Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1185G7 vs AMD Ryzen 3 8440U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1185G7 та AMD Ryzen 3 8440U — це два мобільні процесори, орієнтовані на тонкі та легкі ноутбуки. Перший вийшов у 2020 році на архітектурі Tiger Lake, другий — у 2023 на базі Zen 4. Незважаючи на різницю в поколіннях та позиціонуванні, обидва чипи пропонують гідну продуктивність для повсякденних завдань, роботи та мультимедіа. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та ключові відмінності, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 8440U випереджає Intel Core i7 1185G7 за більшістю синтетичних тестів: він має вищі показники в Cinebench R23 (одноядерний та багатоядерний), Geekbench 6 та Passmark. Загальний рейтинг AMD становить 53 бали проти 47 у Intel. Ryzen 3 8440U також пропонує кращу інтегровану графіку та вищу багатопотокову продуктивність. Водночас Core i7 1185G7 демонструє хорошу однопотокову швидкість і може бути виправданим вибором у бюджетних конфігураціях ноутбуків, де важлива ціна. Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), тому автономність залежатиме від інших компонентів.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 3 8440U значно потужніший у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 (багатоядерний) — 9089 проти 5719 у Intel Core i7 1185G7.
  • Ryzen 3 8440U має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) — 2407 проти 1864 у Intel.
  • Інтегрована графіка AMD (Radeon 740M) отримує 31 бал проти 22 у Intel (Iris Xe), що дає перевагу в легких іграх та відеомонтажі.
  • Intel Core i7 1185G7 вийшов на три роки раніше (2020 vs 2023), що може вплинути на сумісність з новітніми технологіями та підтримку.
  • AMD Ryzen 3 8440U демонструє кращі результати в тестах Passmark: одноядерний — 3648 проти 2810, багатоядерний — 12805 проти 10380.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1458 1610
Cinebench R23 (багатоядерний) 5719 9089

GeekBench v6

File compression 729.9 MB/sec Немає даних
Clang compilation 28.4 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 144.7 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 168.4 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 121.7 pages/sec Немає даних
Background blur 23.9 images/sec Немає даних
Photo processing 71.3 images/sec Немає даних
Ray tracing 7.3 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1864 2407
Geekbench 6 (багатоядерний) 5669 6980

PassMark

Integer math 34.9 GOps/sec 37.5 GOps/sec
Floating point math 20.6 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 43M Primes/sec
Random string sorting 13.1M Strings/sec 17.7M Strings/sec
Data encryption 5.8 GBytes/sec 8 GBytes/sec
Data compression 107.6 MBytes/sec 146.3 MBytes/sec
Physics 786 Frames/sec 685 Frames/sec
Extended instructions 7.6B Matrices/sec 11.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2810 3648
Passmark CPU (багатоядерний) 10380 12805

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 вересня 2020 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі i7-1185G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 1
Потоковий 8 2
Частота 1.2-3.0 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12-30x 30x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 3
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 15-30 Вт
Сокет BGA-1449 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Radeon 740M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1350 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 768 256
TMUs 48 16
ROPs 24 8
Обчислювальні блоки 96 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,07 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1185G7 Сайт AMD Ryzen 3 8440U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 1185G7 чи AMD Ryzen 3 8440U?

AMD Ryzen 3 8440U має потужнішу інтегровану графіку (Radeon 740M), що забезпечує вищу продуктивність у легких іграх та відеоредагуванні. Для сучасних ігор обидва процесори потребуватимуть дискретної відеокарти.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 1185G7 у 2025 році?

Intel Core i7 1185G7 все ще справляється з офісними завданнями, веб-серфінгом та мультимедіа. Однак за продуктивністю він поступається новішим моделям, тому якщо бюджет дозволяє, краще обрати пристрій на базі AMD Ryzen 3 8440U.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i7 1185G7 чи AMD Ryzen 3 8440U?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), тому час автономної роботи в першу чергу залежатиме від ємності батареї та енергоспоживання інших компонентів ноутбука.

Для яких завдань краще підійде Intel Core i7 1185G7?

Intel Core i7 1185G7 добре підходить для повсякденних завдань: робота з документами, веб-серфінг, перегляд відео та невимогливі програми. Він також може бути вигідним вибором у бюджетному сегменті.

Чи підтримують ці процесори сучасні стандарти пам'яті та інтерфейсів?

AMD Ryzen 3 8440U підтримує новіші стандарти, зокрема DDR5 та PCIe 4.0, що забезпечує вищу швидкість роботи з даними. Intel Core i7 1185G7 обмежений DDR4 та PCIe 3.0, що може бути менш актуально для сучасних накопичувачів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.