Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1180G7 vs AMD Ryzen 5 7540U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1180G7 та AMD Ryzen 5 7540U — це два мобільні процесори, орієнтовані на тонкі та легкі ноутбуки. Перший вийшов у 2020 році, другий — у 2023-му, що відразу вказує на різницю в архітектурі. Обидва чипи демонструють однаково високу енергоефективність (100 балів), але Ryzen 5 7540U суттєво випереджає конкурента за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю. У цьому порівнянні ми детально розглянемо бенчмарки, реальні сценарії використання та допоможемо визначитись із вибором.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7540U є однозначно потужнішим процесором: він виграє в усіх тестах — від Cinebench R23 (одноядерний: 1789 проти 1280, багатоядерний: 9892 проти 3434) до Geekbench 6 та Passmark. Його новіша архітектура (2023 рік) забезпечує майже вдвічі вищу швидкість у ресурсомістких завданнях, таких як компіляція коду або рендеринг. Intel Core i7 1180G7, хоч і застарів, все ще може впоратися з офісними завданнями та веб-серфінгом завдяки гідній однопотоковій продуктивності. Однак для роботи з відео, 3D-графікою або сучасними іграми Ryzen 5 7540U — беззаперечний лідер.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 7540U майже втричі швидший у багатоядерному Cinebench R23 (9892 проти 3434 балів), що робить його значно кращим для відеомонтажу та компіляції.
  • Ryzen 5 7540U випереджає Core i7 1180G7 в одноядерному Passmark (3607 проти 2492) та Geekbench 6 (2405 проти 1847), забезпечуючи плавнішу роботу в повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка AMD Radeon 740M (33 бали) потужніша за Intel Iris Xe (19 балів), що дає змогу комфортніше грати в нетребувальні ігри та пришвидшує обробку фото.
  • Ryzen 5 7540U значно ефективніший у багатозадачності: у тесті File Compression він досягає 988.4 MB/s проти 503.5 MB/s у Intel.
  • Core i7 1180G7 вийшов у 2020 році, тоді як Ryzen 5 7540U — у 2023-му, що пояснює технологічний розрив і кращу підтримку сучасних інструкцій та стандартів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1280 1789
Cinebench R23 (багатоядерний) 3434 9892

GeekBench v6

File compression 503.5 MB/sec 988.4 MB/sec
Clang compilation 18.4 Klines/sec 63.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 130.5 pages/sec 172.2 pages/sec
PDF Renderer 115.8 Mpixels/sec 215.5 Mpixels/sec
Text processing 168.2 pages/sec 239.6 pages/sec
Background blur 27.1 images/sec 42.6 images/sec
Photo processing 69.7 images/sec 72.2 images/sec
Ray tracing 6.45 Mpixels/sec 13.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1847 2405
Geekbench 6 (багатоядерний) 5043 8822

PassMark

Integer math 28.9 GOps/sec 61.3 GOps/sec
Floating point math 17 GOps/sec 36.9 GOps/sec
Find prime numbers 43M Primes/sec 66M Primes/sec
Random string sorting 10M Strings/sec 23.8M Strings/sec
Data encryption 4.5 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 83.7 MBytes/sec 211.3 MBytes/sec
Physics 697 Frames/sec 975 Frames/sec
Extended instructions 5.8B Matrices/sec 15.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2492 3607
Passmark CPU (багатоядерний) 8270 18685

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 вересня 2020 23 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i7-1180G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 0.9-2.2 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 9-22x 32x
Швидкість шини 2 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 7-15 Вт 15-30 Вт
Сокет BGA-1598 FP7
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics G7 96EU Radeon 740M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 768 256
TMUs 48 16
ROPs 24 8
Обчислювальні блоки 96 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,69 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4x-4267 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1180G7 Сайт AMD Ryzen 5 7540U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 1180G7 чи AMD Ryzen 5 7540U?

AMD Ryzen 5 7540U кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці (Radeon 740M) та вищій загальній продуктивності. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх на низьких налаштуваннях.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 1180G7 у 2024 році?

Тільки якщо ви плануєте використовувати його виключно для офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео. Для більш вимогливих задач продуктивності може не вистачити.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i7 1180G7 чи AMD Ryzen 5 7540U?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому час автономної роботи буде приблизно однаковим за умови схожих батарей.

У чому різниця в архітектурі між Intel Core i7 1180G7 та AMD Ryzen 5 7540U?

Intel Core i7 1180G7 базується на архітектурі Tiger Lake (2020), а AMD Ryzen 5 7540U — на новішій Zen 4 (2023). Це пояснює значну перевагу AMD у продуктивності на ядро та багатозадачності.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

AMD Ryzen 5 7540U значно швидший: у тестах Photo processing (72.2 проти 69.7 зобр./с) та Ray tracing (13.3 проти 6.45 Мпікс/с) він демонструє вищу швидкість рендерингу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.