Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11800H vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11800H і Apple M1 Ultra — два потужних процесори з різною архітектурою та призначенням. Перший створений для ігрових ноутбуків і робочих станцій на Windows, тоді як другий — флагманський чіп Apple для Mac Studio. Порівняємо їх за ключовими параметрами: багатопотокова продуктивність, енергоефективність, вбудована графіка та бенчмарки.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra значно перевершує Intel Core i7 11800H у багатопотокових завданнях, що підтверджується майже вдвічі вищими результатами Cinebench R23 (23841 проти 12180) та Geekbench 6 (18530 проти 8986). Він також лідирує за енергоефективністю та інтегрованою графікою. Однак i7 11800H залишається гідним вибором для сумісних ноутбуків із Windows, особливо в однопотокових сценаріях, де різниця мінімальна.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Ultra майже вдвічі потужніший — 23841 балів у Cinebench R23 проти 12180 у i7 11800H.
  • Енергоефективність: обидва отримали 100 балів, але M1 Ultra досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra набирає 53 бали проти 30 у i7 11800H, що робить його кращим для графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Однопотокова продуктивність: M1 Ultra випереджає (62 проти 55 балів), хоча різниця в тестах невелика — 1510 vs 1500 у Cinebench R23.
  • Реальні завдання: M1 Ultra значно швидший у компіляції коду (189 Klines/sec проти 64.3) та стисненні файлів (2000 MB/sec проти 765.8).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1500 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 12180 23841

GeekBench v6

File compression 765.8 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 64.3 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 189.5 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 281.6 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 186.6 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 37.7 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 78.7 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 15.3 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1962 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 8986 18530

PassMark

Integer math 72.7 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 43.2 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 87M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 28.9M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 12.6 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 245.4 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 948 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 16.5B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3073 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 20433 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 11 травня 2021 8 березня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M1
Номер моделі i7-11800H APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 16
Частота 1.9-2.3 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 20
Кількість потоків 16 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 19-23x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 70 Вт
Сокет BGA-1787 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 256 8192
TMUs 16 512
ROPs 8 256
Обчислювальні блоки 32 1024
TGP 45 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11800H Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 11800H чи Apple M1 Ultra?

Intel Core i7 11800H має перевагу в іграх завдяки сумісності з Windows та більшій кількості оптимізованих ігрових ПК. M1 Ultra хоча й потужніший, але обмежений екосистемою macOS.

Чи підходить Apple M1 Ultra для відеомонтажу?

Так, M1 Ultra відмінно підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності та потужній інтегрованій графіці, що забезпечує швидкий рендеринг і роботу з 4K/8K матеріалами.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M1 Ultra досягає вищої продуктивності на ват, що робить його ефективнішим у тривалих робочих навантаженнях.

Чи можна порівнювати i7 11800H і M1 Ultra за ціною?

Пряме порівняння цін ускладнене, оскільки i7 11800H встановлюється в ноутбуки різних брендів, а M1 Ultra — лише в Mac Studio. Вартість залежить від конфігурації та виробника.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

Apple M1 Ultra значно швидший у компіляції коду (189 Klines/sec проти 64.3), що робить його кращим вибором для розробників, особливо в середовищі macOS.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.