Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 11850H vs AMD Ryzen Z1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 11850H і AMD Ryzen Z1 — два процесори, орієнтовані на різні сегменти ринку. Перший вийшов у 2021 році для потужних ноутбуків, другий — у 2023 році для компактних ігрових пристроїв. Хоча обидва мають високу енергоефективність, їхні сильні сторони суттєво відрізняються: Intel лідирує в багатопотокових завданнях, а AMD пропонує кращу однопотокову продуктивність та інтегровану графіку.

Короткий висновок. Intel Core i7 11850H виграє в багатоядерних бенчмарках (Cinebench R23 багатоядерний — 12345 проти 9890), що робить його кращим вибором для рендерингу, компіляції коду та важких робочих навантажень. AMD Ryzen Z1, своєю чергою, демонструє вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний — 2290 проти 2043) та кращу інтегровану графіку, що важливо для ігор та повсякденних завдань. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність — обирайте Intel. Для компактних пристроїв з акцентом на ігри та енергоефективність — AMD Ryzen Z1.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core i7 11850H значно випереджає AMD Ryzen Z1 у Cinebench R23 (12345 проти 9890) та Passmark (20475 проти 18778), що робить його кращим для робочих станцій.
  • Одноядерна продуктивність: AMD Ryzen Z1 лідирує в однопотокових тестах (Geekbench 6: 2290 проти 2043), забезпечуючи швидшу реакцію в іграх та повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen Z1 має вищий показник (34 проти 30), що дає перевагу в іграх без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальний бал 100, але Ryzen Z1 випущений пізніше (2023) і потенційно ефективніший у компактних системах.
  • Стиснення файлів: AMD Ryzen Z1 значно швидший у File compression (1008.9 MB/sec проти 715.8 MB/sec), що корисно для архівації даних.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1517 1796
Cinebench R23 (багатоядерний) 12345 9890

GeekBench v6

File compression 715.8 MB/sec 1008.9 MB/sec
Clang compilation 65.4 Klines/sec 59.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 178.9 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 291.8 Mpixels/sec 208.1 Mpixels/sec
Text processing 186.3 pages/sec 249.2 pages/sec
Background blur 39.6 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 69.6 images/sec 74.7 images/sec
Ray tracing 12.7 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2043 2290
Geekbench 6 (багатоядерний) 8613 8874

PassMark

Integer math 73.6 GOps/sec 60.8 GOps/sec
Floating point math 43.5 GOps/sec 37 GOps/sec
Find prime numbers 90M Primes/sec 69M Primes/sec
Random string sorting 28.8M Strings/sec 23.3M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 242.5 MBytes/sec 213.7 MBytes/sec
Physics 964 Frames/sec 980 Frames/sec
Extended instructions 16.1B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3110 3735
Passmark CPU (багатоядерний) 20475 18778

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 травня 2021 25 квітня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i7-11850H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Radeon 740M

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 2.1-2.5 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21-25x 32x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 9-30 Вт
Сокет BGA-1787 FP7
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU) Radeon 740M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 256 256
TMUs 16 16
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 32 4
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 11850H Сайт AMD Ryzen Z1
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 11850H чи AMD Ryzen Z1?

AMD Ryzen Z1 має вищу однопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор, особливо в компактних пристроях без дискретної відеокарти.

Чи варто обирати Intel Core i7 11850H для роботи з відео?

Так, Intel Core i7 11850H демонструє вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 та Passmark, що прискорює рендеринг, компіляцію та інші ресурсомісткі завдання.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але AMD Ryzen Z1 випущений пізніше (2023) і може бути більш оптимізованим для роботи в компактних системах.

Чи підходить AMD Ryzen Z1 для складних обчислень?

AMD Ryzen Z1 має нижчу багатоядерну продуктивність порівняно з Intel Core i7 11850H, тому для важких обчислень (рендеринг, компіляція) краще обрати Intel.

Який процесор краще справляється з архівацією даних?

AMD Ryzen Z1 значно швидший у стисненні файлів (1008.9 MB/sec проти 715.8 MB/sec), що робить його кращим вибором для роботи з архівами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.