Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11800H vs AMD Ryzen 7 7800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11800H і AMD Ryzen 7 7800X3D — це два потужні процесори, які належать до різних поколінь та платформ. Перший вийшов у 2021 році для мобільних ноутбуків, другий — у 2023 році для настільних ПК. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще підходить для ігор, роботи з контентом або повсякденних завдань. Ми проаналізували бенчмарки, енергоефективність та ключові характеристики, щоб дати об'єктивну оцінку.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7800X3D значно випереджає Intel Core i7 11800H у більшості тестів: однопотокова продуктивність вища на 18-35%, багатопотокова — на 49-70%. В іграх та ресурсомістких завданнях, як-от компіляція коду або рендеринг, 7800X3D демонструє впевнену перевагу. Однак i7 11800H залишається гідним вибором для ноутбуків завдяки енергоефективності, хоча й поступається в абсолютній потужності. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для настільного ПК, обирайте Ryzen 7 7800X3D.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 7800X3D має вищий загальний рейтинг (63 проти 52) завдяки кращій однопотоковій та багатопотоковій продуктивності.
  • У Cinebench R23 багатоядерний результат 7800X3D (18193) на 49% вищий, ніж у i7 11800H (12180).
  • Geekbench 6 показує перевагу 7800X3D: одноядерний тест — 2657 проти 1962 (+35%), багатоядерний — 15319 проти 8986 (+70%).
  • У тестах File compression (1710 MB/s) та Clang compilation (111.9 Klines/s) 7800X3D випереджає i7 11800H більш ніж удвічі.
  • Інтегрована графіка в 7800X3D оцінена вище (45 проти 30), що може бути корисним для систем без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1500 1785
Cinebench R23 (багатоядерний) 12180 18193

GeekBench v6

File compression 765.8 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 64.3 Klines/sec 111.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 189.5 pages/sec 331.1 pages/sec
PDF Renderer 281.6 Mpixels/sec 399 Mpixels/sec
Text processing 186.6 pages/sec 266.2 pages/sec
Background blur 37.7 images/sec 65.8 images/sec
Photo processing 78.7 images/sec 117 images/sec
Ray tracing 15.3 Mpixels/sec 22.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1962 2657
Geekbench 6 (багатоядерний) 8986 15319

PassMark

Integer math 72.7 GOps/sec 104.3 GOps/sec
Floating point math 43.2 GOps/sec 62 GOps/sec
Find prime numbers 87M Primes/sec 329M Primes/sec
Random string sorting 28.9M Strings/sec 43.9M Strings/sec
Data encryption 12.6 GBytes/sec 22.4 GBytes/sec
Data compression 245.4 MBytes/sec 385.1 MBytes/sec
Physics 948 Frames/sec 3540 Frames/sec
Extended instructions 16.5B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3073 3752
Passmark CPU (багатоядерний) 20433 34274

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 травня 2021 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i7-11800H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 1.9-2.3 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 19-23x 42x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 120 Вт
Сокет BGA-1787 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 11,2 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11800H Сайт AMD Ryzen 7 7800X3D
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 11800H чи AMD Ryzen 7 7800X3D?

AMD Ryzen 7 7800X3D значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності (на 18-35% у бенчмарках). Він забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх, особливо в поєднанні з потужною відеокартою.

Чи варто купувати Intel Core i7 11800H у 2024 році?

Так, якщо ви шукаєте продуктивний ноутбук для роботи або ігор, i7 11800H досі актуальний. Він демонструє добрі результати в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 — 12180) та має високу енергоефективність.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу та 3D-рендерингу?

AMD Ryzen 7 7800X3D кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (на 49% у Cinebench R23). У тестах PDF Renderer та Ray tracing він також випереджає i7 11800H.

Яка різниця в енергоефективності між цими процесорами?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але i7 11800H споживає менше енергії, що робить його кращим вибором для ноутбуків. 7800X3D потребує потужнішого охолодження.

Чи можна порівнювати мобільний i7 11800H і настільний Ryzen 7 7800X3D?

Так, порівняння корисне для розуміння різниці між мобільними та настільними процесорами. 7800X3D значно потужніший, але i7 11800H пропонує баланс продуктивності та енергоспоживання для ноутбуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.