Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1180G7 vs Apple M4 Max (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1180G7 (2020) та Apple M4 Max (14-Core) (2024) — це два процесори, що належать до різних епох та архітектур. Перший — мобільний чип Intel на архітектурі Tiger Lake, орієнтований на тонкі та легкі ноутбуки. Другий — флагманський ARM-процесор Apple, призначений для професійних MacBook Pro. Різниця в роках випуску та підходах до архітектури зумовлює значну перевагу M4 Max за більшістю показників, особливо в багатопотокових завданнях.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно перевершує Intel Core i7 1180G7 за продуктивністю: його багатоядерний результат Cinebench R23 (23841) майже в 7 разів вищий, ніж у i7 (3434). Geekbench 6 також демонструє подвійну перевагу в одноядерному тесті (3996 проти 1847) та майже 4,6-кратну в багатоядерному (23275 проти 5043). M4 Max виграє завдяки новішій архітектурі ARMv9, вищій частоті (4,52 ГГц) та ефективнішому енергоспоживанню. Втім, i7 1180G7 може бути прийнятним варіантом для базових офісних завдань за умови обмеженого бюджету.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max (14-Core) має майже 7-кратну перевагу в багатоядерному Cinebench R23 (23841 проти 3434), що робить його значно потужнішим для рендерингу та компіляції.
  • Одноядерна продуктивність M4 Max вдвічі вища за i7 1180G7 за даними Geekbench 6 (3996 проти 1847), що забезпечує швидшу роботу в більшості повсякденних додатків.
  • Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) оцінюється значно вище (63 бали проти 19), що дозволяє комфортно працювати з відеомонтажем та 3D-графікою.
  • Процесор M4 Max вийшов у 2024 році, тоді як i7 1180G7 — у 2020, що пояснює суттєву різницю в технологіях та архітектурі (ARMv9 проти Tiger Lake).
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена однаково високо (100 балів), але M4 Max досягає значно вищої продуктивності при аналогічному рівні енергоспоживання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1280 2279
Cinebench R23 (багатоядерний) 3434 23841

GeekBench v6

File compression 503.5 MB/sec Немає даних
Clang compilation 18.4 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 130.5 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 115.8 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 168.2 pages/sec Немає даних
Background blur 27.1 images/sec Немає даних
Photo processing 69.7 images/sec Немає даних
Ray tracing 6.45 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1847 3996
Geekbench 6 (багатоядерний) 5043 23275

PassMark

Integer math 28.9 GOps/sec Немає даних
Floating point math 17 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 43M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 10M Strings/sec Немає даних
Data encryption 4.5 GBytes/sec Немає даних
Data compression 83.7 MBytes/sec Немає даних
Physics 697 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 5.8B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2492 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 8270 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 вересня 2020 30 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M4
Номер моделі i7-1180G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Apple M4 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 4 10
Потоковий 8 10
Частота 0.9-2.2 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 14
Кількість потоків 8 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 9-22x 45x
Швидкість шини 2 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 7-15 Вт 62 Вт
Сокет BGA-1598 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics G7 96EU Apple M4 Max GPU (32-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 768 4096
TMUs 48 256
ROPs 24 128
Обчислювальні блоки 96 512
TGP 15 Вт 51 Вт
IGPU FLOPS 1,69 терафлопс 14,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4x-4267 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 410 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1180G7 Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Apple M4 Max (14-Core) має потужнішу інтегровану графіку (32 ядра) та вищу загальну продуктивність, що робить його кращим вибором для ігор, хоча бібліотека ігор на macOS обмежена. Intel i7 1180G7 підійде лише для дуже простих ігор.

Чи варто обирати Intel Core i7 1180G7 у 2024 році?

Intel Core i7 1180G7 — застарілий процесор, який значно поступається сучасним ARM-чипам. Його можна розглядати лише для бюджетних ноутбуків або базових офісних завдань, де не потрібна висока продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Apple M4 Max досягає значно вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його більш ефективним.

Чи підтримує Apple M4 Max (14-Core) віртуалізацію Windows?

Так, Apple M4 Max (14-Core) підтримує віртуалізацію через Parallels Desktop або UTM, але лише ARM-версій Windows. Повноцінний запуск x86-додатків можливий через емуляцію, що впливає на продуктивність.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

Apple M4 Max (14-Core) значно кращий для відеомонтажу завдяки потужній інтегрованій графіці, високій багатопотоковій продуктивності та оптимізації в Final Cut Pro. Intel i7 1180G7 не підходить для серйозної роботи з відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.