Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1180G7 vs Intel Processor N100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1180G7 (2020) та Intel Processor N100 (2023) — це два абсолютно різних за призначенням процесори. Перший орієнтований на тонкі та легкі ноутбуки з акцентом на однопотокову продуктивність та енергоефективність, другий — на бюджетні міні-ПК та неттопи. Незважаючи на різницю в роках випуску, обидва мають однаковий рівень енергоефективності (100 балів), але суттєво відрізняються в обчислювальних завданнях. Розберімо, який з них краще підійде для ваших потреб.

Короткий висновок. Intel Core i7 1180G7 помітно випереджає N100 у більшості сценаріїв: однопотокова продуктивність вища на ~44% (Geekbench 6), багатопотокова — майже вдвічі, а інтегрована графіка швидша на 27%. Він краще впорається з компіляцією коду, обробкою фото та веб-серфінгом. Однак N100 — свіжіший (2023) і дешевший, ідеальний для базових офісних завдань, медіацентрів або легких серверів. Якщо вам потрібна потужність для роботи та творчості — обирайте 1180G7. Для економного та тихого ПК — N100.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Core i7 1180G7 має значно вищі показники в однопотокових (Geekbench 6: 1847 vs 1216) та багатопотокових тестах (5043 vs 2595).
  • Графіка: Інтегрована графіка 1180G7 на 27% потужніша, що дає змогу комфортніше працювати з фото та легкими іграми.
  • Рік випуску: N100 новіший (2023 проти 2020), що може означати кращу підтримку сучасних кодеків та інтерфейсів.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але N100 споживає менше енергії (6 Вт TDP проти 15 Вт), що робить його ідеальним для пасивного охолодження.
  • Сценарії використання: 1180G7 підходить для ультрабуків та продуктивної роботи, N100 — для бюджетних неттопів, офісних ПК та мультимедіа.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1280 930
Cinebench R23 (багатоядерний) 3434 2949

GeekBench v6

File compression 503.5 MB/sec 227.3 MB/sec
Clang compilation 18.4 Klines/sec 12.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 130.5 pages/sec 65.5 pages/sec
PDF Renderer 115.8 Mpixels/sec 86.6 Mpixels/sec
Text processing 168.2 pages/sec 144.1 pages/sec
Background blur 27.1 images/sec 11.6 images/sec
Photo processing 69.7 images/sec 22.6 images/sec
Ray tracing 6.45 Mpixels/sec 3.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1847 1216
Geekbench 6 (багатоядерний) 5043 2595

PassMark

Integer math 28.9 GOps/sec 16.4 GOps/sec
Floating point math 17 GOps/sec 11 GOps/sec
Find prime numbers 43M Primes/sec 22M Primes/sec
Random string sorting 10M Strings/sec 7.5M Strings/sec
Data encryption 4.5 GBytes/sec 4.2 GBytes/sec
Data compression 83.7 MBytes/sec 59.4 MBytes/sec
Physics 697 Frames/sec 405 Frames/sec
Extended instructions 5.8B Matrices/sec 3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2492 1943
Passmark CPU (багатоядерний) 8270 5504

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 вересня 2020 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Alder Lake
Номер моделі i7-1180G7 N100
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU UHD Graphics (24EU)

Процесор

Ядер 4 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0.9-2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 9-22x 34x
Швидкість шини 2 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 3,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 7-15 Вт 6 Вт
Сокет BGA-1598 BGA-1264
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics G7 96EU Intel UHD Graphics (24EU)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1100 МГц 750 МГц
Шейдерні блоки 768 192
TMUs 48 12
ROPs 24 6
Обчислювальні блоки 96 24
TGP 15 Вт 6-10 Вт
IGPU FLOPS 1,69 терафлопс 0,29 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4x-4267 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 32 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1180G7 Сайт Intel Processor N100
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 9

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Core i7 1180G7 чи N100?

Core i7 1180G7 має потужнішу інтегровану графіку (19 балів проти 15), тому краще підходить для казуальних ігор та старих тайтлів. N100 — лише для базових 2D-ігор або стрімінгу.

Чи варто купувати N100 у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний та дешевий процесор для офісних завдань, веб-серфінгу або медіацентру. Для більш вимогливих задач краще обрати Core i7 1180G7.

Який процесор швидше компілює код?

Core i7 1180G7 значно швидший: Clang compilation 18.4 Klines/sec проти 12.6 Klines/sec у N100. Різниця становить близько 46%.

Який процесор споживає менше енергії?

Intel Processor N100 має нижчий TDP (6 Вт проти 15 Вт), тому він енергоефективніший і краще підходить для пристроїв з пасивним охолодженням.

Чи можна використовувати N100 для фотообробки?

Так, але повільно. Photo processing у N100 складає 22.6 images/sec, тоді як у 1180G7 — 69.7 images/sec. Для професійної роботи краще обрати Core i7.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.