Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1180G7 vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1180G7 та Apple M1 Ultra — два процесори з різних світів: перший створений для компактних ноутбуків з акцентом на енергоефективність, другий — флагманський чип Apple для професійних робочих станцій. Незважаючи на те, що обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), їхня продуктивність кардинально відрізняється. M1 Ultra значно випереджає i7 1180G7 у багатопотокових завданнях, рендерингу та компіляції, тоді як Intel залишається гідним варіантом для повсякденних завдань із низьким енергоспоживанням.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra — беззаперечний лідер у багатопотоковій продуктивності: його результат у Cinebench R23 (багатоядерний) у 7 разів вищий, ніж у Intel Core i7 1180G7 (23841 проти 3434). У Geekbench 6 M1 Ultra також удвічі швидший в одноядерному режимі та майже в 4 рази — у багатоядерному. Однак Intel Core i7 1180G7 споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ультрабуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для відеомонтажу, 3D-рендерингу або компіляції коду — обирайте M1 Ultra. Для офісних завдань, серфінгу та легкого контенту достатньо i7 1180G7.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M1 Ultra набирає 23841 бал у Cinebench R23, що майже в 7 разів більше, ніж 3434 у Intel Core i7 1180G7.
  • Одноядерна швидкість: M1 Ultra випереджає Intel у Geekbench 6 (2436 проти 1847) та Passmark (3868 проти 2492), що забезпечує кращу реакцію в повсякденних додатках.
  • Графіка та рендеринг: M1 Ultra має значно потужнішу інтегровану графіку (53 бали проти 19), що підтверджується швидкістю рейтрейсингу (27.8 проти 6.45 Mpixels/sec).
  • Компіляція та стиснення: M1 Ultra компілює код у 10 разів швидше (189 Klines/sec проти 18.4) та стискає файли майже в 4 рази швидше (2000 MB/sec проти 503.5).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають 100 балів за цим параметром, але Intel споживає менше енергії в абсолютних значеннях, що робить його кращим для автономних пристроїв.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1280 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 3434 23841

GeekBench v6

File compression 503.5 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 18.4 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 130.5 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 115.8 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 168.2 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 27.1 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 69.7 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 6.45 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1847 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 5043 18530

PassMark

Integer math 28.9 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 17 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 43M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 10M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 4.5 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 83.7 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 697 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 5.8B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2492 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 8270 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 вересня 2020 8 березня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M1
Номер моделі i7-1180G7 APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 8 16
Частота 0.9-2.2 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 20
Кількість потоків 8 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 9-22x Немає даних
Швидкість шини 2 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7-15 Вт 70 Вт
Сокет BGA-1598 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics G7 96EU Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 768 8192
TMUs 48 512
ROPs 24 256
Обчислювальні блоки 96 1024
TGP 15 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 1,69 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4x-4267 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1180G7 Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Apple M1 Ultra має потужнішу інтегровану графіку (53 бали проти 19), що забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх. Intel Core i7 1180G7 підійде лише для легких або старих ігор.

Чи варто використовувати Intel Core i7 1180G7 для відеомонтажу?

Для базового монтажу легких проектів — так, але для 4K-відео або складних ефектів краще обрати M1 Ultra через його вищу багатопотокову продуктивність і графіку.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Core i7 1180G7 споживає менше енергії в абсолютних цифрах, що робить його ідеальним для ультрабуків.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Оскільки ціна не вказана, варто зазначити, що M1 Ultra зазвичай встановлюється в дорогі професійні Mac, а i7 1180G7 — у доступніші ультрабуки на Windows.

Який процесор краще для програмування та компіляції?

Apple M1 Ultra значно швидший: компіляція Clang у 10 разів швидша (189 Klines/sec проти 18.4), що робить його кращим вибором для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.