Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11800H vs AMD Ryzen 7 3800XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core i7 11800H та AMD Ryzen 7 3800XT — це двобій мобільного та настільного процесорів. Перший призначений для потужних ноутбуків, другий — для стаціонарних ПК. Обидва мають 8 ядер і 16 потоків, але архітектура, частоти та енергоспоживання суттєво відрізняються. У цьому огляді ми проаналізуємо бенчмарки, однопотокову та багатопотокову продуктивність, а також енергоефективність, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core i7 11800H виграє в однопотокових завданнях та має вищий рейтинг енергоефективності, що робить його кращим вибором для мобільних систем, де важливі автономність і швидкість в іграх. AMD Ryzen 7 3800XT, своєю чергою, демонструє вищу багатопотокову продуктивність у синтетичних тестах (Cinebench R23 багатоядерний, Passmark) і краще підходить для ресурсоємних робочих завдань на стаціонарному ПК. Якщо вам потрібен потужний ноутбук — обирайте i7-11800H, для настільного ПК з акцентом на багатопотоковість — Ryzen 7 3800XT.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 11800H випереджає Ryzen 7 3800XT у Geekbench 6 (1962 проти 1674) та Passmark (3073 проти 2802), що дає перевагу в іграх та повсякденних додатках.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 3800XT перевершує Intel у Cinebench R23 багатоядерному (12955 проти 12180) та Passmark CPU (23604 проти 20433), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але Intel Core i7 11800H є мобільним чипом із нижчим TDP, що забезпечує кращу автономність у ноутбуках.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 7 3800XT має дещо вищий рейтинг (32 проти 30), але для ігор обом потрібна дискретна відеокарта.
  • Швидкість обробки даних: Ryzen 7 3800XT швидше стискає файли (899.5 MB/s проти 765.8 MB/s) та компілює код (73.2 Klines/s проти 64.3 Klines/s), тоді як Intel лідирує в текстових завданнях (186.6 pages/s проти 135.7 pages/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1500 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 12180 12955

GeekBench v6

File compression 765.8 MB/sec 899.5 MB/sec
Clang compilation 64.3 Klines/sec 73.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 189.5 pages/sec 196 pages/sec
PDF Renderer 281.6 Mpixels/sec 279.9 Mpixels/sec
Text processing 186.6 pages/sec 135.7 pages/sec
Background blur 37.7 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 78.7 images/sec 66.2 images/sec
Ray tracing 15.3 Mpixels/sec 14.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1962 1674
Geekbench 6 (багатоядерний) 8986 8981

PassMark

Integer math 72.7 GOps/sec 69.7 GOps/sec
Floating point math 43.2 GOps/sec 40.9 GOps/sec
Find prime numbers 87M Primes/sec 107M Primes/sec
Random string sorting 28.9M Strings/sec 33.8M Strings/sec
Data encryption 12.6 GBytes/sec 19.9 GBytes/sec
Data compression 245.4 MBytes/sec 314.4 MBytes/sec
Physics 948 Frames/sec 1225 Frames/sec
Extended instructions 16.5B Matrices/sec 20B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3073 2802
Passmark CPU (багатоядерний) 20433 23604

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 травня 2021 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i7-11800H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 1.9-2.3 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 19-23x 39x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1787 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1450 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 45 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11800H Сайт AMD Ryzen 7 3800XT
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 11800H чи AMD Ryzen 7 3800XT?

Intel Core i7 11800H має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для більшості ігор. Тому для ігрових ноутбуків він кращий, ніж Ryzen 7 3800XT.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори?

Так, але слід враховувати різне енергоспоживання та тепловиділення. Intel Core i7 11800H призначений для ноутбуків, а Ryzen 7 3800XT — для стаціонарних ПК.

Який процесор краще підходить для робочих завдань, як-от рендеринг?

AMD Ryzen 7 3800XT демонструє вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 та Passmark, тому краще впорається з рендерингом і компіляцією.

Чи є в Intel Core i7 11800H інтегрована графіка?

Так, він має вбудоване графічне ядро, але його продуктивність низька (рейтинг 30). Для ігор або графіки потрібна дискретна відеокарта.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Intel Core i7 11800H споживає менше енергії завдяки мобільній архітектурі, що важливо для ноутбуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.