Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11800H vs AMD Ryzen Z1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11800H та AMD Ryzen Z1 — це два потужних процесори, створені для різних сценаріїв використання. Перший — мобільний чип 11-го покоління для ігрових ноутбуків та робочих станцій, другий — спеціалізований APU для портативних ігрових консолей. Порівняймо їхню продуктивність у бенчмарках, енергоефективність та інші ключові параметри, щоб зрозуміти, який з них краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen Z1 випереджає Intel Core i7 11800H в однопотокових завданнях (Geekbench 6: 2290 проти 1962) та демонструє вищу швидкість стиснення файлів (1008.9 MB/s проти 765.8 MB/s). Однак Intel Core i7 11800H має значну перевагу в багатопотоковій роботі (Cinebench R23: 12180 проти 9890) та кращу продуктивність у рендерингу PDF і трасуванні променів. Якщо вам потрібен універсальний процесор для ноутбука з високою багатопотоковою потужністю — обирайте Intel. Для портативних ігор та енергоефективних рішень краще підійде AMD Ryzen Z1.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen Z1 має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 — 2290 проти 1962 у Intel Core i7 11800H.
  • Intel Core i7 11800H значно потужніший у багатопотокових тестах: Cinebench R23 — 12180 проти 9890 у AMD Ryzen Z1.
  • AMD Ryzen Z1 швидше стискає файли (1008.9 MB/s) та обробляє текст (249.2 pages/s), тоді як Intel лідирує в рендерингу PDF (281.6 Mpixels/s) і трасуванні променів (15.3 Mpixels/s).
  • Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але AMD Ryzen Z1 отримав вищий бал за однопотокову продуктивність (65 проти 55).
  • Intel Core i7 11800H вийшов у 2021 році, а AMD Ryzen Z1 — у 2023, що робить останній більш сучасним рішенням для портативних пристроїв.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1500 1796
Cinebench R23 (багатоядерний) 12180 9890

GeekBench v6

File compression 765.8 MB/sec 1008.9 MB/sec
Clang compilation 64.3 Klines/sec 59.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 189.5 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 281.6 Mpixels/sec 208.1 Mpixels/sec
Text processing 186.6 pages/sec 249.2 pages/sec
Background blur 37.7 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 78.7 images/sec 74.7 images/sec
Ray tracing 15.3 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1962 2290
Geekbench 6 (багатоядерний) 8986 8874

PassMark

Integer math 72.7 GOps/sec 60.8 GOps/sec
Floating point math 43.2 GOps/sec 37 GOps/sec
Find prime numbers 87M Primes/sec 69M Primes/sec
Random string sorting 28.9M Strings/sec 23.3M Strings/sec
Data encryption 12.6 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 245.4 MBytes/sec 213.7 MBytes/sec
Physics 948 Frames/sec 980 Frames/sec
Extended instructions 16.5B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3073 3735
Passmark CPU (багатоядерний) 20433 18778

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 травня 2021 25 квітня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i7-11800H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Radeon 740M

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 1.9-2.3 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 19-23x 32x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 9-30 Вт
Сокет BGA-1787 FP7
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Radeon 740M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 256 256
TMUs 16 16
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 32 4
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11800H Сайт AMD Ryzen Z1
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 11800H чи AMD Ryzen Z1?

AMD Ryzen Z1 створений спеціально для портативних ігрових консолей, тому він має кращу однопотокову продуктивність та інтегровану графіку. Однак Intel Core i7 11800H потужніший у багатопотокових завданнях, що може бути корисним у сучасних іграх, які використовують багато ядер.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), тому вони приблизно рівні за цим параметром. Однак AMD Ryzen Z1 використовується в портативних пристроях, де енергоспоживання критичне, що може свідчити про його оптимізацію.

Чи варто вибирати Intel Core i7 11800H для роботи з відео та 3D-моделюванням?

Так, Intel Core i7 11800H має вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 12180), що робить його кращим вибором для рендерингу, відеомонтажу та 3D-моделювання.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen Z1 отримав вищий бал за інтегровану графіку (34 проти 30), що робить його більш придатним для ігор без дискретної відеокарти, особливо в портативних пристроях.

Який процесор краще підходить для повсякденних завдань?

Для повсякденних завдань, таких як робота з документами, веб-серфінг та перегляд відео, обидва процесори підійдуть. Однак AMD Ryzen Z1 швидше обробляє текст (249.2 pages/s) та стискає файли, що робить його зручнішим для офісних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.