Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11800H vs Apple M4 Max (16-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core i7 11800H та Apple M4 Max (16-Core) — це двобій двох процесорів різних поколінь і архітектур. Intel Core i7 11800H вийшов у 2021 році та був одним із найпопулярніших мобільних чипів для ігрових і робочих ноутбуків. Apple M4 Max (16-Core) — флагманський процесор 2024 року, який демонструє надзвичайну продуктивність та енергоефективність. Ми порівняли їх за ключовими бенчмарками, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) значно випереджає Intel Core i7 11800H за більшістю показників. У багатоядерному тесті Cinebench R23 M4 Max набирає 27399 балів проти 12180 у Intel, що більш ніж удвічі швидше. Geekbench 6 також показує перевагу Apple: 3986 проти 1962 в одноядерному та 26190 проти 8986 у багатоядерному режимах. M4 Max також швидше обробляє файли, компілює код і рендерить PDF. Водночас Intel Core i7 11800H залишається гідним варіантом для бюджетніших ноутбуків, де продуктивність M4 Max не є критичною.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max (16-Core) має значно вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 багатоядерний — 27399 проти 12180 у Intel Core i7 11800H.
  • В одноядерному тесті Geekbench 6 M4 Max набирає 3986 балів, що майже вдвічі більше, ніж 1962 у Intel.
  • M4 Max значно швидше стискає файли (2680 MB/s проти 765.8 MB/s) та компілює код (219.7 Klines/s проти 64.3 Klines/s).
  • Intel Core i7 11800H вийшов у 2021 році, а Apple M4 Max — у 2024, що пояснює технологічний розрив.
  • Обидва процесори мають максимальну оцінку енергоефективності (100), але M4 Max пропонує набагато вищу продуктивність на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1500 2281
Cinebench R23 (багатоядерний) 12180 27399

GeekBench v6

File compression 765.8 MB/sec 2680 MB/sec
Clang compilation 64.3 Klines/sec 219.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 189.5 pages/sec 699.3 pages/sec
PDF Renderer 281.6 Mpixels/sec 771.1 Mpixels/sec
Text processing 186.6 pages/sec 381.1 pages/sec
Background blur 37.7 images/sec 92.2 images/sec
Photo processing 78.7 images/sec 236.2 images/sec
Ray tracing 15.3 Mpixels/sec 36.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1962 3986
Geekbench 6 (багатоядерний) 8986 26190

PassMark

Integer math 72.7 GOps/sec Немає даних
Floating point math 43.2 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 87M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 28.9M Strings/sec Немає даних
Data encryption 12.6 GBytes/sec Немає даних
Data compression 245.4 MBytes/sec Немає даних
Physics 948 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 16.5B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3073 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 20433 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 11 травня 2021 30 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M4
Номер моделі i7-11800H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Apple M4 Max GPU (40-core)

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 12
Частота 1.9-2.3 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 19-23x 45x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 70 Вт
Сокет BGA-1787 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Apple M4 Max GPU (40-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 5120
TMUs 16 320
ROPs 8 160
Обчислювальні блоки 32 640
TGP 45 Вт 62 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 18,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с 546 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11800H Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 11800H чи Apple M4 Max?

Apple M4 Max має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для ігор, але сумісність ігор на macOS обмежена. Intel Core i7 11800H краще підходить для Windows-ігор.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 11800H у 2025 році?

Так, якщо ви шукаєте бюджетний ноутбук для роботи та ігор. Процесор все ще справляється з більшістю завдань, але поступається новішим чипам.

Наскільки Apple M4 Max швидший у відеомонтажі?

M4 Max значно швидший завдяки вищій багатопотоковій продуктивності. У тестах він обробляє фото та відео в 2-3 рази швидше, ніж Intel Core i7 11800H.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Apple M4 Max забезпечує набагато вищу продуктивність при тому ж рівні споживання енергії.

Чи підходить Intel Core i7 11800H для роботи з 3D-графікою?

Так, але для складних сцен і рендерингу краще обрати Apple M4 Max, який у тесті Ray tracing показує 36.1 Mpixels/s проти 15.3 у Intel.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.