Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11800H vs AMD Ryzen 9 5900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11800H і AMD Ryzen 9 5900X — це процесори різних класів: перший призначений для потужних ноутбуків, другий — для настільних ПК. Незважаючи на різне позиціонування, обидва CPU здатні забезпечити високу продуктивність у робочих завданнях та іграх. У цьому порівнянні ми спираємося на об'єктивні дані бенчмарків, щоб показати реальні відмінності в одно- та багатопотоковій роботі, а також в енергоефективності.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5900X значно випереджає Intel Core i7 11800H у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 20634 проти 12180, а Geekbench 6 багатоядерний — 12701 проти 8986. У однопотокових тестах перевага AMD також помітна, хоч і менш разюча. Однак варто враховувати, що Ryzen 9 5900X — десктопний процесор із вищим енергоспоживанням, тоді як Core i7 11800H оптимізований для мобільних систем. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для стаціонарного ПК — обирайте AMD. Для потужного ноутбука i7 11800H залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 5900X набирає 20634 балів у Cinebench R23, що майже вдвічі більше за 12180 у Core i7 11800H.
  • Однопотокова швидкість: AMD випереджає Intel за Geekbench 6 одноядерний (2263 проти 1962) та Passmark одноядерний (3469 проти 3073).
  • Клас пристроїв: Core i7 11800H — мобільний процесор для ноутбуків, Ryzen 9 5900X — десктопний CPU для стаціонарних ПК.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але Ryzen 9 5900X споживає значно більше енергії в реальних умовах через десктопний дизайн.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i7 11800H має вбудоване відеоядро (30 балів), тоді як Ryzen 9 5900X не має інтегрованої графіки (50 балів — оцінка за наявність, але фактично для відеовиводу потрібна дискретна карта).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1500 1568
Cinebench R23 (багатоядерний) 12180 20634

GeekBench v6

File compression 765.8 MB/sec 1170 MB/sec
Clang compilation 64.3 Klines/sec 126 Klines/sec
HTML 5 Browser 189.5 pages/sec 217.8 pages/sec
PDF Renderer 281.6 Mpixels/sec 362 Mpixels/sec
Text processing 186.6 pages/sec 232 pages/sec
Background blur 37.7 images/sec 38.7 images/sec
Photo processing 78.7 images/sec 85.1 images/sec
Ray tracing 15.3 Mpixels/sec 31.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1962 2263
Geekbench 6 (багатоядерний) 8986 12701

PassMark

Integer math 72.7 GOps/sec 142.3 GOps/sec
Floating point math 43.2 GOps/sec 77.7 GOps/sec
Find prime numbers 87M Primes/sec 256M Primes/sec
Random string sorting 28.9M Strings/sec 51.8M Strings/sec
Data encryption 12.6 GBytes/sec 31.2 GBytes/sec
Data compression 245.4 MBytes/sec 501.3 MBytes/sec
Physics 948 Frames/sec 2008 Frames/sec
Extended instructions 16.5B Matrices/sec 33.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3073 3469
Passmark CPU (багатоядерний) 20433 39115

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 травня 2021 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i7-11800H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Немає

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 24
Частота 1.9-2.3 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 4,8 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 19-23x 37x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1787 AM4
Критична температура 100°C 90°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1450 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 45 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11800H Сайт AMD Ryzen 9 5900X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 11800H чи AMD Ryzen 9 5900X?

AMD Ryzen 9 5900X має вищу однопотокову продуктивність, що дає перевагу в більшості ігор. Однак Core i7 11800H також забезпечує комфортний геймплей, особливо в парі з потужною відеокартою.

Чи варто використовувати Intel Core i7 11800H для відеомонтажу?

Так, це хороший мобільний варіант. Він справляється з редагуванням відео 1080p та 4K, але для складних проектів або рендерингу краще обрати десктопний Ryzen 9 5900X, який значно швидший у багатопотокових задачах.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але через різне призначення Intel Core i7 11800H споживає менше енергії в ноутбуках, тоді як Ryzen 9 5900X потребує потужнішого охолодження та блоку живлення.

Чи можна встановити AMD Ryzen 9 5900X у ноутбук?

Ні, Ryzen 9 5900X — десктопний процесор із сокетом AM4, який несумісний із мобільними платформами. Для ноутбуків призначені мобільні версії Ryzen.

Який процесор краще для роботи з архівами та компіляцією коду?

AMD Ryzen 9 5900X значно швидший: стиснення файлів — 1170 MB/s проти 765.8 MB/s, компіляція Clang — 126 Klines/s проти 64.3 Klines/s. Для таких завдань він є кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.