, у свою чергу, демонструє вищу багатоядерну потужність (Cinebench R23 багатоядерний: 13848 проти 12180) та кращу швидкість компіляції Clang, що робить його кращим вибором для рендерингу, відеомонтажу та інших ресурсоємних робочих навантажень. Якщо вам потрібен мобільний процесор для ноутбука з акцентом на однопотокову швидкість — обирайте i7-11800H. Для стаціонарного ПК, де важлива багатопотоковість, Ryzen 7 3800X буде вигіднішим.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i7 11800H випереджає Ryzen 7 3800X у Cinebench R23 (1500 проти 1346) та Geekbench 6 (1962 проти 1781), що дає перевагу в іграх і додатках, чутливих до частоти одного ядра.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 7 3800X перемагає в Cinebench R23 багатоядерному (13848 проти 12180) та Passmark багатоядерному (23142 проти 20433), що робить його кращим для рендерингу, компіляції та відеообробки.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але i7-11800H споживає менше енергії завдяки мобільному дизайну, тоді як 3800X потребує потужнішого охолодження.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 3800X має незначну перевагу в інтегрованій графіці (31 проти 30 балів), але обидва процесори не призначені для ігор без дискретної відеокарти.
  • Швидкість компіляції та стиснення: Ryzen 7 3800X значно швидше компілює код (77.2 Klines/sec проти 64.3), тоді як i7-11800H краще стискає файли (765.8 MB/sec проти 702).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1500 1346
Cinebench R23 (багатоядерний) 12180 13848

GeekBench v6

File compression 765.8 MB/sec 702 MB/sec
Clang compilation 64.3 Klines/sec 77.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 189.5 pages/sec 162.7 pages/sec
PDF Renderer 281.6 Mpixels/sec 270.6 Mpixels/sec
Text processing 186.6 pages/sec 150.7 pages/sec
Background blur 37.7 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 78.7 images/sec 61.6 images/sec
Ray tracing 15.3 Mpixels/sec 17.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1962 1781
Geekbench 6 (багатоядерний) 8986 8592

PassMark

Integer math 72.7 GOps/sec 67.9 GOps/sec
Floating point math 43.2 GOps/sec 39.8 GOps/sec
Find prime numbers 87M Primes/sec 105M Primes/sec
Random string sorting 28.9M Strings/sec 33M Strings/sec
Data encryption 12.6 GBytes/sec 19.4 GBytes/sec
Data compression 245.4 MBytes/sec 305.4 MBytes/sec
Physics 948 Frames/sec 1234 Frames/sec
Extended instructions 16.5B Matrices/sec 20.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3073 2717
Passmark CPU (багатоядерний) 20433 23142

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 травня 2021 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Немає даних
Номер моделі i7-11800H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 1.9-2.3 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 19-23x 39x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1787 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1450 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 45 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11800H Сайт AMD Ryzen 7 3800X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 11800H чи AMD Ryzen 7 3800X?

Intel Core i7 11800H має вищу одноядерну продуктивність, що робить його кращим вибором для більшості сучасних ігор, особливо в мобільному сегменті. Однак Ryzen 7 3800X також здатний забезпечити високий FPS у настільних ПК.

Чи підходить AMD Ryzen 7 3800X для рендерингу та відеомонтажу?

Так, Ryzen 7 3800X чудово підходить для рендерингу завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 13848). Він швидше обробляє відео, 3D-сцени та компілює код.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але Intel Core i7 11800H споживає менше енергії завдяки мобільному формфактору. Ryzen 7 3800X потребує потужнішого охолодження та більше електроенергії.

Чи можна порівнювати мобільний i7-11800H з десктопним Ryzen 7 3800X?

Так, хоча вони належать до різних платформ, обидва мають 8 ядер і 16 потоків, що дозволяє порівнювати їх продуктивність у синтетичних тестах. Однак варто враховувати, що i7-11800H встановлюється в ноутбуки, а 3800X — у стаціонарні ПК.

Який процесор краще для роботи з фото і текстовими файлами?

Intel Core i7 11800H швидше обробляє фото (78.7 images/sec проти 61.6) та текстові файли (186.6 pages/sec проти 150.7), що робить його кращим для офісних завдань і легкого фоторедагування.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.