Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11850H vs AMD Ryzen 7 3800XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11850H та AMD Ryzen 7 3800XT — це два потужні процесори, що належать до різних платформ: перший призначений для мобільних робочих станцій та ігрових ноутбуків, другий — для настільних ПК. Незважаючи на різне призначення, обидва чипи здатні впоратися з вимогливими завданнями. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 11850H виграє в однопотоковій продуктивності (вищі оцінки в Cinebench R23 одноядерний та Geekbench 6 одноядерний), що дає перевагу в більшості ігор та повсякденних завданнях. Він також має інтегровану графіку, що корисно для ноутбуків без дискретної відеокарти. AMD Ryzen 7 3800XT, у свою чергу, демонструє кращу багатопотокову продуктивність (вищі результати в Cinebench R23 багатоядерний та Passmark CPU багатоядерний) і швидше працює з архівуванням та компіляцією коду. Якщо вам потрібна мобільність та збалансована продуктивність — обирайте Intel. Якщо ви збираєте стаціонарний ПК для ресурсомістких обчислень — AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 11850H має вищу однопотокову продуктивність: 1517 проти 1354 балів у Cinebench R23 (одноядерний) та 2043 проти 1674 у Geekbench 6 (одноядерний).
  • AMD Ryzen 7 3800XT лідирує в багатопотокових завданнях: 12955 проти 12345 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) та 23604 проти 20475 у Passmark CPU (багатоядерний).
  • Ryzen 7 3800XT швидше обробляє файли: 899.5 MB/sec проти 715.8 MB/sec у тесті File compression, а також компілює код: 73.2 Klines/sec проти 65.4 Klines/sec у Clang compilation.
  • Intel Core i7 11850H оснащений інтегрованою графікою (оцінка 30 балів), що дозволяє працювати без дискретної відеокарти, тоді як Ryzen 7 3800XT її не має.
  • Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Intel є мобільним чипом (TDP ~45 Вт), а AMD — настільним (TDP ~105 Вт).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1517 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 12345 12955

GeekBench v6

File compression 715.8 MB/sec 899.5 MB/sec
Clang compilation 65.4 Klines/sec 73.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 178.9 pages/sec 196 pages/sec
PDF Renderer 291.8 Mpixels/sec 279.9 Mpixels/sec
Text processing 186.3 pages/sec 135.7 pages/sec
Background blur 39.6 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 69.6 images/sec 66.2 images/sec
Ray tracing 12.7 Mpixels/sec 14.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2043 1674
Geekbench 6 (багатоядерний) 8613 8981

PassMark

Integer math 73.6 GOps/sec 69.7 GOps/sec
Floating point math 43.5 GOps/sec 40.9 GOps/sec
Find prime numbers 90M Primes/sec 107M Primes/sec
Random string sorting 28.8M Strings/sec 33.8M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 19.9 GBytes/sec
Data compression 242.5 MBytes/sec 314.4 MBytes/sec
Physics 964 Frames/sec 1225 Frames/sec
Extended instructions 16.1B Matrices/sec 20B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3110 2802
Passmark CPU (багатоядерний) 20475 23604

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 травня 2021 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i7-11850H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.1-2.5 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21-25x 39x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1787 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1450 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 45 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11850H Сайт AMD Ryzen 7 3800XT
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i7 11850H має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для більшості ігор. Однак остаточний вибір залежить від відеокарти та інших компонентів системи.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори?

Так, але слід враховувати різне призначення: Intel 11850H встановлюється в ноутбуки, а AMD 3800XT — у стаціонарні ПК. Порівняння показує, що настільний Ryzen кращий у багатопотокових завданнях, а мобільний Intel — в однопотокових.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Intel Core i7 11850H споживає менше енергії (близько 45 Вт) порівняно з AMD Ryzen 7 3800XT (близько 105 Вт).

Чи варто використовувати AMD Ryzen 7 3800XT для рендерингу?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 12955 проти 12345) Ryzen 7 3800XT краще справляється з рендерингом, компіляцією та іншими паралельними завданнями.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i7 11850H має інтегровану графіку (оцінка 30 балів), що дозволяє використовувати ноутбук без дискретної відеокарти. AMD Ryzen 7 3800XT не має вбудованої графіки, тому потребує окремої відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.