Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1180G7 vs AMD Ryzen 3 3250U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1180G7 та AMD Ryzen 3 3250U — це два мобільні процесори, призначені для тонких ноутбуків. Обидва вийшли у 2020 році, але належать до різних сегментів: i7 позиціонується як продуктивне рішення для бізнесу та творчості, тоді як Ryzen 3 — це бюджетний варіант для базових завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в тестах, енергоефективності та інтегрованій графіці.

Короткий висновок. Intel Core i7 1180G7 значно випереджає AMD Ryzen 3 3250U за всіма показниками продуктивності. У Cinebench R23 багатоядерний результат i7 майже вдвічі вищий (3434 проти 1972), а в Geekbench 6 однопотоковий — 1847 проти 977. Процесор Intel також демонструє кращу швидкість у стисненні файлів, обробці фото та трасуванні променів. Якщо вам потрібна потужність для роботи з контентом або багатозадачності, i7 1180G7 — очевидний вибір. Ryzen 3 3250U підійде лише для простих офісних завдань та веб-серфінгу.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 1180G7 має на 69% вищий показник у цій категорії (49 проти 29), що забезпечує швидшу роботу в додатках, чутливих до одного ядра.
  • Багатопотокова продуктивність: i7 1180G7 перевершує Ryzen 3 3250U майже втричі (11 проти 4), що критично для відеомонтажу, компіляції та рендерингу.
  • Інтегрована графіка: Intel випереджає AMD з показником 19 проти 15, що дає кращу продуктивність у легких іграх та обробці зображень (27.1 vs 6.54 images/sec у розмитті фону).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий максимальний бал 100, що свідчить про низьке енергоспоживання, але i7 досягає вищої продуктивності при тому ж рівні TDP.
  • Тести стиснення: у File Compression i7 1180G7 показує 503.5 MB/sec проти 196.3 MB/sec у Ryzen 3, що робить його в 2.5 рази швидшим для архівації даних.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1280 836
Cinebench R23 (багатоядерний) 3434 1972

GeekBench v6

File compression 503.5 MB/sec 196.3 MB/sec
Clang compilation 18.4 Klines/sec 11.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 130.5 pages/sec 43.1 pages/sec
PDF Renderer 115.8 Mpixels/sec 56.2 Mpixels/sec
Text processing 168.2 pages/sec 68.5 pages/sec
Background blur 27.1 images/sec 6.54 images/sec
Photo processing 69.7 images/sec 17.9 images/sec
Ray tracing 6.45 Mpixels/sec 2.66 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1847 977
Geekbench 6 (багатоядерний) 5043 1703

PassMark

Integer math 28.9 GOps/sec 12.6 GOps/sec
Floating point math 17 GOps/sec 6.4 GOps/sec
Find prime numbers 43M Primes/sec 10M Primes/sec
Random string sorting 10M Strings/sec 5.9M Strings/sec
Data encryption 4.5 GBytes/sec 3.2 GBytes/sec
Data compression 83.7 MBytes/sec 50 MBytes/sec
Physics 697 Frames/sec 240 Frames/sec
Extended instructions 5.8B Matrices/sec 1.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2492 1773
Passmark CPU (багатоядерний) 8270 3811

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 вересня 2020 6 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen+ (Picasso)
Номер моделі i7-1180G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Radeon RX Vega 3

Процесор

Ядер 4 2
Потоковий 8 4
Частота 0.9-2.2 ГГц 2.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 3.5 ГГц
Кількість ядер 4 2
Кількість потоків 8 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 9-22x 26x
Швидкість шини 2 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7-15 Вт 12-25 Вт
Сокет BGA-1598 FP5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,94 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics G7 96EU Radeon RX Vega 3
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 768 192
TMUs 48 12
ROPs 24 4
Обчислювальні блоки 96 3
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,69 терафлопс 0,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4x-4267 - DDR4-2400
Макс. розмір 32 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1180G7 Сайт AMD Ryzen 3 3250U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 8

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 1180G7 чи AMD Ryzen 3 3250U?

Intel Core i7 1180G7 має кращу інтегровану графіку (бал 19 проти 15) і вищу швидкість обробки зображень, тому він забезпечить більш плавний геймплей у легких іграх та інді-проєктах.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 3 3250U для офісних завдань?

Так, Ryzen 3 3250U підійде для роботи з документами, електронною поштою та браузером. Однак для багатозадачності або роботи з великими файлами краще обрати Intel i7.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), що означає низьке енергоспоживання. Intel i7 при цьому забезпечує значно вищу продуктивність.

Чи можна використовувати Intel Core i7 1180G7 для відеомонтажу?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (бал 11) та швидкому рендерингу (6.45 Mpixels/sec у трасуванні променів), i7 1180G7 підходить для базового відеомонтажу.

Який процесор має кращі показники в тесті Cinebench R23?

Intel Core i7 1180G7 значно випереджає AMD Ryzen 3 3250U: 1280 проти 836 в одноядерному та 3434 проти 1972 у багатоядерному режимі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.