Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1180G7 vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1180G7 та Apple M2 Ultra — це два процесори з різних епох і архітектур. Перший вийшов у 2020 році для ультрабуків, другий у 2023 році — флагманський чип для Mac Studio та Mac Pro. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки великий розрив у продуктивності між мобільним Intel та топовим Apple Silicon.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно перевершує Intel Core i7 1180G7 у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний майже у 8,5 разів вищий (28924 проти 3434). У однопотоковій продуктивності M2 Ultra також лідирує (1735 проти 1280). Інтегрована графіка M2 Ultra в 3,4 рази потужніша за показником scores. Обидва процесори мають однакову енергоефективність за шкалою scores. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для рендеру, компіляції чи відеомонтажу — вибір очевидний на користь M2 Ultra.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Ultra у Cinebench R23 багатоядерний набирає 28924 бали, що у 8,4 рази більше, ніж 3434 у Core i7 1180G7.
  • Однопотокова продуктивність: M2 Ultra перевершує Intel у Geekbench 6 одноядерний (2685 проти 1847) та Cinebench R23 одноядерний (1735 проти 1280).
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra має score 64 проти 19 у Core i7 1180G7, що вказує на значно потужніший графічний блок.
  • Швидкість компіляції: M2 Ultra компілює 226.4 Klines/sec, тоді як Intel — лише 18.4 Klines/sec, що у 12 разів швидше.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальний score 100, тому в цьому аспекті вони рівні, незважаючи на різницю в продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1280 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 3434 28924

GeekBench v6

File compression 503.5 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 18.4 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 130.5 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 115.8 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 168.2 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 27.1 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 69.7 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 6.45 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1847 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 5043 21387

PassMark

Integer math 28.9 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 17 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 43M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 10M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 4.5 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 83.7 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 697 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 5.8B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2492 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 8270 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 вересня 2020 5 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M2
Номер моделі i7-1180G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 8 16
Частота 0.9-2.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 24
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 9-22x 35x
Швидкість шини 2 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7-15 Вт 80 Вт
Сокет BGA-1598 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics G7 96EU Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1100 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,69 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4x-4267 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 32 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1180G7 Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Apple M2 Ultra має потужнішу інтегровану графіку (score 64 проти 19), тому він краще впорається з іграми, хоча обидва не є ігровими рішеннями без дискретної відеокарти.

Чи підходить Intel Core i7 1180G7 для роботи з відео?

Так, але для важких проектів краще обрати M2 Ultra, оскільки він у 8 разів швидший у багатопотокових завданнях, що критично для рендеру.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий score енергоефективності 100, але M2 Ultra досягає значно вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.

Чи можна порівнювати ці процесори для ноутбуків?

Так, але Core i7 1180G7 призначений для ультрабуків, а M2 Ultra — для стаціонарних Mac, тому їх пряме порівняння показує різницю класів.

Який процесор кращий для програмування?

M2 Ultra значно швидший у компіляції (226.4 Klines/sec проти 18.4), тому для розробки програмного забезпечення він є кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.