Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1180G7 vs Intel Core i7 12700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1180G7 та Intel Core i7 12700 — це два абсолютно різних процесори, що належать до різних сегментів. Перший — це енергоефективний мобільний чип для тонких ноутбуків (Tiger Lake, 2020 рік), тоді як другий — потужний настільний процесор (Alder Lake, 2022 рік) з гібридною архітектурою. Незважаючи на однаковий бренд і схожу назву, їхнє призначення та продуктивність кардинально відрізняються. У цьому порівнянні ми детально розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та допоможемо визначити, який процесор підходить саме для ваших завдань.

Короткий висновок. Intel Core i7 12700 значно перевершує Core i7 1180G7 за всіма показниками продуктивності, особливо в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 19714 проти 3434). Він має вищі частоти, більше ядер і підтримку сучасних технологій. Однак i7 1180G7 виграє в енергоефективності та призначений для компактних пристроїв з пасивним охолодженням. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи, ігор або творчих завдань — обирайте i7 12700. Якщо ж пріоритет — автономність і тиша в ультрабуці — i7 1180G7 буде кращим варіантом.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Core i7 12700 має значно вищі результати в усіх бенчмарках. Наприклад, Geekbench 6 багатоядерний: 12868 проти 5043, а Passmark багатоядерний: 30766 проти 8270.
  • Архітектура та ядра: i7 12700 використовує гібридну архітектуру Alder Lake з 12 ядрами (8 продуктивних + 4 ефективних), тоді як i7 1180G7 має лише 4 ядра Tiger Lake.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але i7 1180G7 споживає значно менше енергії (TDP 15 Вт) порівняно з i7 12700 (TDP 65 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: i7 12700 має кращу інтегровану графіку (бал 42 проти 19), що забезпечує вищу продуктивність у графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Призначення: i7 1180G7 створений для ультрабуків і планшетів, тоді як i7 12700 — для настільних ПК, робочих станцій та ігрових систем.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1280 1883
Cinebench R23 (багатоядерний) 3434 19714

GeekBench v6

File compression 503.5 MB/sec 892.7 MB/sec
Clang compilation 18.4 Klines/sec 105.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 130.5 pages/sec 284.6 pages/sec
PDF Renderer 115.8 Mpixels/sec 385.9 Mpixels/sec
Text processing 168.2 pages/sec 249.7 pages/sec
Background blur 27.1 images/sec 60.4 images/sec
Photo processing 69.7 images/sec 103.1 images/sec
Ray tracing 6.45 Mpixels/sec 27.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1847 2492
Geekbench 6 (багатоядерний) 5043 12868

PassMark

Integer math 28.9 GOps/sec 107.5 GOps/sec
Floating point math 17 GOps/sec 82.1 GOps/sec
Find prime numbers 43M Primes/sec 103M Primes/sec
Random string sorting 10M Strings/sec 39.7M Strings/sec
Data encryption 4.5 GBytes/sec 20.5 GBytes/sec
Data compression 83.7 MBytes/sec 383.6 MBytes/sec
Physics 697 Frames/sec 1573 Frames/sec
Extended instructions 5.8B Matrices/sec 24.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2492 3910
Passmark CPU (багатоядерний) 8270 30766

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 вересня 2020 1 січня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Alder Lake
Номер моделі i7-1180G7 i7-12700
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU UHD Graphics 770

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 0.9-2.2 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4,8 ГГц
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 9-22x 21x
Швидкість шини 2 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 25 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.6 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7-15 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1598 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 180 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics G7 96EU Intel UHD Graphics 770
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 768 256
TMUs 48 16
ROPs 24 8
Обчислювальні блоки 96 32
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,69 терафлопс 0,77 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4x-4267 - DDR4-3200
- DDR5-4800
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1180G7 Сайт Intel Core i7 12700
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: i7 1180G7 чи i7 12700?

Intel Core i7 12700 значно краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій та багатопотоковій продуктивності. Він забезпечує вищі кадрові частоти в сучасних іграх, особливо в парі з потужною відеокартою.

Чи можна використовувати i7 1180G7 для відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. i7 1180G7 впорається з легким відеомонтажем (наприклад, 1080p), але для роботи з 4K або складними ефектами краще обрати i7 12700, який має значно вищу багатопотокову продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але i7 1180G7 споживає набагато менше енергії (близько 15 Вт), що робить його ідеальним для тривалої автономної роботи в ноутбуках.

Чи підтримує i7 12700 DDR5?

Так, Intel Core i7 12700 підтримує оперативну пам'ять DDR5 та DDR4, що дозволяє використовувати сучасні швидкі модулі для підвищення продуктивності.

Який процесор краще обрати для офісних завдань?

Для офісних завдань (браузер, текст, таблиці) обидва процесори підійдуть, але i7 1180G7 буде більш доречним у тонкому та легкому ноутбуці, тоді як i7 12700 — для стаціонарного ПК, де потрібна додаткова потужність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.